Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbánta, hogy Júdás...

Isten megbánta, hogy Júdás megszületett?

Figyelt kérdés
Vagyis azt, hogy megteremtette.
2011. jún. 9. 18:14
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
96%
mindjárt megkérdezem tőle csak még nincs fent fb cseten....
2011. jún. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem volt oka rá, meg Isten nem hibázik, tehát mit bánjon meg? Ráadásul Isten terve, Jézussal, Júdás nélkül végbe sem ment volna. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Még mielőtt Júdás elhatározta, hogy elárulja Jézust, a zsidók már elhatározták, hogy elfogják és keresztre feszítik. Úgyhogy, ha Júdás nem árulja el, Jézust akkor is keresztre feszítették volna. Nem Júdás MIATT feszítették keresztre Jézust, csak kapóra jött az árulása.
2011. jún. 9. 19:22
 4/21 anonim ***** válasza:

Jézust azért feszítették keresztre, mert ez volt Isten terve...amibe Júdás árulása is beletartozott. Gondolj csak bele, Jézus halottakat támasztott fel...szerinted nem tudott volna nemhogy meglépni, de egyetlen gondolattal "kicsinálni" mindenkit, aki bántani akarja? :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Júdás árulása azért volt fontos, mert meg volt prófétálva, és az írásnak maradéktalanul be kellett teljesednie. egyébként Isten nem "teremtette" Júdást, aki egy ember volt és mindenkihez hasonlóan egyszerűen megszületett. És ugyanúgy nem bánta meg, mint ahogy a farizeusokat sem, és a mai napig minket sem. Én már előről kezdtem volna egy másik állatfajjal....
2011. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
19:31 egyetértek. Csak azt akartam mondani, hogy Júdásnak nem volt köze a keresztre feszítéshez, így is úgy is keresztre feszítették volna, hiszen ez volt a megváltás terve.
2011. jún. 9. 21:30
 7/21 A kérdező kommentje:

Utolsó,


Minden emberi lélek Istentől jön, attól még, hogy születés formájában jön a világra, Isten teremtménye és a tulajdona. De szerinted a bukott teremtményekhez, mint Júdáshoz is pl., nem úgy viszonyul, hogy kár volt megszületniük és utálja őket?

2011. jún. 9. 21:35
 8/21 anonim ***** válasza:
Gondolom még nincs gyermeked. Nekem van és nem tudom elképzelni, hogy tudnának olyat tenni ami miatt meggyűlölném őket, vagy megbánnám, hogy megszülettek, pedig ki vagyok én a tökéletes Istenhez képest?
2011. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

22:00


Nincs sajnos. Nem minden ember Isten gyermeke, csak akit azzá fogad. Ha Isten valakit a gyermekévé fogad, azt nem fogja örök, kibírhatatlan gyötrelemre ítélni. Márpedig lesznek, akiket arra ítél, őket nem is tarthatja a gyermekeinek. A bukott teremtmények mint pl. Júdás nem Isten gyermekei. Csak kérdés, hogy mennyire gyűlöli őket, megbánta-e, hogy megszülettek.

2011. jún. 9. 22:16
 10/21 anonim ***** válasza:

"Jézust azért feszítették keresztre, mert ez volt Isten terve"

......és akkor hol marad a szabad akarat?......:)


De szerintem eleve mulatságos ilyen emberi dolgokkal felruházni Istent,hogy haragszik,meg megbán valamit.

2011. jún. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!