Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem egyesítik a kereszté...

Miért nem egyesítik a keresztény vallásokat, miért jó, hogy így is megosztják az embereket?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 22:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha indiszkréciónak vetted, akkor elnézésedet kérem. Viszont én úgy vettem ki, hogy a kedves kérdező nincs igazán tisztában a különbözőségekkel, emiatt értetlenkedik annyira. Emiatt szerintem ide illene a mi témánk is, mivel feltárhatja a római katolicizmus és a református vallás közötti eltéréseket, ami az egyesítést gátolja.

De ha te szívesebben beszélnél erről privátban, akkor legyen úgy, bár szerintem ide is tartozik/tartozhat.

2011. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Miután levetted az elérhetőségedet - már csak rajtad múlik a privát :)
2011. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ez most a kérdezőnek:

Mit gondolsz, ki az, aki ILLETÉKES? Ezt kérdezted ugyanis: == Miért nem egyesítik a keresztény vallásokat ==

Ez a kérdésed első fele. Írásmódodból ítélve, katolikus a családi háttered. (ez független attól, hogy gyakorlod-e, gyakorolják-e a család felmenői a katolikus vallást). Kérdésedben, hogy ki az illetékes? Neked vannak tippjeid? Kérdésed arra is enged következtetni, hogy gondolkozol a kérdésen, és keresed a választ. Az --illetékest-- is keresed, csak talán kevésnek tartod az ismeretedet. Ám, az ILLETÉKES-t, most már én is azt mondom, jó volna megtalálni. J

Kérdésed második fele már többet elárul a gondolataidból.

== miért jó ==

Tehát bánt valami megoldatlanság a mostani helyzetedben, és felteszed a kérdést, hogy kinek jó, miért jó, az, ami most van. Talán szeretnéd, ha a lelki igazságokat egyforma jónak és szépnek értékelő emberek legalább a krisztusi élet szentségében jobban megértenék egymást? Ha így van, igazat adok neked, az őszintén vallásos emberek keresik egymást, mert nekik sem jó a megosztottság.

A harmadik része a kérdésednek

== ...hogy így is megosztják az embereket? ==

de kik?!

Kérdésed igen nagy bölcsességet feltételez, még akkor is, ha nem feltétlenül tudatosan fogalmazódott meg benned. Ezek szerint a környezetedben érzékelhettél olyan magatartást, hogy egyesek emberi sajátosságból - mondjuk ki, megismételve a kérdésedet:

== miért jó, hogy így is megosztják az embereket? ==

Bizonyára nem csak egyfajta megosztottsággal találkoztál, ha, az ==így is megosztják== magatartásra mutat rá a kérdésed.

Örülök neki, hogy neked is fáj az, amit az Úr Jézus így fogalmazott meg: s amelyek a Jn 17,21,22 és 1Kor 1,10 helyeken olvashatóak. Nem annak örülök, hogy fáj, hanem annak örülök, hogy megoldást keresel. Amennyiben kérdésed nem provokáció, hanem valóban a megoldást keresed. Hidd el, amennyiben hasonló kérdéseket feszegető emberekkel fogsz találkozni, vagy keresni fogod őket, akkor a kérdéseidre is több választ fogsz kapni. Két feltétellel: ha őszintén teszed fel a kérdéseidet, és ha őszinte választ adó emberekkel találkozol. Ám az sincs kizárva, hogy a válasz benned fog megfogalmazódni a legjobban, ha kitartóan állhatatos vagy és a gondolkozásodban is következetes maradsz.

Barátsággal.

2011. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Jézus így imádkozott az utolsó vacsora alatt:

"Én nem maradok tovább a világban, de ők a világban maradnak, én meg visszatérek hozzád. Szent Atyám, tartsd meg őket a nevedben, akiket nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint mi."


Vagyis azt kérte hogy legyen meg a keresztények egysége.

Ha egyszerre többen imádkoznak valamiért akkor az sokkal jobb mint ha csak egy valaki imádkozik. Ez is azt mutatja hogy egységnek kellene lennie.

Az egyház Jézus misztikus teste, nem lett volna szabad darabokra szakadnia, így most nem működik jól.

Egység pedig azért nincs, mert a keresztény papi vezetők nem alázatosak (persze tisztelet a kivételnek), így nem tudnak egymással megegyezni.

2011. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Ozmium42 ***** válasza:

"Egység pedig azért nincs, mert a keresztény papi vezetők nem alázatosak (persze tisztelet a kivételnek), így nem tudnak egymással megegyezni."


Illetve a hívek sem alázatosak, hogy hagyták magukat eltéríteni.

2011. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azért jó, mert a lényeg a MEGOSZTOTTSÁG. Oszd meg, és uralkodj!

Az egyházakat is világi érdekek mozgatják... és világi emberek vezetik. Tetszik vagy sem. A nyáj azért nyáj, mert sok birka nyájat alkot... oszt minden nyájhoz köll egy bodri, aki ugat neki, mög juhász, aki vigyáz rá. A lényeg, hogy a birka dönti el, hová akar tartozni

Bééé kee

2012. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!