Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Biblia szerint nem lesz...

Ha a Biblia szerint nem lesz többé gyász, jajkiáltás és fájdalom (Jel.21,4), akkor hogyan lehet, hogy mindeközben fenn lesz tartva egy hely a világban (Gyehenna), ahol embereket kínoznak éjjel-nappal, örökkön-örökké?

Figyelt kérdés
Sőt, ez azt jelenti, hogy úgy fognak embereket kínozni, olyan szenvedésben lesz részük, amilyenhez fogható kínokban senkinek nem részesült a világ kezdete óta. Ráadásul minderről úgy ír a Biblia, mintha ezt élveznék azok, akik a Mennybe kerültek.
2011. jún. 20. 11:40
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Vitor 06


Úgy gondolom én is, hogy a bűnösöket, akik nem kaptak kegyelmet, meg kell büntetni és el kell "különíteni". Ez - az örök elkülönítése az embernek a Teremtőjétől, a családjától, szeretteitől - már önmagában egy igen súlyos büntetés. De azzal nem értek egyet, hogy érző emberi lényeket örökkévalóan kegyetlenül kínozni kellene, azért mert félrevezette őket a Sátán, és nem voltak elég erősek, hogy ellenálljanak neki. Szerintem nem igazságos egyenlőségjelet tenni a Sátán és a megtévesztett emberek között.


Ha valaki átver egy embert, akkor miért lenne az, akit átvertek ugyanolyan gazember mint az, aki átverte őt?


Isten miért óvja annyira a Sátántól az embereket és miért figyelmezteti őket, hogy nehogy a csapdájába essenek? Miért nem azt írja akkor a Biblia, hogy aki kísértésbe esik, az egy aljas gazember, megérdemli, vessen magára, úgy kell neki? Ha én valamitől óvok valakit azért mert szeretem, akkor nem rúgok bele még egy hatalmasat, azért mert nem hallgatott rám és ezért bajba került, és főleg nem kínoztatnám halálra emiatt.

2011. jún. 21. 11:09
 12/24 anonim ***** válasza:
82%
Te lehet hogy igazságtalannak érzed ezt. De! Isten odaadta mindnyájunkért a legnagyobb kínokra a saját Fiát. Aki meghallja az evangéliumot, de a vállait vonogatja rá, az megveti Istent is, és az Ő szabadítását is a gyehennától, és rajta van a saját fején a döntése következménye. Emlékezz Lótra. Csak a feleségét és két lányát tudta kimenekíteni Szodomából, a rokonság többi része bolondnak tartotta és azt hitték viccel. Bennégtek. Azóta is égnek. A felesége menekülés közben a parancs ellenére visszanézett, és őt is elvesztette. Isten nem ítél soha igazságtalanul. Minden bűnös ember a mellét fogja verni amikor látni fogják Krisztust a kezein és a lábain lévő jelekkel. De akkor már nem veheti senki át a bűnbocsánatot, mert azt hitből kapjuk. Hogy kegyelemből legyen.
2011. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, és nem is azt mondtam, hogy bocsásson meg a bűnösöknek Isten. Azt nem értem csak miért kellene megkínozni örökké azért bárkit is, mert félrevezette őt az ördög? Én a kínzást, az örökké tartó gyötrés értelmét nem látom, nem pedig azt nem értem, hogy miért nem bocsát meg Isten!
2011. jún. 21. 12:54
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy szerető Isten nem kínoz senkit örökké.

A gonoszok meg fognak semmisülni: Róm 6:23, Zsolt:37:9,34, 37:20, Mal 4:1 Mát 13:30 2Pét 3:10, Zsolt. 145:20, Zsid 2:14, Zsolt 104:35.

Az örökkénél használt görög szó az aionios. Istennél ez örökkét jelent: örökké élt, és élni fog, halhatatlan. Az embereknél azt jelenti, hogy addig, ameddig az illető él:

Júdás 1:7 - örökké ég Sodoma és Gomora - ma már nem égnek (2 Péter 2:6)

Jer 17:27

I Sámuel 1:22 - amíg meg nem hal


Amikor a Biblia örökké való tűzról ír (Mát 25:41) vagy örökkévaló gyötrelemről (mát 25:46) a hatása lesz örökkévaló (mint az ítéletnél - Zsid 6:2, vagy az örök váltságnál - Zsid 9:12)

Egyszerűen: Az emberek addig égnek, amíg meg nem halnak (ainios), a hatása örökké fog tartani - nem lesz többé bűn.

2011. jún. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
És a Jel.20,10 és a "férgük nem pusztul el, a tűz nem alszik el"?
2011. jún. 21. 20:15
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéses igevers:Jel 20:10

És az ördög, aki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, ahol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké.


Erről már írtam, sőt, a 14-es versben ez van: A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.

Itt halálról beszél.


Szerintem te Márk 9:43-44-re esetleg Ésaiás 66:24-re gondolsz.

Márk 9:43-44

És ha megbotránkoztat téged a te kezed, vágd le azt: jobb néked csonkán bemenned az életre, mint két kézzel menned a gyehennára, a megolthatatlan tűzre.

Ahol az ő férgök meg nem hal, és tüzök el nem aluszik.


Ésaiás 66:24

És kimenvén, látni fogják azoknak holttesteit, akik ellenem vétkeztek, mert az ő férgök meg nem hal és tüzök el nem aluszik, és minden test előtt borzadásul lesznek.


Ézsaiás holttestekről ír. A férgek segítik a holttestek bomlását. Ezután a tűz megemészti a csontokat.

A zsidók nagy gondot fordítottak a testre. Úgy gondolták, hogy ha a gyűlölt ellenségeiket ott hagyják a férgeknek, vagy elégetik, a feltámadás lehetőségét is elveszik tőlük.

Márk 9:43-ban a gyehenna szó van. Ez az a hely, ahol a zsidók nap mint nap látták a testeket égni - a pokol tüzének illusztrációja. Itt a testek égtek el, vagy a férgek emésztették el a holttesteket.

Az hogy a gyehennát égették, annak a bizonyítéka, hogy ami bele lett vetve, az örökre elpusztult. Ha a tűz azért ég, mert amit belevetnek, az örökké él, az ellentmond a józan észnek és a Bibliának.

2011. jún. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

A kérdéses igevers:Jel 20:10

És az ördög, aki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, ahol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak ÉJJEL ÉS NAPPAL ÖRÖKKÖN ÖRÖKKÉ.


"Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: Menjetek előlem átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített ÖRÖK tűzre...És ezek elmennek az ÖRÖK büntetésre..." Mt.25,41.46

2011. jún. 22. 20:36
 18/24 anonim ***** válasza:
Az örökről már írtam. Máshol azt írja a Biblia, hogy elpusztulnak. Az örökké itt mást jelent, ezt korábbi válaszomban megtalálod :)
2011. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 ekeke ***** válasza:
10%

Megeszik azt almádat, és te halálra ítéled őket ezért. Mielőtt meghalnának, elküldöd hozzájuk a fiadat, akit megölnek, erre te felmented a büntetés alól azokat, akik elhiszik a tőrténetet.


Isteni, mi?

2011. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Eronne válasza:
0%
a biblianal egy nagyobb sci-fi van a star wars
2011. júl. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!