Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ószövetségben megjelenő...

Az Ószövetségben megjelenő "bosszú" (Isten általi) kifejezés melyik eredeti nyelven írt szónak felel meg, és ez a szó milyen jelentésekkel bír még?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Angol nyelvű,ha tudsz angolul akkor érted,ha nem akkor webfordítás vagy google fordító.

2011. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jó lett volna, ha konkrét igét írsz, mert ahány ige, annyi kifejezés. Nos akkor néhány példa:


5Móz 32:19 Látta ezt az Úr és megutálta bosszúságában az ő fiait és leányait.


Itt a "na'ac ka'as" kifejezés áll, amely azt jelenti: "elutasította aggodalmában".


5Móz 32:35 Enyém a bosszúállás és megfizetés, amikor lábuk megtántorodik; mert közel van az ő veszedelmük napja, és siet, ami rájuk vár!


Itt a "nágám" és a "sillém" szó szerepel, az előbbi elsődleges jelentése bosszút állni, megbosszulni, az utóbbi: elégtétel; fájdalomdíj; kárpótlás; kártalanítás; kártérítés; viszonzás.


5Móz 32:41 Ha megélesítem fényes kardomat és ítélethez fog kezem: bosszút állok ellenségeimen és megfizetek gyűlölőimnek


Itt is a "nágám" szó szerepel, aminek az elsődleges jelentése bosszút állni, megbosszulni.


Üdv. Péter

2011. jún. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a pontatlanságért, de szerintem a nágám kifejezés lesz az, amit keresek, azért is nem írtam igehelyet, mert Isten által sajátjának vélt bosszúról van szó, vagyis arra lennék kíváncsi...:)


Említed kedves Péter, elsődleges jelentésről van szó, de van e másodlagos? Vagyis ennek a szónak mik a további jelentései?


köszi a válaszod és a következőt előre is köszönöm.

2011. jún. 22. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!