Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kell-e hinni a Syentharomsagban?

Kell-e hinni a Syentharomsagban?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 09:28
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
bocsanat A Szentharomsagban ?
2011. jún. 23. 09:29
 2/40 napietus ***** válasza:
100%

attól függ, milyen felekezethez tartozol :) én katolikus vagyok, én hiszek benne, szerintem megfoghatatlan, mégis csodálatos dolog a három személyben élő egy Isten.


de pl. az unitáriusok tagadják.

2011. jún. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell hinni a Szentháromságban, mindenkinek szabad akarata van. Viszont a legjobb dolog amit választhatunk.
2011. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
88%
A hit Isten ajándéka, és Isten Igéjének a meghallásából származik. Nem kap azonnal mindenki teljes hitet, hanem annak csak egy mértékét, amit aztán őrizni és növelni kell. Az üdvösség feltétele, hogy higyjünk Jézus Krisztusban, aki Isten Fiának bizonyult, azaz Isten és Úr örökké, a halálból való feltámadás által.
2011. jún. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
15%
Igen, a háromságban nem "kell" hinni, sőt ha a Biblia a mérce és nem emberi filozófiák, akkor a legjobb választás, ha nem hiszel benne!
2011. jún. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 yuda ***** válasza:
80%

Isten, a mindeható és örökkévaló Isten akkor is boldog,és nem zavartatja magát, ha hisznek benne, és akkor sem, ha nem.

A háromság az egy tény, de vélekedni mindenki szabadon tehet amit akar.

Hozzáteszem, én is így gondolom, és engem sem zavar, ha valaki nem hisz benne, csak neki rossz :D

2011. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
25%
Én még egy olyan embert nem láttam, aki bibliai értelemben hitet (kijelentést) kapott volna róla, annál többet, aki csak filozofált, aki emberi tanítások alapján beszélt róla, pártja-felekezete érdekeit védve. Én károsnak vélem ezt a tanítást.
2011. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
17%

"A háromság az egy tény"


Ja, mint az evolúció! Na ne etessük már egymást, minden egyes "érvet" a háromság mellett kapásból meg lehet cáfolni, méghozzá nem erőltetett módon, hanem logikával és észérvvel.


Persze, hogy káros, hiszen olyan tanít Jézusról, amit Ő sohasem mondott.

Képzeld el, hogy te nagyon szeretsz és ragaszkodsz valakihez, teljes szívedből, és felnézel rá, nagyobbnak tartod magadnál, elismered, hogy mindent tőle kaptál, de mégis sokan a hátad mögött, a világ előtt azt állítanák rólad, hogy te egyenlőnek érzed magad vele, vajon mit szólnál hozzá?


Ez van valójában a háromság mítoszával.

2011. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
86%

Semmi sem kell...szabadon döntesz.

A Szentháromság egy eszköz, bár némineműleg megtévesztő az elválasztás miatt, lényege, hogy a három aspektus egységet képez, Istent...tehát bőven elég ha Istent létét hiszed, és azzal azonosulsz, mert akkor elfogadod Krisztust is magadban, elfogadod, hogy a Szentlélek vezet segítő szavával életedben, és amikor az isteni elvet cselekeded, azt az Atya teszi általad. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


A Szentháromság fogalom egy emberi próbálkozás arra nézve, hogy megértsük az Istent. Ez a szó nem szerepel a Bibliában, így én sem szeretem használni. Mindamellett a Biblia megerősíti Jézus Krisztus Isten voltát, és a Szentlelket is isteni személyként írja le.


A három isteni személy - az Atya, a Fiú és a Szentlélek - tökéletesen egy jellemében, szándékában és minden munkájában. Az isteni tulajdonságokban és a hatalomban is egyenlőek. A három isteni személy tökéletes egysége már önmagában is hirdeti, hogy Isten a szeretet.


Üdv. Péter

2011. jún. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!