Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kell hinni a Szentharomsagban?

Kell hinni a Szentharomsagban?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 14:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

Semmit sem "kell".

Vagy hiszel vagy nem. Az a hit láényege,hogy a tiéd. Egyedi

2011. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Nem kell.lehet.
2011. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%
1Ján 2:22 "...Ez az antikrisztus, aki tagadja az Atyát és a Fiút."
2011. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
47%

Kedves előző, kicsit erőszakos lények.

A hit pint attól hit,hogy meggyőződés. Nem vak "kell".

Ha valaki azért mondja valamire,hogy igaz,mert "kell" akkor az eláshatja magát. Isten előtt is.

2011. szept. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
0%

Én a határozottságot nem keverném össze az "erőszakossággal".

A megmentés érdekében az igazság pontos ismerete nem nélkülözhető vagy szabadon választott opció, hanem alapvető isteni elvárás. Ebben is egységeseknek kell lenniük azoknak, akik Krisztust követik.

2011. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Kérdező, csak abban hihetsz, amiben a lelkiismereted miatt hinni tudsz. Ha valamiben hinni "kell", akkor az már nem hit, és határozottan nem őszinte hit, hanem önáltatás.


Én hiszek a szentháromságban. Szerintem a Bibliából egyértelműen kikövetkeztethető. Sok hívő kritika nélkül elfogadja, ez igaz, aztán jönnek a tanúk és a hívő megijed, mert hirtelen rájön, hogy őbenne is zavar van ezt illetőleg.

Ezer köszönet a tanúknak, mert mióta velük beszéltem, mindennek utánajártam, és most már tudom, hogy annak ellenére amit állítanak, létezik a szentháromság.

Már ha nevet akarunk adni az Atya, az Ige és a Shekina kapcsolatának.


Tisztelettel,

freya


Freya

2011. szept. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%

"Ha valamiben hinni "kell", akkor az már nem hit, és határozottan nem őszinte hit, hanem önáltatás."


Szerintem a kérdező arra gondolt, hogy a megmentés érdekében "kell"-e hinni a háromságban? Ha jól sejtem, a magukat kereszténynek tartó egyházak nagyobbik része (legalábbis papíron vagyis hivatalosan) "üdv kérdésnek" tartják ezt az Írásellenes mítoszt.


"Én hiszek a szentháromságban. Szerintem a Bibliából egyértelműen kikövetkeztethető."


Szíved joga miben hiszel. Ami egyértelműen kikövetkeztethető az az, hogy a háromság dogmája utólagos betoldások és bizonyos versek következetlen fordítása révén később belemagyarázott, Bibliaidegen tanítás.

Egyetlenegy valós bizonyíték nincs erre a Szentírásban, sőt rengeteg állítólagos "bizonyíték" egyértelműen és könnyen leleplezhető.

Sajnálom, ha sokan a józan és racionális érvek ellenére is az érzelmeitől hagyja vezettetni magát.


"Ezer köszönet a tanúknak, mert mióta velük beszéltem, mindennek utánajártam, és most már tudom, hogy annak ellenére amit állítanak, létezik a szentháromság."


Akkor magyarázd meg igaz és érthető érvekkel ezt:


(Márk 13:32) "Azt a napot vagy azt az órát senki nem tudja, sem az angyalok az égben, sem a Fiú, csak az Atya."


Jézus miért nem tudta, ha "egyenlő" az Atyjával? Ha meg az állítólagos "emberi természete" szerint szólt itt Jézus, mi a helyzet a szent szellemmel? Amennyiben a háromság teljes jogú harmadik tagja, miért nem tudta?

Hiszen Jézus kizárt mindenki mást az Atyán kívül!

2011. szept. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, szabad akaratod van. De ha nem hiszel benne az nagyon veszélyes tévtanokhoz vezet, például Jézus istenségének tagadásához.
2011. szept. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Kedves 39%, én már belefáradtam a veled való társalgásba mert olyan mintha az iskolában a táblán krétát csikorgatnék. (én csinálom, de nekem fáj)


Ha érdekelne téged a válaszom, priviben megtalálsz. De úgysem érdekel, mert akkor már elgondolkodtál volna rajta, és megértetted volna az egésznek a lényegét. Azért nem olyan nehéz az.

Ha a KÉRDEZŐT érdekli, akkor az ő kedvéért természetesen válaszolok.


Freya

2011. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Freya! A személyeskedő hangnem nem segít ki ebből, hidd el nekem.

És még sorolhatnám a sok-sok példát, amiben - a józan ész és a logika alapján - elbukott a háromság.

2011. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!