Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jelenések könyvében szereplő...

A jelenések könyvében szereplő utolsó, hetedik csapást az elpecséltetek átélik avagy ők nem részesülnek abban, esetleg már nem is lesznek (leszünk? ) itt a földön?

Figyelt kérdés

"A hetedik angyal is kitölté az ő poharát a levegőégre; és nagy szózat jöve ki a mennyei templomból a királyiszéktől, a mely ezt mondja vala: Meglett!

És lőnek zendülések és mennydörgések és villámlások; és lőn nagy földindulás, a milyen nem volt, mióta az emberek a földön vannak, ilyen földindulás, ilyen nagy.

És a nagy város három részre szakada, és a pogányok városai elesének; és a nagy Babilon megemlítteték az Isten előtt, hogy adjon annak inni az ő búsult haragja borának poharából.

És minden sziget elmúlék, és hegyek nem találtatának többé.

És nagy jégeső, mint egy-egy tálentom, szálla az égből az emberekre; és káromlák az Istent az emberek a jégeső csapásáért; mert annak csapása felette nagy."


2011. jún. 25. 20:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó mégegyszer nekirugaszkodok :-)


Jákobnak volt tizenkét gyermeke, akiket megáldott prófétikus áldásokkal. Rúben az erkölcstelensége, Lévi pedig az erőszakossága miatt elveszítette az elsőszülötségi áldást, ami kettős örökség lett volna az ígéret földjén, és ez a kettős örökség rászállt Józsefre. Efraim neve egyébként kétszeres áldást is jelent. Ezért József fiait Jákob gyermekeivé fogadta. (I. Móz. 48.) De József nem lehetett a befogadott új törzsek vezetője az Egyiptomi hivatala miatt, hanem az ő fiai. Így lett volna 13 törzs. De a IV. Mózesben mint már írtam Mózes kivette Lévi törzsét Izrael fiai közül, és a népszámláláson különválasztotta őket, mint akiknek az Úr az ő örökségük, és a helyükön József fiainak nevei vannak feltüntetve törzsként. Így megmaradt a tizenkét törzs, csak van benne egy kis csavar. Ezért írtam neked hogy furcsa és biztos nem hasamra csapokból van a Jelenések könyvében benne a József és Lévi, és hiányzik Dán és Efraim. Ha a kinyilatkoztatás az nem keresztrejtvény akkor te már biztosan mindent értessz a bibliából és többet nem is kell olvasnod? Mert én nem sokat tudok egyenlőre belőle.

2011. jún. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Viktor 06! Megkérdezhetem, hogy melyik gyülekezet tagja vagy?
2011. jún. 28. 05:43
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A forrás nem onnan van hanem Raj Tamás rabbitól. Rossz az értelmezés?
2011. jún. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
A havatartozásod ettől független kíváncsiság lett volna.
2011. jún. 28. 08:26
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Erre azért nem szívesen válaszolok, nehogy rajtam keresztül te vagy bárki aki olvassa ezt, negatív képet köveztessen le egy felekezetről, mert nem a felekezetem nevében válaszoltam, hanem az én magánvéleményem alapján. :-) De levélben megírom neked ha akarod. De utánanéztem e témával kapcsolatban a felekezetem álláspontja felöl is, és aszerint "valószínű" hogy itt a hetedik pecsét feltörése elött lesz az "egyház" elragadtatása, mielött megkezdődnének a súlyosabb ítélőcsapások. A törzsekkel kapcsolatban meg csak annyit dióhéjban, hogy valószínű Dán törzséből fog származni az Antikrisztus. Részletesebb infót nem találtam itt a Jelenések 7-ben szóba került Izraeli törzsekről. Most megint az én véleményem következik: Itt a Jelenések 7-ben szokatlan az a sorrend, amelyben a megpecsételt egyének nemzetségeit találjuk. Szokatlan és eltérő is az egyéb helyeken található felsorolástól. Hiányzik Dán, és megvan említve József neve, akkor ebbe automatikusan bele kellene tartozzanak az ő fiai is, Efraim és Manassé törzsei is nem? Ehelyett külön szerepel Manassé Dán helyett. Efraim meg nincs külön. Ezzel kapcsolatban egy érdekesség, hogy Efraim törzsét genetikai vizsgálatok alapján állítólag kapcsolatba hozták egy Indiában élő törzzsel, de teljesen asszimilálódtak a helyi népekhez és valláshoz, és nem hogy nem akarnak aliázni, de ellenségesek Izraellel szemben, mivel Iszlám vallásúak lettek. Viszont az Ezékiel 48-ban ott lesznek az új Izrael felosztásakor.
2011. jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!