Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai keresztények miért nem...

A mai keresztények miért nem mossák meg egymás lábát?

Figyelt kérdés

Én is keresztény vagyok, és még soha nem mostam meg senki lábát. De ahogy a bemásolt részben le van írva, mondhatni Jézus ezt is elrendelte, mint az úrvacsorát. Akkor?

Ján 13

4. Felkele a vacsorától, leveté a felső ruháját; és egy kendőt vévén, körülköté magát.

5. Azután vizet tölte a medenczébe, és kezdé mosni a tanítványok lábait, és megtörleni a kendővel, a melylyel körül van kötve.

...

12. Mikor azért megmosta azoknak lábait, és a felső ruháját felvette, újra leülvén, monda nékik: Értitek-é, hogy mit cselekedtem veletek?

13. Ti engem így hívtok: Mester, és Uram. És jól mondjátok, mert az vagyok.

14. Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, néktek is meg kell mosnotok egymás lábait.

15. Mert példát adtam néktek, hogy a miképen én cselekedtem veletek, ti is akképen cselekedjetek.

16. Bizony, bizony mondom néktek: A szolga nem nagyobb az ő Uránál; sem a követ nem nagyobb annál, a ki azt küldte.

17. Ha tudjátok ezeket, boldogok lesztek, ha cselekszitek ezeket.


2011. júl. 1. 03:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy ez csak így hajnali négykor, félrészegen vicces, de...
2011. júl. 1. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Lady Gaga a Judas című klippjében mosta a lábakat. Na csak van valaki aki követi a tanításokat és a hagyományokat. :'D
2011. júl. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyböjti időben a pap megszokta mosni a hívek lábát. Persze arra nincs idő, hogy mindenki lábát megmossa de aki kéri annak megmossa.
2011. júl. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Mert mamár cipőt hordunk és betonon járunk.

De ne csodálkozz, a kereszténység már régen nem Jézusról szól, csak felhasználja mint kelléket, mármint a vallás. A tiszta hit és így a liturgia követése más kérdés azt nem keverem bele.

Az évezredek hatalmi háborúi melyben részt vettek a klerikusok akik világi életet éltek és részt vettek álszent világiak is, átírták a "tanításokat".

Persze nem kell mindent szó szerint nézni. Jézus nem azt tette kötelezővé hogy mossák meg egymás lábát, mint hogy ő is mondta, alázatot kell mutatni minden testvérük iránt legyen gazdag vagy szegény bölcs vagy buta, és ennek a leckéje a láb mosás volt, mert ez egy tipikusan szolgai illetve tanítványi feladatnak számított.

A nagy és hatalmas gazdag ember, vagy bölcs és köztiszteletben álló tanító lábát szokták megmosni a szegényebbek vagy a tanítványok.

De igen igazad van, ezek a szellemi értékek ma már nem divatosak. Bár én alázat helyett jobban szeretem a tisztelet szót. kölcsönös érzem ami csak akkor ideális ha oda vissza működik. Van olyan tisztelet ami alapból jár és van amit ki kell érdemelni :-)

2011. júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

Azt hiszem igazad lehet, valószínűleg nagyon jót tenne a világnak ha ezt a lábmosást mondjuk hetente minden hívő elvégezné, mondjuk úgy hogy mindenki olyasvalakivel csinálná aki valamilyen módon alárendeltje. Mondjuk a közösség vezetője a tagokkal, a szülők a gyerekekkel, stb...

Egyébként semmi nem tiltja hogy egy közösség elvégezze ezt amikor csak kedvük van.

2011. júl. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"úgy hogy mindenki olyasvalakivel csinálná aki valamilyen módon alárendeltje. Mondjuk a közösség vezetője a tagokkal, a szülők a gyerekekkel..."


Csicskáztatni akarsz? Nem szégyelled magad?

2011. júl. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a nagyheti, nagycsütörtöki szertartás része a rituális lábmosás - a hierarchiában legfelsőbb helyzetű mossa a többiekét. Majd jövőre nézd meg. A bencés kolostorokban a rendi szabályzatban benne: az érkező bármely vendég lábát az apát is mossa- ez arról szól: bizalommal fogadja a vendéget, földig hajol előtte, és nem fürkészi arcán szándékát - részéről a teljes bizalom és befogadás - hátha a ház ura érkezik épp-

Ez nagyon szép. És akkor is, ha lehet, hogy egy rabló az a vendég. Nincs előitélet, majd amit tesz, mond az így fogadott vendég, az mutatja meg, milyen is ő.

2011. júl. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!


A Hetednapi Adventista Egyházban negyedévente vesznek Úrvacsorát, és olyankor megmossák egymás lábát.


manju

2011. júl. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az hogy időnként elviselik ezt a feladatot, nem tűnik túlságosan tanító jellegűnek... mert ünnepekkor mindenki kedves a családdal az asztalnál a halebéd felett. De másnap már ugyan úgy acsarkodnak és ugyanúgy fölényeskednek.

Az előttem szóló szerzetesei tetszenek, de csak ebben a vonatkozásban nem lennék szívesen szerzetes :-)

2011. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 09:13-as!


Ebben az egyházban nincsenek szerzetesek. A gyülekezeti tagok mossák meg egymás lábát a lelkésszel együtt. Férfiak férfiakét, nők nőkét.


manju

2011. júl. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!