Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találhatnék egy jó lelki...

Hol találhatnék egy jó lelki vezetőt?

Figyelt kérdés

Ősszel Pestre költözöm egyetem miatt, így praktikus lenne, ha ott találnék valakit, aki nem túl földhöz ragadt, viszont Isten értékeit képviseli(tehát nem túl liberális), ért a fiatalokhoz, együtt tudna velem gondolkozni és segítene h keressem Isten akaratát. Van több pap ismerősöm is, de valahogy feszélyez, h olyan legyen, aki ismeri az egész családomat, nem tudom miért, hülyén érezném magam előtte, attól félek h nem mernék bármit elmondani. H kereshetnék ilyen papot? Esetleg tudtok valakit ajánlani?

köszönöm

19L


2011. júl. 3. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne...azt mondják, a ferencesek nagyon jók, persze általánosítani nehéz...
2011. júl. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a pap ismerőseidet,hogy tudnak-e ajánlani valakit? De ahol majd laksz,a közeli templomokban is érdeklődhetsz. Mise után a korodbeli fiataloktól esetleg.
2011. júl. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem legyél önálló...
2011. júl. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
az utolsó téved, nagy dolog ma jó lelki vezetőt találni, jobb érdeklődni
2011. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha valaki megmondja mit csináljon, akkor azon személy helyett él, tehát NEM a saját életét éli. Szerintem világos. Ennyit ér egy emberélet?

Nem.

Tessék a saját életed élni. Nem nehéz.

2011. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20.47. A lelkivezető NEM azt mondja meg,hogy mit csináljon a kérdező! Tanácsokat ad neki,megoldási javaslatot a problémáira stb. Azért még a kérdező önálló marad.
2011. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Aztán úgy ellátja jótanácsokkal, hogy már nem is emlékszik, ki kis ő valójában....
2011. júl. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy javaslat: pálosok, Szikla templom. :) De sok helyen nagyon jó plébánosok, káplánok vannak. Nem tudom, hova fogsz járni, de az egyetemi lelkészségen is szétnézhetsz, vagy ott megkérdezheted a fiatalokat. Ill. a Sapientián kérdezősködhetsz az oda járóktól, nézz utána, van-e valami nyílt alkalmuk, szokott lenni.

és még itt tájékozódhatsz: [link]

2011. júl. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja, és nem tudom, tudod-e, hogy a lelkivezető nem feltétlen muszáj, hogy pap legyen. Lehet szerzetes, szerzetesnő, vagy bármilyen hívő, felnőtt, érett hitű, világi személy. Persze praktikus, hogy pap legyen, mert akkor egyszersmind a gyóntatód is, de nagyszerű és kiválóan működő lelkivezetői kapcsolatok tudnak kialakulni nem klerikussal is. Ha mondjuk egy nővel könnyebbnek éreznéd megosztani a dolgaid, ajánlom, hogy lelkivezetést is vállaló szerzetesnők között érdeklődj, nem kell félni tőlük. :) Ilyenek pl. a segítő nővérek, szociális testvérek, sacré coeur-ösök, nyolc boldogságosok, de sokan mások is... Nézz körül elérhetőségekért a katolikus.hu-n, vagy szintén a Sapientián.
2011. júl. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
„Vezetőre ismeretlen, vad vidéken van szükség, nyílt, sík terepen csak a vakok szorulnak vezetőre. Aki ezekhez tartozik, maradjon inkább otthon. Akinek azonban vannak testi és lelki szemei, válassza ezeket vezetőnek!”
2011. júl. 4. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!