Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, vallásosak! Mit...

Ateisták, vallásosak! Mit gondoltok az agnosztikusokról?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 19:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem akarnak valószínűségi alapon állást foglalni.

Nem hiszik, hogy feltétlenül léteznie kell istennek, de amíg nem tudják biztosan, azt sem mondják, hogy nincs.


Én például az agnoszticizmus és az ateizmus között billegek, mert amennyire biztos lehet benne az ember, én biztos vagyok, hogy nincs isten, de fenntartom a lehetőségét, hogy tévedhetek, ha valaki képes meggyőző bizonyítékkal szolgálni a létezésére. Persze bizonyíték nem létezik.

2011. júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Az agnosztikus nem más, mint egy befolyásolható ateista.


Üdv: egy ateista

2011. júl. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

Ha csak vallási alapokon nézzük, akkor valaki inkább legyen ateista, mint agnosztikus. Legyen biztos valamiben, pl. abban, hogy nem léteznek istenek. Nem akarok nagyon általánosítani, de ha valaki nem tud dönteni abban, hogy hisz-e bármilyen istenben, akkor az élet többi területén is ilyen bizonytalan lehet? Ha agnosztikusokról van szó, ezen mindig elgondolkozom.


Egy másik ateista.

2011. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:06


Én eléggé magabiztos vagyok amúgy. Viszont a mostani tudásommal nem foglalhatok állást egyik oldal mellett sem. Például, ha azt nézzük, hogy több vallás is létezik egyszerre, némelyik totálisan a másik ellentétje, vagy ha elolvasom a Bibliát/Koránt, akkor biztosan kijelenthetném, hogy nincs Isten, viszont szemtanúja voltam egy-két olyan jelenségnek, amelynek tudatában - ha Istenben nem is - de a túlvilági létben hiszek/valószínűnek tartom. Azt is fenntartom, hogy az átélt jelenséget az agyam produkálta vagy valami interdimánzionális lény szemétkedett. Ez alapján nem foglalhatok állást. De abban 100%-ig biztos vagyok, hogy az összes létező vallás hazugság.

Kb. így vélekedek.

2011. júl. 3. 20:55
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Ismered talán az összes létező vallást, hogy ilyen biztos vagy a hiteltelenségükben?
2011. júl. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Én azt gondolom az agnosztikusokról hogy imádkozni kell a megtérésükért :)
2011. júl. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Ismered talán az összes létező vallást, hogy ilyen biztos vagy a hiteltelenségükben?"

Nem, de nem is szükséges. Ha a sok száz/ezer vallás közül akár egy is igaz, az azt jelenti, hogy a többi - legalább 1 milliárd - ember nem üdvözül, nem jut a mennybe. Ha egy isten van, akkor feltételezhetjük, hogy ő teremtette az összes élőlényt, ergó nem hagyná a többi embert a pokolban rohadni, csak azért mert MÁS VALLÁSBA SZÜLETETT! Ergó egy vallás, igaz út lenne! Arról nem is beszélve, hogy mi van azokkal, akik nem tehetnek róla, hogy ateisták lettek, a szüleik nevelték azzá. Velük mi van? Megrothadnak? Ott vannak a Buddhisták, a hindu vallás egyes ágai, ahol semmilyen istenségben nem hisznek. Akkor a jóságos istenke megrothaszt több milliárd embert? Ugyan már! Estimese!!!!!

2011. júl. 4. 16:00
 8/18 anonim ***** válasza:

egyesek szerint aki nem mondja ki hogy istenhívő az automatikusan ateista. habár a köznyelvben az ateista istentagadót jelent.


20:06

ezzel a gondolkodással te sem vagy más mint egy istenhívő. csak te istentelenséghívő vagy. ugyanis amíg valaminek nincs bizonyíték a létezésére, az nem jelenti azt hogy az ellenkzőjére sincs.

ha ennyire igyekszel menekülni egy táborba, hogyan döntesz az életed más területein?


20:55

a buddhizmus sem jön be? taoizmus? ezek ateista vallások

milyen jelenségről van szó?


16:00

csak ebből a hozzászólásból könnyen ateistának gondolhat valaki. nyilván ez attól függ számodra mi isten fogalma. vagy ha létezhet szerinted ezek kizárásával milyen isten lehetséges.

2011. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Ha a sok száz/ezer vallás közül akár egy is igaz, az azt jelenti, hogy a többi - legalább 1 milliárd - ember nem üdvözül, nem jut a mennybe."


Nagy tévedés, ugyanis a vallások nagy része egyáltalán nem beszél arról, hogy a benne nem hívők elkárhoznának. Magyarul az, ha egy vallás igaz, nem feltétlenül jelenti azt, hogy minden más ember rohadhat valami rossz helyen. Csak nem azonnal a kereszténységből kellene kiindulni...

2011. júl. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:24


"a buddhizmus sem jön be? taoizmus? ezek ateista vallások

milyen jelenségről van szó?"

Nem igazán. A meditáció érdekel, de az önmegtartóztatás nem igazán.


"milyen jelenségről van szó?"

Kopogás. A házban gyakran recseg-ropog valami, ezekről tudom, hogy természetes eredetűek, eléggé jellegzetesek. Na, de amit én hallottam az emberi kopogtatás volt. Előszőr gondoltam, hogy csak az elmém csinálja, mivel gyakran fordul elő, hogy éjszaka közepén felkelek és pókokat látok mászni a falon, tárgyakat repülni, amik miután kitisztul a fejem elmúlnak - erről olvastam is valahol, nagyon hatékony szerv az agy. Szóval ezt az agyam produkálja dolgot hamar kizártam, vagy tényleg szellemek vagy valami olyan lény/jelenség, amit a mai tudomány nem ismer.


"csak ebből a hozzászólásból könnyen ateistának gondolhat valaki. nyilván ez attól függ számodra mi isten fogalma. vagy ha létezhet szerinted ezek kizárásával milyen isten lehetséges."

Úgy gondolom, hogy ha van Isten, akkor az univerzális mindenkinek, az egész világegyetemben az összes lénynek. Aki nem a hit vagy annak hiánya alapján ítéli meg az embereket, hanem a tetteik után. De komolyan kit érdekel, ha valaki ateista, ha jó és segítőkész ember? Ezek után mennyire hiteles bármilyen olyan vallás, ahol az ember amiatt nem üdvözül, mert bizonyos hitbe született? Hol igazságos ez?


A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:29


"Nagy tévedés, ugyanis a vallások nagy része egyáltalán nem beszél arról, hogy a benne nem hívők elkárhoznának. Magyarul az, ha egy vallás igaz, nem feltétlenül jelenti azt, hogy minden más ember rohadhat valami rossz helyen. Csak nem azonnal a kereszténységből kellene kiindulni..."

Hát csak éppen a monoteista vallásokból indultam ki... Amúgy is az iszlám is ilyen, a judaizmus is. Egyszerűen vicces. És ha igazad van? Az is csak azt bizonyítja, hogy nekem van igazam! Ha valaki bármilyen vallásnak a tagja és mivel vallásos, ezért a másik hit szerint is üdvözül, akkor az azt jelenti, hogy a vallás egy hülyeség, szimbólikus jelentőségű, magyarán nem a vallás determinálja a halál utáni sorsunkat! Nem tudom érthető-e?!

2011. júl. 4. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!