Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki vagy? Mit válaszolnátok...

Ki vagy? Mit válaszolnátok erre, vallásosak?

Figyelt kérdés

Vallásosak, ti mit válaszolnátok erre? 5 mondtad kéne kb...

Nagyon nehéz, és nem tudom mit írjak erre. Nyilvánvaló, hogy nem az kell, hogy Hegyessy Józsi vagyok, 43 éves... Ésszerű válasz kell.


2010. szept. 5. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Van az a kis tanmese,vagy mi... :) Mikor kérdezi Isten egy embertől,hogy :Ki vagy? Az ember mondja a nevét,aztán a hivatását,a családi állapotát,meg mindent felsorol,de Istennek egyik válasz sem megfelelő,arra kíváncsi,ki az ember valójában.Arra nem tud válaszolni,ezért Isten visszaküldi,hogy éljen még.Szívesen elolvasnám újra ezt a történetet,de hiába keresem,nem találom sehol.Ha tőlem kérdezné,ki vagyok,én sem tudnék sok okosat mondani.De azt hiszem,a legjellemzőbb jó és rossz tulajdonságaimat sorolnám fel.Vagy az érzéseket,amik legjobban jellemeznek engem.
2010. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ilyesmit mondanék: "Isten egy szikrája" "Én a saját én-vagyok-om vagyok"."Az isteni Egy anyagi megtestesülése"
2010. szept. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Isten szolgája
2010. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Azt, amit ő mondott."Vagyok aki vagyok"
2010. szept. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdés mondjuk szerintem úgy hangzana helyesen, hogy "Mi vagy?"

A válaszom pedig annyi lenne, hogy "Elme vagyok." Ez pedig mindent magába foglalhat, hiszen az ember az elméjével akár az egész univerzumot felölelheti. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A Biblia arról tesz bizonyságot, hogy az ember kitüntetett lény a világmindenségben. Zsoltárok könyvében olvassuk:

"Mikor látom egeidet, a te ujjaidnak munkáját, a holdat és a csillagokat, amelyeket teremtettél: Micsoda az ember - mondom - hogy megemlékezel róla? és az embernek fia, hogy gondod van reá? Hiszen kevéssel tetted őt kisebbé az Istennél, és dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt! Úrrá tetted őt kezeid munkáin, mindent lábai alá vetettél; juhokat és mindenféle barmot, és még a mezőnek vadait is; az ég madarait és a tenger halait, mindent, ami a tenger ösvényein jár."

Máshol pedig ezt írja: "Olyan az ember, mint a lehellet; napjai, mint az átfutó árnyék."

Micsoda ellentmondás! Egyrészről uralmunk alá hajtottuk a földet, teljes uralmunk van rajta, másrészről, halandók és múlandók vagyunk, és kevesen mondhatják el magukról, hogy maradandót hagynak maguk után.


A Biblia szerint Isten annyira szereti az embert, hogy saját Fiát adta, "ha valaki hisz benne el ne vesszen, hanem örök élete legyen". Porszemek vagyunk a világmindenségben, de egyszeri és megismételhetetlen lények, akik egyenként is fontosak annak, aki az életet adja. Hát ezek vagyunk mi.


Üdv. Péter

2010. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valaki, aki szeret.

Csak ennyit, és az istenség megismerne :)

2010. szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!