Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Na, ha már ennyi ilyen kérdés...

Na, ha már ennyi ilyen kérdés van, akkor felgyek egyet én is poénból?

Figyelt kérdés

Szóval, a keresztények szerint lehet-e hallgatni a Kiscsillag zenekart?


http://www.youtube.com/watch?v=Mb49az8NyNI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=0VAwPPKpkiU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=kNYS8aXF98g&feature=related


Egyébként a zenei ízlésemet a válasz nem befolyásolja, mert ateista vagyok. A kérdést poénból tettem fel, no meg egy kis kíváncsiságból, hogy a világ legjobb zenekara a keresztények szemében milyen megítéléssel rendelkezik?


2011. júl. 4. 01:03
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
én is ateista vagyok szóval remélem nembaj hogy válaszolok :D Igazából csak azt szerettem volna mondani, hogy nagyon jók ezek a számok *.* Köszi :) Most lesz mit hallgatnom hajnalban festés közben :D 15L
2011. júl. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
47%
Ahhoz képest, hogy a "világ legjobb zenekara" szerintem ritka szar.:) Mindenkinek a magánügye, hogy mi tetszik neki.
2011. júl. 4. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
79%

TROLLVESZÉLY!!!


Mottó: "Ne etesd a trollokat!"


Ennek ellenére - vagy éppen ezért:


Semennyi ilyen kérdés nincs.


Nem vagy humoros, legfeljebb annak képzeled magad. Részvétem.


A bandáról alkotott szubjektív véleményeddel valószínűleg kevesen értenek egyet. Ennek két oka lehet:

1. Egy magyar zenekar jóformán alapon esélytelen világszinten, már csak a nyelv miatt is.

2. A dallami / zenei oldal szintje is problematikus.


Feltételezem, hogy vallásosságtól függetlenül a magyarul beszélők többségének sem tetszik a trágár, ocsmány szöveg, nem csak a keresztényeknek vagy más felekezetűeknek, hanem az igényesebb ateistáknak sem.


Objektívan gondolkodva ezt neked is tudnod kell(ene), tehát a kérdésed provokatív, értelmetlen, vagy pedig hátsó szándékkal tetted fel.


Lehet lepontozni.

2011. júl. 4. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak, ahogy mindenkit! És igen, tényleg Troll vagyok!
2011. júl. 4. 10:22
 5/38 anonim ***** válasza:

Hát, kedves Troll, legalább beismered, már az is valami...


S ha már nem vagy szabályos troll, akkor esetleg cáfolni, érvelni is tudnál?


A mellébeszélést, terelést, stb. hagyjuk, abból nem kérek.

2011. júl. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Ehhez én ma fáradt vagyok... :D
2011. júl. 4. 11:04
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, igazi troll-kifogás...:-)


De ha mégis igaz, akkor pihend ki magad, fizikailag, lelkileg és szellemileg is.

A pihenésbe pedig beletartozik az is, hogy nem hallgatsz olyan zenéket, amelyek negatív hatással vannak a lelkedre, szellemedre, ezeken keresztül pedig szükségszerűen a testedre is.


"A zene lelki táplálék és semmi mással nem pótolható. Aki nem él vele: lelki vérszegénységben él és hal. Teljes lelki élet zene nélkül nincs. ___Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be___."

(Kodály Zoltán; Mire való a zenei önképzőkör, 1944)

/kiemelés tőlem/

2011. júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

"Objektívan gondolkodva ezt neked is tudnod kell(ene), tehát a kérdésed provokatív, értelmetlen, vagy pedig hátsó szándékkal tetted fel."

Ezzel egyetértek.


Amúgy "pár" embernek azért tetszik, voltam én már teltházas koncertjükön! Azért valljuk be, SP-nél és Fluornál még akkor is jobb, ha nem tetszik! :D No mindegy. Egyébként tök jó trollkodni, egyszer próbáld ki, felemelő érzés, amikor látod, hogy komolyan vesznek, pedig nem kellene... :D

2011. júl. 4. 12:38
 9/38 A kérdező kommentje:
Amúgy még Ozzy válaszára lennék kíváncsi, de nem nézi meg. Biztos túl liberális neki, ahogy állnak a férfiak.
2011. júl. 4. 12:41
 10/38 anonim ***** válasza:
49%

Tudom, hogy egyeseknek tetszik. Részemről ez az ízlésficam kategória (pl. a technoval együtt).

És feléd már kifejeztem sajnálatomat emiatt, a többiek felé még nem volt alkalmam.


A viszonyítási alap normál esetben nem egy másik előadó, akinél esetleg jobb vki; ezt objektíven kell nézni.


S csak hogy tudd: Az általad említettek egyikét sem hallgatom; és nem is hallgatnám szándékosan, mivel tudom, hogy zeneileg nem érik el az általam felállított szintet, a szövegek mondanivalója pedig nem nekem szól. Plusz az előbbi Kodály-idézet talán a legnagyobb ellenérv.


És túlzás nélkül mondhatom, hogy többszáz olyan magyar vagy külföldi dalt, ill. zeneművet ismerek, amelyek megfelelnek a kívánalmaimnak.


A trollkodásról annyit, hogy ha szerinted felemelő érzés, hogy ilyen módon vesznek komolyan, akkor megint csak részvétem. Talán megpróbálhatnál más területeken sikereket elérni, mindenkinek hasznosabb lenne, de legfőképp saját magadnak. Merthogy azok valós sikerek.


Nos, gondolom, ismét megfelelően felemelő érzést okoztam. Részemről ezzel be is fejeztem, lelépek.

2011. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!