Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell köszönni a papnak?

Hogyan kell köszönni a papnak?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, és keresztelőt fogunk intézni.

Legutóbb, mikor kerestem a papot, egy egyszerű jónapottal köszöntem, majd égtem mint a rongy, mert "áldás békességgel" köszönt vissza. Református a pap. Tudom, hogy a katolikusok dicsértessékkel köszönnek.


2009. márc. 29. 13:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%
A Tiszteletem Atyám mindig jól jön. Én is égtem már be papnál, rám is szólt hogy hogyan illik köszönni.
2009. márc. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%
Igen, a Tiszteletem, Atyám teljesen korrekt.
2009. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

A református papot úgy tudom, nem atyámnak, hanem tisztelendő vagy tiszteletes úrnak/asszonynak kell szólítani.

Szerintem nem sértődött meg a pap, de legközelebb köszönhetsz neki Te is "áldás, békesség"-gel. Vagy akár meg is kérdezheted, legalább látja, hogy Te udvarias akarsz lenni, csak nem ismered a szokásokat.

2009. márc. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Ref. lelkészt nehogy atyámnak szólíts!! Áldás, békesség és ennyi. (tiszteletes úr, nagytiszteletű úr a megszólítás egyébként református lelkész esetén)
2009. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 tade ***** válasza:
64%
En neha csak egy "dicsertessekkel" oldom meg :)
2009. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

Katolikusnál: Dicsértessék a Jézus Krisztust válasz: Mindörökké Ámen

Református: Áldás békesség Válasz: Istennek dicsőség

De ez inkább szentsulikba jellemző amúgy szerintem is jók az előző válaszok ;)

2009. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

A református köszöntés: Áldást, békességet! Elétehtő a Jónapot kívánok!

A református lelkész TISZTELETES!

Az, hogy Nagytiszteletű, annyit jelent, hogy nem segédlelkész, mert a segédlelkész a Tiszteletes.

A Nagytiszteletű megszólítás jár ki az esperesnek is, a Főtiszteletű pedig a püspöknek.

2009. márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a reformatus lelkesznek " Bekesseg Istentol " szoktak koszonni, es Tiszteletes urnak szoktak szolitani
2009. márc. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%

A "Jó napot kívánok!" teljesen megteszi, ha a lelkész bemegy a zöldségesbe, vagy autómosóba, ott sem köszön neki mindenki Áldás, békesség!-gel, max. akkor, ha ismerik személyesen is.

Ő nem azért köszönt neked így vissza, h beégessen, meg h érzékeltesse veled, h "denálunkezígyszokás", legközelebb ha találkozol vele, te is köszönj neki így. Visszaköszönni is lehet ezzel a formával, nem kötelező az "Istennek dicsőség!" válasz.

Az meg, h Tiszteletes, Nagytiszteletű, vagy Lelkész úr, bármelyiket is használod, megfelel. Főleg városban. :)

2009. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
30%
isten áldja :)
2009. márc. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!