Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán miért lázadt fel Isten...

Sátán miért lázadt fel Isten ellen?

Figyelt kérdés

Volt egy másik kérdésem, amiben valaki azt mondta, a sátán egy bukott angyal, aki fellázadt Isten ellen. Miért tett ilyet?

majd elolvasom a Bibliát is de ezt akkor is szpojlerezzétek le nekem:)


2008. febr. 26. 21:39
1 2
 1/16 anonim válasza:
34%

Szia! Megpróbálok választ adni a kérdésedre.

Idézek neked, mert pontosan én sem tudom.

Sátán, Isten lélekfia és valamikor felhatalmazással bíró angyal volt Isten színe előtt.

Sátán mondta Istennek: - " Íme itt vagyok, küldj engem, én fiad leszek, és az egész emberiséget megváltom, hogy egyetlen lélek sem vész el, és ezt biztosan megteszem, add hát nekem a neked járó tiszteletet. Mondta az Úr:"De íme, az én Szeretett Fiam, aki kezdettől fogva Szerettem és Választottam volt, azt mondta nekem - " Atyám, a te akaratod legyen meg, és a dicsőség legyen tiéd mindörökké. "

Sátán azt remélte, hogy minden hatalom és dicsőség az övé lesz. Mivel az Úr Jézust választotta, ezért Sátán fellázadt. Ezért az Úr az egyszülött fia ( Jézus Krisztus )hatalma által letaszította a földre. Így lett belőle az ördög, minden hazugságok atyja.

Ezért az ördög ( Sátán ), arra törekszik, hogy az embereket megtévessze, elvonja figyelmüket Istenről és az ő munkájáról.Megpróbálja az embereket olyan nyomorulttá tenni, amilyen ő maga.

Remélem tudtam segíteni, és választ kaptál a kérdésedre.

2008. febr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Azért lázadt fel, mert kevély volt. Azt hitte, ő feljebb kerülhet a ranglétrán, és tudjuk nagyon jól, hogy aki magát felmagasztalja, az megaláztatik, és Isten az alázatos szívüeket felmagasztalja. Sátán azért bukott el, mert nem fogta fel, hogy Isten a szeretet.Ő csak a hatalmat látta.
2008. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Sátán valamikor nagyobb hatalmat kapott az angyaloknál. De a legnagyobb, amit valaha kaphatott Istentől, az a szabad akart. A szabad akaratot az ember is megkapta. Sátán visszaélt a szabad akaratával, és nem Istennel együttműködve használta fel azt.


Amikor Isten megteremtette az embert, Sátán látta, hogy milyen jó az imádat. Ezt az imádatot magának akarta, és megkérdőjelezte Isten szuverenitását (egyeduralkodását). Azt állította Istenről, hogy nem jogosan uralkodik, és, hogy megfoszt valami jót az emberektől (lásd Mózes I. könyve). Szabad akaratát rosszul felhasználva, rávette az első emberpárt (burkoltan) ne Istent, hanem őt imádják. Az első emberpár elkövette a bűnt (ami az isten iránti engedetlenség volt), és ezért Sátán mellé álltak a lázadásban, bizonyítva ezzel Sátán állításait. Isten, viszont, mint egy jó bíró (bírósági tárgyalás) elég időt hagyott arra, hogy Sátán bebizonyítsa állításait. Mivel a mai napig vannak Istenhez hűséges emberek, így Sátán állításai hazugnak bizonyultak.


Tehát: Sátán valóban egy bukott angyal, és mivel fellázadt Isten ellen, ő lett a démonok (bukott angyalok) fejedelme.


A szabad akarat csodálatos ajándék. Isten nem robotnak teremtett bennünket, Sátánt sem. Viszont Istentől függünk, nélküli nem tudunk létezni. Sátán ezt megkérdőjelezte. Így fellázadt. Önmagában nem az volt a baj, hogy imádatot akart magának, hanem azt, hogy azt bitorolta el, ami Istennek jogosan jár.

2008. márc. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nagyon jó az utolsó válasz kösz
2008. márc. 3. 16:11
 5/16 anonim ***** válasza:
24%

A Sátán (vagy inkább Lucifer, a fényhozó) volt az első individualista, akinek elege volt Isten önimádatából. Isten ugyanis azért teremtette a világot, hogy legyen benne sok-sok birka, aki mind őt szolgálja. Lucifernek ez nem tetszett, ő azt szerette volna, ha mindenki gondolkodik, kitalálja, hogy mi neki magának a legjobb, és nem megy birkaként a pásztor (egyház) után. Ez a Madách-féle verzió. (Szegény írónak volt is baja ebből, istenkáromlásért perbe is fogták...)


A zoroasztriánusok azt mondják, hogy Isten (a Jó) és Sátán (a Rossz) mindig is léteztek, és a világ teremtésétől kezdve egyenrangúak. Egymás nélkül nem is léteznének, mint ahogy a nappal és az éjszaka sem választható el egymástól. (Ez inkább hajaz a keleti filozófiákra, a jin-jang szimbólumra, stb.)

2008. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
a 3. hozzászólásban minden tökéletesen le van írva!:)
2008. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
A harmadik válasz írója vagyok. Nagyon köszönöm a kommentárotokat.
2008. jún. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
31%

Erre talán Zecharia Stitchin könyve adja meg a legjobb választ a "Tizenkettedik bolygó" könyvében, csak nem hiszem, hogy magyarra le van fordítva, angolul kell elolvasni.

Stitchin régész folyékonyan írja, olvassa, beszéli a sumir nyelvet, a klub 240 tagja.

2008. jún. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%
se isten se sátán nincs, mirefel a kérdés? ok értem biztosan a sztorira vagy kiváncsi. csak arra kérlek minden mesét ne fogadj el.
2008. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem lázadt fel, csak Ő tisztában volt az igazsággal

És hangoztatta is ezt

2009. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!