Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetetlen, hogy Isten büntessen?

Lehetetlen, hogy Isten büntessen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elhinni és elfogadni,hogy Isten egy olan valaki lenne,aki büntet.Ez egyszerüen képelenség!

Ezt a szeretet minden logikája elenezné.

Valójábn mi büntessük magunkat tudatlanságunkal,mert nem ismerjünk önmagunkat.


2011. okt. 20. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
84%
Isten természetének két oldala van. Egyrészt hosszútűrő, Ő a szeretet, másrészt igazságos, szent, a bűnnel nem vállal közösséget. Lásd Jézust, mikor a kereszten függött, magára vette a bűneinket, az Atya elfordította az arcát. "Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?"
2011. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
57%
Már a te szempontodból.:)
2011. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
89%

Gondolj csak egy gyerek-szülő kapcsolatra. Szerinted jó szülő az, aki "szeretetből" mindent megenged a gyereknek?


Aki eltaszítja Istent, az Isten nélkül marad. Igazad van, ő bünteti saját magát.

2011. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 15:03!

Te tuti egyedül érzed magad a világban és azért kötekedsz más emberek érzéseivel. Neked nincs egy igaz arátod, és nem is tudsz senkinek semmi őszintén jót nyújtani. De van egy jó hírem neked: Isten létezik és azért kűldte el az ő egyszülött fiát, hogy a te bűnödet is elhordozza a kereszten. Jézus te érted is eljött úgy mint én érettem is és mindenkiért. Ne várd meg az itéletet amikor megtudod, hogy ez a "töketlen Isten" mit tesz veled, mert örökkön örökké sírni fogsz. Most keménynek gondolod magad, lehet hogy az is vagy, de ha hozzádszólna Jézus szeméylesen összeesnél és meghalnál. Az emberi erőd marhára kevés ahoz, hogy ebben a világban igazán tudjál élni. A keménységed 60-70 éves korodra lecsappan és muszály lwszel megalázni magad és segítséget kérni. Ne tedd ezt. Kérj segítséget most Istentől. hogy változtassa meg az identitásodat és próbáld ki milyen ez a töketlen élet. Azt mondja Isten, hogy próbáljatok meg. Térjél meg tiszta szívedből és kérj tőle egy új életet amiben boldog tudsz lenni. Hidd el MEG FOGJA ADNI.


Kedves kérdésíró!

Isten szerintem nem büntet, hanem itél. Ugye szokták mondani a bigott emberek, hogy Isten nem bottal ver... Ez ahogy van marhaság. Isten semmivel nem ver. Isten meg fogja itélni a földet és akik hisznek benne ők is ott lesznek.

2011. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
51%

15:18

Nem vagyok "kemény", csak elég sok vallásról tanultam, és elég eszem van hozzá, hogy lássam a rengeteg ellentmondást. Nekem nincs szükségem egy kitalált személyre, akit felelőssé tehetek minden rosszért és jóért, amire nem találok magyarázatot, vagy csak egyszerűbb a létével magyarázni. Ha tényleg olyan nagy keresztény vagy akkor, gondolom tudod, hogy a római-katolikus, esetleg a görög-katolikus egyház követőit leszámítva a földön mindenki más pogány vagy eretnek?

Ha meg esetleg valamelyik determinációban hívő felekezet tagja vagy, akkor hited szerint Isten engem azzal a feladattal látott el, hogy éppen most megkérdőjelezzem a hitedet. Persze ha éppen kirabolna téged valaki az Isten akarata, és ezzel ellenkezni Isten akarata ellen való tett lenne. Így persze nyilvánvaló, hogy Lucifer, így a pokol is Isten akaratából létezik, és akkor nyilvánvalóan rossz hely, de úgyis eldőlt, hogy oda kerülsz vagy sem.

2011. okt. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
72%
Isten nem büntet még senkit sem. Ha annyira büntetni akarna, akkor az Ördöggel kezdené... Isten hosszútűrő.
2011. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
100%
"Valójábn mi büntessük magunkat tudatlanságunkkal,mert nem ismerjünk önmagunkat."-ez így igaz,
2011. okt. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 15:38!


Egyrészről nem kell keresni a hibákat meg semmit nem kell okolni hobáztatni és magad erejéből válaszokat keresni mert a Bibliában minden benne van. Másrészről nem a római katolikusok találták ki azt a kifejezést hogy pogány, ők elfelrdítették, mint amúgy sokmindent. A pogány szó jelentése népek közé való. Ezt a zsidók használják egyébként ezt a szót és a Bibliában rengetegszer van szó a pogányokról azaz Amerika, Magyarország és az összes állam és nép mind pogány. A kesresztényésg a zsidóktol indult és Pál a pogányoknak hírdette az evangéliumot ezért lehet magyarországban is hallani Istenről különben mi is valamiféle kőszoborban hinnénk vagy piramisban vagy mit tom én. Semmi gond, hogy te ezt nem tudtad. Én is voltam iylen helyzetben... Remélem Isten megnyitja az elméde... Üdv: Gergő

2011. okt. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:

Nem vagyok benne biztos,hogy a kereszténység jobb,mint az ősmagyar táltos vallás.

Tehát én nem vagyok meggyőződve arról,hogy olyan jó,hogy mi magyarok felvettük a kereszténységet.

És különben is milyen jogon tattsátok a magar ősvlást kevésbé értékesnek?!

2011. okt. 20. 17:30
 10/66 anonim ***** válasza:
28%

A bibliába minden benne van? A biblia akkor hibás. Ha nem tudsz érveket felhozni ne is próbálj vitázni. Szerintem értetted, milyen értelemben használtam a pogány szót, nem etimológiai vitát folytatunk. Ráakartam világítani, hogy mindenki, aki nem keresztény megy a pokolba a vallásod szerint. Tehát én mint ateista épp úgy, mint egy hindu vagy buddhista, vagy taoista... A bibliára visszakanyarodva több száz keresztény felekezet van, ami mind máshogy magyarázza a bibliát, kedve szerint magyarázza.

Kérdező: Olyan alapon gondolják így, hogy lévén a kereszténység kizárja más istenek létezését, így minden más vallás követője téved és a pokolra jut, attól függetlenül, hogy élt, és hogy egyáltalán volt e életében egyáltalán lehetősége megismerni ezt a vallást.

2011. okt. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!