Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyit keres egy lelkész?

Mennyit keres egy lelkész?

Figyelt kérdés
A perselypénzzel mi történik?:)Parókia költségeit ki fizeti (rezsi, stb.)Az egyházi adó hová kerül?
2008. febr. 27. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Úgy tudom, az állam a mi pénzünkből támogatja a katolikus egyházat. Pl.ha nem ajánlod fel az 1%-odat más egyháznak, akkor automatikusan oda utalják azt az összeget. Régen katolikus voltam, és abban a templomban, ahová mi jártunk, a perselypénzt berakták egy falba épített fémszekrénybe. Hogy onnan hová kerül...talán le kell adni a nagyobb kirendeltségeknek.
2008. febr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
A katolikus egyház az 1%-ból közel kettőmilliárd forint összeget kap. (Ez a felajánlott.) Emellett van állami normatíva is a részükre, amely nem "csekély", de nem igaz az, hogy a fel nem ajánlott 1%-okat kapja meg.
2008. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
59%

szia

egyszerü a válasz nagyon sokat,ha hiszed ha nem már ök a legnagyobb mafiák csak sokan nem tudják ök kapják a legtöbb pénzt az államtol ,adományok stb....

2008. febr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Csak nézd meg, hogy milyen autókkal furikáznak, és rá is jössz, hogy hol van az a pénz!!!
2008. febr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Az RKAT az ugynevezett vatikáni szerződés és a legutóbbi népszámlálás vallási hovatartozás inkorrekt eljárásai alapján gyakorlatilag ellopja mások vagyonát, állami segítséggel.
2008. febr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Sokat. Bár nem mindegyik. Attól függ, mennyit akaszt le magának. Viszont az egyházak, felekezetek és azok vezetői rengeteget.

Ugyan sajnos csak katolikus egyházról tudok példát hozni, de talán kiszámolható az összeg.


[link]


Tehát 2003-ban durván 45 milliárd forintot kapott a Magyar Katolikuis Egyház állam bácsitól. Ebből úgy 2 milliárd az adó 1%-a. Ez némileg ki van egészítve az állítólagos hívek száma alapján (ami valójában hazug számadat, de pénz jár érte), így 4-5 milliárdra jön ki az 1%.

(Lásd: 1997. évi CXXIV. törvény az egyházak hitéleti és közcélú tevékenységének anyagi feltételeiről 4.§.)


Emellett jövedelemadót nemigen fizetnek, ÁFÁ-t tudnak visszaigényelni jópár esetben (építkezések, stb.), nem fizetnek TB-t (holott jár nekik az EÜ ellátás - amit te fizetsz a papoknak), stb.

A többi egyház is hasonló helyzetben van, ritka közülük az olyan, amelyik nem fogad el állami támogatást. (Így évente nagyjából 100-120 milliárd forint jut a különböző egyházaknak.)

Meglepő módon pont az ateistákra, P-DOX-ra, sátánistákra jellemző, hogy NEM kérnek állami támogatást, sőt, küzdenek azért, hogy minden egyházat, felekezetet csak a SAJÁT híveik tartsanak el. A keresztény egyházak - a tanításaikkal szöges ellentétben - még küzdenek is azért, hogy még több pénzhez jussanak. (Talán feltűnt a táblázatos részben, hogy a katolikus egyház, mint nonprofit szervezet, 2003-ban azért sikeresen összehozott egy 5 milliárd forintos tiszta nyereséget... Édesek ezek, mi? A hajléktalanok meg dögöljenek meg az utcán. Ennyit a felebaráti szeretetükről.)


Perselypénz: Szerinted mi lesz vele? Megmondom: papfüggő. Ha tényleg a hite szerint él (egyre kevesebb az ilyen, úgy 20-30%-ra tippelem az arányukat), akkor a szegényeket segíti, templomot fejleszt belőle, stb. A maradék 70-80% meg: elissza, elnőzi(!!!), kocsira költi, stb.

A szomszédunkban van egy templom. A pap 4 éve kapott/vett egy Suzukit. Most meg, majd' egy éve, ilyennel jár:


[link]

(4 ajtós, 1,6 benzin) Ja, nem a reklám kedvéért írtam! :)


Egyházi adó: Ha jól tudom, ezután is kellene fizetni adót, de nem vagyok biztos benne. Hogy hova kerül? Szerintem könnyű azért kitalálni.


Ja, igen. Jól vetted ki (remélem). A papok jövedelme főként azoknak a pénzéből jön, akik amúgy nem is támogatják (támogatnák) az egyházakat. Kétezer éve lopják az embereket (némelyik csak párszáz, esetleg néhány év). Nem sikerült leszokniuk róla...

2008. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
78%
:O jujjj, ez durva
2008. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Sok-sok sületlenéget és hülyeséget írtak előttem.


A perselypénz számolás után az egyházközség bankszámlájára kerül.

A parókia rezsijébe 10.000 Ft Irodafenntartást vehet fel, abban az esetben ha az iroda a lakásban van. A többi költséget magának fizeti.

Az egyházadó szintén az egyházközség pénztárába majd bankszámlájára kerül. Évi kb 4000 ft/ felnőtt

A pap fizetését az egyházközség állapítja meg.

Az egyház sem igényelhet vissza már méltányosság alapján AFA-t.

A pap után a Püspöki kar fizeti be a tb járulékot.

A pap saját maga fizeti be a személyi nyugdijjárulékát.

És az első kérdésedre a Fizetésem mindennel együtt 6 faluból összesen 105000 Ft. egyetemi diplomával.

Egy suzikis lelkész

2008. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Azért olyan sok sületlenség nem lehetett benne... :)


"A perselypénz számolás után az egyházközség bankszámlájára kerül."

Adózni adózik utána az egyházközség?


"A parókia rezsijébe 10.000 Ft Irodafenntartást vehet fel"

Hm. Erről még nem hallottam. Ez is egy plusz ezekszerint.


"Az egyházadó szintén az egyházközség pénztárába majd bankszámlájára kerül. Évi kb 4000 ft/ felnőtt"

Adózás van ezért? Vagy ezt sem kell bevallani?


"A pap fizetését az egyházközség állapítja meg."

Ami ugye főként az adófizetők pénzéből kapja a zsét.


"Az egyház sem igényelhet vissza már méltányosság alapján AFA-t."

Ezekszerint ezelőtt lehetett. De most MÁR nem. Végre egy jó hír! :)


"A pap után a Püspöki kar fizeti be a tb járulékot."

Szintén az adófizetők pénzéből akkor. (De legalább fizet.)


"A pap saját maga fizeti be a személyi nyugdijjárulékát."

Ezt nem említettem. De azért köszi az infót. Tehát még egy dolog, ami az adófizetők zsebéből megy. (Mert ugye a pénzt kapja. Az egyházától.)


"6 faluból összesen 105000 Ft."

Egész jó. Adómentes, ugye? Vagy ez bruttó?


"Egy suzikis lelkész"

A szamár már nem is jó. Pedig Jézusnak megfelelt. :)

(Jó, ez vicc volt. ... Szomorú vicc, hogy - többek között - az én pénzemből autózik a Suzukival, holott nem is vagyok tagja, támogatója egyik egyháznak sem.)

2008. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
Sokkal többet, mint amit elismer.
2008. márc. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!