Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség az evangélikus...

Mi a különbség az evangélikus és a református vallás/egyház között?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom,hogy az evangélikus templomok kicsit díszesebbek,a reformátusokban semmilyen kép nincs. Meg talán evangélikusoknál van Luther köpeny,ami a reformátusoknál nincs.
2011. júl. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok minden, fő különbség talán az, hogy úrvacsorakor a reformátusok a kenyeret és a bort csak kenyérnek és bornak tartják, amit az Úr halálának emlékezetére vesznek; evangélikusok pedig vallják, hogy egyéni hiten alapulva tulajdonképpen Krisztus valós teste és vére is lehet. De próbálj rendesebb fórumokból utánaolvasni, pl. vallási lexikonokban.Pl. Bellinger Nagy valláskalauzban, de (teljesen objektíven) ír róla a Magyar Katolikus Lexikon is, amit itt megtalálsz (sajnos még csak T-ig): [link]
2011. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Ne felejtsük el h a református vallásban van az "eleve elrendelés elve" ami az evangélikusnál nincsen.
2011. júl. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ördögfióka válasza:
16%
Eleve elrendelés nincs a reformátusoknál, az a kálvinitsák tana.
2017. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mi vagyunk a kalvinisták de én nem hiszem az eleve elrendelést. Iubiți credincioșii, ți se higyjétek akik reformátusok vagytok. Ha kell inkább tagadják meg a vallásotokat és egyházatokat hogysem elhigyjétek. Ez egy etetnek tanítás. Kálvin egy kegyetlen ember volt, a földön lévő elrendelt sorsot ( mert a földön mi de kinek megvan a maga útja, keresztje) úgy értelmezte hogy van akit udvozit az isten van akit nem. Kálvin T meg kellett volna már rég égetni mágján és mindegyiket aki ezt az elvet vallotta. Csak lehet a katolikusok is vallják ugyanezt. Én ha akkor Páka lettem volna nem 3ng3dtwm volna hogy a kettős predesztinácio elterjedjen a nép között. Inkább én jutottam volna a pokolba mert megoletem akik hisznek abban minthogy sok ezer embernek a lelke kerüljön kárhoztatva mert ketsegbeesik hogy minek térjen meg ha úgyis. ..nem folytatom tovább
2022. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!