Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tud egy vallásos kereszté...

Hogy tud egy vallásos keresztény fiú keresztény útra terelni, egy vallásokban teljesen hitetlen lányt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 08:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Miért kellene megtéríteni?

Én tisztelem, ha valaki vallásos, de ő is fogadja el, ha én nem vagyok az. Ne térítgess, nem mindenki úgy volt nevelve/úgy gondolkozik, ahogy te.

2011. júl. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
EGyetértek az elsővel. Nagy valószínűséggel a kapcsolat rovására fog menni. Viszont ha te jobban örülsz annak, hogy vallási kérdésekben veled egyformán gondolkodó emberrel lehetsz, mintha a különböző nézeteket meg lehetne beszélni, vitatni (veszekedés, térítgetés nélkül), akkor elesel egy nagyon jó és tartalmas beszédtémától egyrészt, másrészt keress a vallási közösségben egy lányt, mert tönkre fog menni a kapcsolat majdnem biztosan.
2011. júl. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem se térítgess. Csak akkor beszélj neki a vallásról, ha kérdez. Mutass jó példát. Imádkozz érte. Felajánlhatsz érte jó cselekedeteket, böjtöt, nehézségeket, szentmisét vagy szentségimádást is.


Egyik kedvenc Bibliaidézetem:

1Kor 7,14 - "Mert a hitetlen férjet megszenteli felesége, és a hitetlen asszonyt megszenteli férje. Különben gyermekeitek tisztátalanok volnának, pedig szentek."

2011. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

szeretettel:)))

nem kell törődni, elhiszi, vagy sem, az az ő dolga

ismertetni az Evangéliumok ragyogó szépségét


ha valamelyik művészet iránt fogékony- és miért ne lenne az - azokon keresztül közelíthettek.

Az egész 2000 év kultúráját ihlette, áthatotta a keresztény hit.

Nincs valamirevaló művész ma sem, aki ne lenne hívő.

Az építészet, a festészet, a költészet – ezek szemlélése, tanulmányozása.

Egy kedves, fogékony fiatal lánynak ott van elzárva a hit a lelkében


„Nem szánom én az ostobát,

kinek üres a mennyek boltja:

ki méltó látni a csodát

az a csodát magában hordja”


/Babits Mihály

2011. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 ava87 ***** válasza:
53%
Ha nem magától akarja, akkor az egész semmit nem ér. Nem kell terelgetni, majd ha ő úgy érzi, hogy erre szüksége van, akkor magától is megtalálja az útját.
2011. júl. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
6%
Meg se próbáld. Saját tapasztalatom alapján a mai fiatalokat nem érdekli a vallás, Tisztelet a kivételnek. Amúgy próbálkozhatsz téritéssel, de csak elzavarod magadtól, mást nem érsz vele.
2011. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Vallásra nincs szüksége az embernek csak Jézus Krisztusra, hogy Örök élete legyen. Ő pedig személy, Isten, és Öt magát kellene megismertesd vele - persze ha te eggyáltalán ismered..??
2011. júl. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Csak annyit mondhatok amit előttem is leírtak: Ne próbálkozz térítéssel. Az a lány máshogy gondolkodik, más az életfogása, ne akard belerántani a te világodba.


Mellesleg:

"Ha nem értitek meg, hogy az élet célja a szabadság, akkor nem tesztek egyebet, mint hogy elméletek, hitelvek, bölcseletek és vallások feltalálásával kalitkátok rácsait aranyozzátok." Jiddu Krishnamurti

2011. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
Sehogy. Ha tényleg olyan jó az az Isten, akkor nem ez alapján fog ítélkezni felette. Azt fogja nézni, hogy hogyan élte az életét: jó ember volt vagy rossz. Itt pedig nem számít, hogy hitt-e. Ha nem ilyen az Isten, akkor az elég elszomorító és én inkább rohadnék a pokolban.
2011. júl. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 napietus ***** válasza:
a jó példa erejével. semmit nem kell csinálnia, csak ő maga megéli a vallását úgy, ahogy eddig. ha a lány nyitott, el fog gondolkozni ezen. ha magától nem, téríteni nemsok értelmét látom.
2011. júl. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!