Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tud egy vallásos kereszté...

Hogy tud egy vallásos keresztény fiú keresztény útra terelni, egy vallásokban teljesen hitetlen lányt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 08:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%
Meg ne próbáld! Ő boldog úgy, hogy hitetlen, és vallásos körítés nélkül is lehet "Istennek tetsző" életet élni.
2011. júl. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%

Én a nem vallásos feleségemmel orgonakoncertekre szoktam menni néha, amiket ugye templomokban tartanak.

Egyszer azt is mondta hogy bibliaórára is szívesen eljönne de abból a végén nem lett semmi.

2011. júl. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%
9:27-esnek: az én személyes tapasztalatom az, hogy a fiatalokat igenis érdekli a vallás, és szeretnek róla beszélgetni, a történelmi, gazdasági, emberi hatásairól. Én nem gyakorlom a vallást, nem hiszek Istenben, ettől függetlenül egy nagyon érdekes témának tartom, szeretek értelmes hívőkkel és nem hívőkkel vitatkozni, társalogni róla egyaránt. És még az is tapasztalat, hogy a nem hívők nagyobb számban fogadják el mások nézeteit, míg a hívők sokkal kevésbé hajlandóak erre... és sokkal előítéletesebbek, gyűlölködőbbek tudnak lenni. Tisztelet a kivételnek, mert az is akad.
2011. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%

Ne akard keresztény útra terelni,tartsd tiszteletben,hogy ő nem vallásos.Nem véletlen,hogy őt nem érdeklik a vallások.Ne hidd,hogy ettől nem élhet,boldog,kiegyensúlyozott életet.nem minden ember egyforma.Ha meg akarod téríteni,akkor csak az önzés dolgozik benned,és te fogod meginni a levét,mert ezzel ellenszenvet váltasz ki belőle.gondolom nem ez a célod.

mint ahogy előttem írták,mutass neki példát,éld a keresztényi életedet,és ha ő érdeklődik saját magától,akkor majd úgyis kérdezni fog.

2011. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%

A többiek mindent leírtak.

Ha erőszakosan téríteni akarnád a lányt, az mindenképpen a kapcsolat rovására fog menni.

Üdv: 29/L

2011. júl. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%

Én nem vagyok vallásos, de volt vallásos barátom. Tiszteletben tartottam a hitét, de engem nem nagyon érdekelt, néha elkísértem a templomba, de nem hatott meg a dolog. El tudtunk beszélgetni róla, de soha nem akart megtéríteni, tiszteletben tartotta, hogy nem hiszek ezekben. Ha még egyszer lenne ilyen barátom és meg akarna téríteni, abban a pillanatban otthagynám és kerülném a vele való beszélgetést.A vallás magánügy, mindenki maga dönti el, hogy miben és hogyan akar hinni, felesleges térítgetni az embereket, el kell fogadni, azt is ha valaki másban hisz, vagy nem hisz semmiben. Ha rá akarod erőltetni a vallásodat valakire, azzal csak elijeszted magadtól.

22/L

2011. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%
A legfontosabb, hogy ne akard akarata ellenére megtéríteni. Ha látod rajta, hogy érdekli a vallásod, beszélgessetek róla, de, ha teljesen elzárkózik, ne erőltesd a dolgot, mert a kapcsolatotok is rámehet.
2011. júl. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon nehéz probléma, de egy nagyon szép is!

Valakit Istenhez (és ezáltal az "örök élethez") elvezetni!


A hit Isten AJÁNDÉKA, tehát nem általunk létrehozható valami. Ezáltal nem is igen lehet mást csinálni, mint egyszerüen a másikért imádkozni!!

Nem kell mondani semmit, ha tudjuk, látjuk, hogy a másik még nem tart ott. De szívböl, kitartóan imádkozni érte (és jó példával elöl járni), azt KELL!


Meg is lesz az erdeménye, lehet, hogy csak 18 év után, mint a Szent Mónikánál, aki Augusztinusz fia hitéért ennyi ideig könyörgött Istenhez...

2011. júl. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!