Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent számodra az a szó,...

Mit jelent számodra az a szó, hogy "istenfélelem"?

Figyelt kérdés
A szeretet mellett ott van a félelem is az emberben?
2011. júl. 15. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szó szerinti félelmet jelent (mint rettegés), hanem inkább tiszteletet.
2011. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ava87 ***** válasza:
100%
Én nem szeretem ezt a kifejezést.
2011. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A középkorban még igencsak istenfélelmet akarták, hogy jelentsen, lásd inkvizíció. Ma már egészen máshogy értelmezik, a szóhasználat viszont megmaradt.
2011. júl. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti hogy félek attól, hogy Istent megbántsam. Bármit teszek is, folyamatosan figyelem hogy vajon Isten mit gondolhat erről.

Ez tulajdonképpen nem Istentől való félelem (bár a neve az), mert hiszem hogy Isten úgyis megbocsát ha megbántom. Inkább attól való félelem hogy át kelljen élnem azt a szégyent hogy megint megbántottam.

Valahol azt olvastam hogy az istenfélelem azoknak való akik még nem ismerik igazán Istent és ezért csak félelemből tartják be a parancsait és nem szeretetből. Szerintem a félelem sose lehet jó, hiszen Istentől van, hanem a gonosztól. Isten azt várja tőlünk hogy bízzunk benne, és ez ellentétes a félelemmel.

2011. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
számomra negatív csengésű,mert hiába magyarázzák vallásosok,hogy ez csak egyfajta tisztelet,valójában félelem húzódik meg mögötte,hiszen az "Isten nem szeret,ha ezt,vagy azt teszem"meg elvár bizonyos dolgokat amiket teljesíteni kell,ha jó keresztények akarnak lenni.de ebben már benne van a hatalmaskodás az ember fölött,és a megfélemlítés.Én ebben nem hiszek,a félelemkeltés nem Isten eszköze....bizony mondom áldottak,akik nem félnek,mert meglátják az Istent.
2011. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Isten törvényeinek (kéréseinek) a tiszteletben tartása.
2011. júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Természetesen a "szeretetben nincsen félelem", ahogyan a Bibliában is olvassuk. Az "istenfélelem" kifejezés az eredeti görög szöveg szerint ritkábban "eulabeia" és sűrűbben "eusebeia" szóval jelölt kifejezés, amely jelent még kegyességet is.


Az istenfélelem azt a belső lelki magatartást jelöli, mikor az ember abszolút komolyan veszi az Isten szavát, és teljesen azonosulni tud annak erkölcsi ítéletével. Szereti azt, amit Isten igazságnak jelent ki, és gyűlöli annak ellentétét a hamisságot.Az istenfélő ember féltőn vigyáz arra, hogy Isten minden rendelését teljes szívből és teljes igyekezettel betöltse, a törvényszegés útját pedig elkerülje.


Az istenfélelem tehát nem istentől való rettegést jelent. Amikor valami fenségesen tökéletest látunk a természetben, vagy egy nagyszerű művészi alkotást szemlélünk, félelemmel párosult hódolatot, tiszteletet érzünk. Isten végéremehetetlen bölcsessége, tökéletes igazságossága, és szeretete, valamint mindenható hatalma szintén félelemmel vegyes csodálatot, és mélységes tiszteletet kelt bennünk, ha igazán megismerjük őt.


Istent félni a gyakorlatban annyi, mint az ő parancsolatait megtartani, azaz igazságot cselekedni, gyűlölni és kerülni a bűnt. Isten nem szavakban való dicsőítést vár tőlünk, hanem életünkkel és szolgálatunkkal való dicsőítést. A valódi istenfélelem és dicsőítés kinyilatkoztatni az ő jellemét a mi jellemünkben, és ezáltal imsertté tenni Őt mások számára is.


Üdv. Péter

2011. júl. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Péter!

Nagyon szépen írtad le a dolgokat és én is mindenben egyetértek azokkal!


Az egyetlen, amit én máshogy fogalmaznék, hogy a "félelem" tényleg kikerüljön az Istennel való kapcsolatunkból...


Azt írod:

"félelemmel párosult hódolatot..."

"félelemmel vegyes csodálat..."


Itt én "lenyügözést" írnék inkább, hiszen mi köze a félelemnek pld. a csodálathoz??


Üdv,

Éva

2011. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!