Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallás az a zsidó? Mit...

Milyen vallás az a zsidó? Mit vallanak a zsidók?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Kb. ugyanazt, amit a keresztények, azzal a különbséggel, hogy Jézust nem ismerik el - és éppen ezért továbbra is várják a Megváltót. Náluk sokkal inkább a régi (ószövetségi, plusz az egyéb saját szentírásaikban is lefektetett és kidolgozott) törvények dominálnak - valamint van egy afféle miszticizmusuk is (Kabbala).
2009. ápr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
2009. ápr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Fontos különbség a 4-ik sz. óta kialakult "kereszténységgel" szemben, hogy náluk még mindig "egy az Isten"! Tehát nem hisznek a háromságban.
2009. ápr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán fontos lehet, hogy a zsidók egy népként kezdték a "pályafutásukat" a történelemben, tehát egy nép vallása egyben, és egy vallás népe, úgy is mondták, hogy "a választott nép", ellenben pl. a kereszténységgel, ami tulajdonképpen népek szempontjából már kezdetekben se volt egységes. Zsidó származási alapon lehetett valaki (most nem tudom), a keresztényeknél ez nem volt és mai napig nem megkötés. Tulajdonképpen elvileg ugyanazt az Istent hiszik, mint a kereszténység, de Jézust (aki valós személy volt, és közülük került ki) nem tekintik megváltónak.
2009. ápr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Zsidó vallású nem csak származási alapon lehet valaki. Azt is fel lehet venni, mint vallás, csak nehézkesebb mint másoknál. A rabbinak meg kell próbálni lebeszélni róla a jelentkezőt (ha jól tudom háromszor, de ezt egy zsidó tudná jobban megmondani), és azonkívül is van egy csomó előírás.
2009. ápr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
A zsidó hitnek a lényege a megváltó várás. Ezért hiába jönne bármikor bárki, nem ismernék el, hiszen várás nélkül értelmetlen lenne a hitük.
2009. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A zsidó vallás felvehető, nem csak bele lehet születni. Én is betért zsidó vagyok például. Hogy meddig tart a betérés az sok mindentől függ, de a legrövidebb idő, ami alatt zsidó vallású lehet valaki kb. másfél év.
2009. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt vallják, hogy ők kiválasztott nép, minden gój (nemzsidó) alattvaló, emberszámba nem veendő. Ők fajban gondolkodnak, és azt vallják, hogy a gyűlölet tartja őket életben. (ezekután, mikor ezt olvastam én is, kicsit átértékelődött bennem az eddigi történelemtudásom)


illetve itt egy gyöngyszem: [link]

2009. nov. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!