Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A barátnőmnek kimosták az...

A barátnőmnek kimosták az agyát, szekta vs. Párkapcsolat?

Figyelt kérdés
A párom egy éve elkezdett járni a Biblia szól egyházba, egy darabig nem volt semmi gond, de az utóbbi 3 hónapban teljesen átmosták a szürkeállományát. Kb. 3 héttel ezelőtt elment egy egyhetes összejövetelre, ahonnan úgy tért haza, hogy rá sem ismertem. Nem engedi, hogy megcsókoljam, megöleljem, megsimogassam, nem szeretkezünk... Ezt Ő azzal indokolja, hogy a Biblia tiltja, és ő szerelmes belém állítólag, de, nem imád már annyira, mert Istent imádja, és "istennel jár". Én így nem tudok élni, hiszek Istenben, de nem ilyen szinten, ahogy Ő ezt csinálja. Szerintem ez butaság, és agymosás. Nem lehet már vele egy értelmes szót sem váltani a párkapcsolatunk helyrehozásáról, mert mindenre az a válasza, hogy majd megoldódik, ha Isten is úgy akarja, de, még nem kapott választ, hogy hogyan tovább, hogy szeressen-e engem igazán stb... Mindazonáltal szerintem volt barátját még mindig szereti, mert mai napig skypeolnak, és msneznek, akivel rendkívül kedves, és számára Ő az igazi férfi, mert boxol, és gyúr... Mindketten 19 évesek vagyunk, hogyan lépjek?
2011. júl. 17. 11:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
59%

Egészen ok dolog a vallásosság, amíg az ember nem bigott módon teszi. Igaz utóbbinál előbb utóbb megtalálja zsák a foltját, de szerintem az nem élet. A másik ehhez a véglethez tartozó dolog a szekta tagság. Ez a bigottságnak a legrosszabb formája, mert a normális vallásoknál, mint pl a római katolikus az ember maga dönti el, hogy mennyire akar belefolyni, míg ezeknél a szektáknál behúz a közösség, nem engednek el, és mindent elkövetnek annak érdekében, hogy kövessék a tanaikat (fenyegetéssel, esetleg tudatmódosító szerekkel).

Most benne van a dologban a csaj nagyon, ő most így boldog.. te viszont boldogtalan vagy, és ezzel csak magadat emészted. Hiába szereted, muszáj vagy elengedni, különben lelkileg nyomorba fog dönteni ez az egész.

Talán pár év múlva feleszmél a leányzó, hogy ez így nem élet, és sikerül elszabadulni ebből a körből. De addig is szakadj el tőle, bármennyire is fájdalmas, hidd el sokkal nagyobb fájdalom azt látni, ahogy beleveszik ebbe a bigottságba és te nem tudsz rajta segíteni.

Fiatal vagy még, előtted az élet, annyi jó és normális csajt találhatsz még. Sok sikert hozzá!

2011. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
52%
Nem lehet egy konkrét gyülekezetet egyszerűen szektának minősíteni csupán azért, mert egy 19 éves lány még nem érti, hogy mit is jelent Isten útmutatásait követve élni! Tudok néhány valóban veszélyes, tévtanokat terjesztő szektáról, de történetesen ismerem jól a Biblia Szól egyházat, ami egyáltalán nem szekta. Semmit sem várnak el senkitől, ha valaki évekig rájuk sem néz, ugyanolyan örömmel üdvözlik bármikor legközelebb, nem követelnek meg semmit, ez csupán egy nagyszerű lehetőség, de nem kötelező. Éppen azért, mert Isten szabad akaratot adott nekünk. De ha egyszer már megérti valaki, amit János 3.16. ír ("Mert úgy szerette Isten a világot, hogy saját egyszülött fiát adta, hogy aki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."), akkor nem élhet többé úgy, mint azelőtt, mert már látja világosan, amit addig nem, hogy mit csinált rosszul. Előfordulhat persze, hogy valaki félreérti a tanítást, de ha tényleg Isten szavára figyel, előbb-utóbb kitisztul az a sok zagyvaság, ami most szegény lány fejében kavarog. Nem könnyű döntés Istent választani, de az egyetlen esélye minden embernek. Ez pedig nem azt jelenti, hogy többé nincs már szüksége emberekre, csak Istenre, hanem azt, hogy az összes emberi kapcsolatában Isten áldását fogja élvezni, és ezáltal sokkal boldogabb élete lesz már itt a földön is. Te valószínűleg nem voltál ott vele egyetlen alkalommal sem, pedig ha szereted, el kellett volna menned, hogy saját füleddel halld, amit ott mondanak, mert csak akkor tudsz neki segíteni, ha tökéletesen érted, hogy miért gondolkodik úgy, ahogy. Valószínűleg Te az egyszerűbb utat választottad, mert jó ürügy arra hivatkozni egy szakításnál, hogy a lányt elcsábította egy szekta, ahelyett, hogy megpróbálnád követni, és esetleg ráébreszteni arra, hogy némely dolgokat nem értett meg, de Te talán megértenéd, ha akarnád. Hát ez itt a kérdés, hogy Te mit is akarsz valójában...Én a helyedben nem adnám fel, hanem eljárnék vele a gyülekezetbe, és figyelnék nyitott füllel és szívvel. Hidd el, nem bánod meg! Ha másért nem, legalább azért, hogy egy életre megtanulj különbséget tenni igazság és hazugság között!
2011. júl. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
51%
Bocs, még egy gondolat eszembe jutott. Ha megértenéd egyszer, hogy mit jelent Isten szeretete és kegyelme, akkor nem a szexet hajkurásznád, hanem tudnád, hogy mi a legfontosabb, és hogy a szex helye a házasságon belül van. (Ott viszont nagyon is fontos!) A barátnőd nyilván megértette ezt (miközben sok mindent még nem), ezért nem akar veled testi kapcsolatot, ami teljesen normális. Örülnöd kellene ennek, és én a helyedben alig várnám, hogy hasonlóképpen megszabaduljak egy kínzó rabságból, amit az jelent, hogy a szexen kívül nem vagy képes más forrásból nyugalomhoz, belső békéhez jutni. Rossz hírem van számodra: a szex önmagában SOHA nem elégíthet meg senkit, mint ahogy semmi más sem a földi életben, kizárólag Isten elégíthet meg! Próbáld ki, és meglátod, gyökeresen megváltozik az életed!
2011. júl. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
63%

Én kipróbáltam és valóban gyökeresen megváltozott az életem... jobban utálom ezeket a kis gyülekezeteket/egyházakat mint valaha! :) Pont azért, amit a te írásodból is látok! "Mert ez az egyetlen út, ez a tökéletes, ez a legjobb, más választásod nincs, csak így lehetsz boldog, mindenki aki nem Istennek él, egy nulla stb. stb." Én ezt utálom ebben! Aki kicsit is más, máshogy gondolkozik, máshogy fogja fel a dolgokat, avagy csak más nézeteket valló felekezethez tartozik, az már rossz! Minden (szabad) keresztény gyülekezet hajtja a maga igazát és képtelen elfogadni azt, ha valaki NEM kíván 100%-ig úgy élni ahogy ők... Náluk vagy ez az út van, vagy az. Köztes nincs!!

Gyülekezet és napi Biblia tanulmányozás nélkül is lehet az embernek jó kapcsolata Istennel. Nem kell egy gyülekezet szavait inni, elhinni mindent és elfogadni, amit az ember fejébe tukmálnak egy ilyen helyen, márpedig ott ez az elvárás.

Anno az én párom sem jött velem el a gyülekezetbe, ahogy a szüleim is mélyen ellenezték. Mostmár hálás vagyok nekik, hogy anno rágták a fülemet és nem bolondultam ebbe teljesen elvakultan bele!

2011. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
.
2012. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

ma 11:19

Ebben te tényleg teljesen biztos vagy?:))

2012. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
mi lett a vége?
2014. jún. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!