Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívőknek van üdvbizonyosságuk?

A hívőknek van üdvbizonyosságuk?

Figyelt kérdés
Teljességgel tudják, hogy a Mennyországba kerülnek? Van, aki érez ilyet? Akinek meg nincs, a pokolra kerül?
2011. júl. 17. 14:08
1 2
 1/12 ava87 ***** válasza:

Nekem nincs. Az milyen lenne már, hogy csak ül az ember a babérjain? Majd ha eljön az ideje, akkor kiderül, hogy mi is lesz. Az élet viszont egy folyamat, olyan nincs, hogy én már kiérdemeltem a helyemet, és innentől kezdve semmi dolgom.

Viszont a pokolban nem hiszek.

2011. júl. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én biztos vagyok benne, hogy a Mennybe kerülök. És nem azért mert én már kiérdemeltem ott a helyemet, ahogy az első válaszoló írta. Azért mert az Evangéliumnak az az üzenete mindenki számára, hogy Jézus Isten fia, aki eljött a világba és magára vette a bűneinket, meghalt a bűneink miatta büntetésként, de harmadnapra feltámadt és még ma is él. Aki ezt hiszi, az Vele lesz a Mennyben. És én hiszem ezt.
2011. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is elhiszem, mégis vannak kétségeim.
2011. júl. 17. 15:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Állítólag azok akik az életszentség magas fokán vannak azok valami furcsa módon biztosan tudják hogy üdvözülni fognak. Ha jól emlékszem akkor Nagy Szent Teréz írt erről.

Én a magam részéről bízom Istenben, de nem vagyok biztos benne hogy üdvözülni fogok mivel ez saját magamon is múlik és saját magamban viszont már nem bízom annyira. Inkább csak remélem hogy jó vége lesz a történetemnek :)

2011. júl. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 15:50!


Amit írtál, abban a démonok is hisznek és mégse mennek majd a mennybe!


Erősen ajánlom neked, hogy hallgasd meg Paul Washer "sokkoló üzenetét":


http://www.youtube.com/watch?v=MNr-dHGgFw4

2011. júl. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 yuda ***** válasza:

Pedig én is így vagyok, mint a második beíró írta- nincs ám ebben semmi misztikum- hanem be kell tölteni Isten rendelését.


Meg kell térni először is.

utána pedig újjá kel születni víztől és Szentlélektől.

utána hitben járni...


Az a gond, hogy sok vallásban ezeket nem tanítják, a hívek pedig nem veszik a fáradságot hogy elővegyék a bibliát.

Ha elővennék, felismernék az igazságokat.


Akinek van üdvössége, azok nem kételkednek, hanem tudják és nem kell "szentteréznek" lenni hozzá :D


Nem tudom a 16.46-ös hány démont ismer személyesen, és igaz, ők nem mennek a mennybe, de az evangélium nem is nekik szól :D

Az üdvbizonyosságot nem a démonok adják sőt...


Isten igéjéből nől ki a hit és az üdvösséget hit által lehet átvenni, ezt kegyelemből adja (adta) Isten.

(igazából Jézus megváltása már megtörtént, úgyhogy azt kell elhinni, hogy megtörtént: Jézus magára vette mindannyiunk bűneit (már megtörtént), de nem mindenki hiszi ezt el)

Leírom újra: már végbement, már megtörtént!

Nincs más dolgotok, csak ezt elfogadni, vagyis elhinni és nektek is lehetne....megtörtént. :)

Már megtette! A megváltás kész.Elvégeztetett!

Milyen bibliát olvastok ti egyáltalán, ha ezt nem látjátok benne?

2011. júl. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

18:06-osnak:

"Akinek van üdvössége, azok nem kételkednek, hanem tudják és nem kell "szentteréznek" lenni hozzá :D"


Az ha nagybetűvel írod a nevét még nem hiszem hogy bálványimádás lenne :)


A Szentlélekből való újjászületés és az üdvözülés pedig nem egy és ugyanaz:

Máté 7.21.

"Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: - Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, hát nem a te nevedben jövendöltünk? Nem a te nevedben űztünk ördögöt? Nem a te nevedben tettünk annyi csodát? - Akkor kijelentem nekik: Sosem ismertelek benneteket. Távozzatok színem elől, ti gonosztevők!"


Ez a rész pont arról szól hogy akik Szentlélekből újjászülettek, ördögöket űztek, azok között is lesznek "gonosztevők".

2011. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Ateistáké a Mennyek országa.

Én tuti,hogy a Mennyországba fogok kerülni.

Nincsenek biznisz szagú megmozdulásaim (jót próbálok cselekedni,nehogy a nagy Főnök kizárjon,stb...).Nem próbálom bekufárkodni magam egy nemigazolt mekkorakirály helyre (milyen izzasztó is).Nem próbálom kontrollálni a gondolataim (hűű ,de milyen bűnösek is néha...).

Egyszerűen nem értem miért is töri magát egy rakat emberszabású,egy másik nálánál okosabb emberszabású rémtörténetei hatására.Csak gondolkodni kéne és egy csomó görcs,lelki ismertet furdalás (ami bizonyítottan egészségtelen hosszú távon) megszűnne.

Kezdjünk végre EMBERként élni!

Le ezekkel a suttyó ókori mesemondókkal,ijesztgetőkkel,rémhír terjesztőkkel!!!


GONDOLKODJON MINDENKI!!!


Ezt kéne hirdetni.Nem pedig azt,hogy valami láthatatlan,fene tudja milyen gonosz furcsafülű lények fognak nyüstölni,amíg azt nem mondja a Főnök,hogy ennyi.

2011. júl. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ava87 ***** válasza:
15:50 - ez meglehet, de a kérdésben ugye a "hívők" szó szerepelt, és nem a "keresztények" szó. Mármint nekem oké, amit te leírsz, csak amit én írtam, azt a saját szemszögemből írtam :)
2011. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Re 18:06


"Meg kell térni először is.

utána pedig újjá kel születni víztől és Szentlélektől.

utána hitben járni..."


Na pont ez az utolsó mondatod a kritikus rész, hogy ki mit ért ezalatt. Jakab apostol épp erről beszél, amikor megemlíti azt, hogy a démonok is hisznek és rettegnek, olvasd csak el azt a részt! Jézus azt tanította, hogy nem csak a kapu keskeny, amin be kell mennünk, hanem az út is az, amin járnunk kell. Figyeld meg a hegyi beszédben a házépítők példázata nem hitetlenekről és hívőkről szól! A tíz szűz példázata sem hitetlenekről és hívőkről szól! Amikor például Jézus a megbocsájtásról beszélt, akkor azt mondta, hogy ha nem bocsájtunk meg egymásnak, akkor a MI MENNYEI ATYÁNK se bocsájt meg nekünk, és még sorolhatnám a példákat.


"Isten igéjéből nől ki a hit és az üdvösséget hit által lehet átvenni, ezt kegyelemből adja (adta) Isten.

(igazából Jézus megváltása már megtörtént, úgyhogy azt kell elhinni, hogy megtörtént: Jézus magára vette mindannyiunk bűneit (már megtörtént), de nem mindenki hiszi ezt el)

Leírom újra: már végbement, már megtörtént!

Nincs más dolgotok, csak ezt elfogadni, vagyis elhinni és nektek is lehetne....megtörtént. :)

Már megtette! A megváltás kész.Elvégeztetett!"


Igen, ez a keskeny kapu, amin belépünk.


"Milyen bibliát olvastok ti egyáltalán, ha ezt nem látjátok benne?"


Az én Bibliámban az is benne van, hogy meg kell maradnunk a hitben, meg kell maradnunk Krisztusban, meg kell tartanunk magunkat Isten szeretetében, meg kell maradnunk a kegyelemben, mindvégig állhatatosnak kell maradnunk az üdvösséghez, félelemmel és rettegéssel kell végigvinni az üdvösségünket, illetve van néhány hívőkhöz szóló felsorolás benne, hogy kik nem öröklik Isten királyságát, stb...


Illetve ilyet is találtam benne:


"És arról tudjuk meg, hogy megismertük Őt, ha az Ő parancsolatait megtartjuk. Aki ezt mondja: Ismerem Őt, és az Ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság. Aki pedig megtartja az Ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy Ő benne vagyunk" 1 Ján 2:3-5


És igen, ismerem ezt is:


"És ez az a bizonyságtétel, hogy örök életet adott nékünk az Isten és ez az élet az ő Fiában van. Akié a Fiú, azé az élet: akiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban. Ezeket írtam néktek, akik hisztek az Isten Fiának nevében, hogy tudjátok meg, hogy örök életetek van, és hogy higyjetek az Isten Fiának nevében." 1 Ján 5:11-13


Lehet jelen idejű üdvbizonyossága egy hívőnek, de melyiket helyezi előrébb az apostol?

2011. júl. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!