Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben hisztek? (kérdésed...

Miben hisztek? (kérdésed rövid, magyarázatod. )

Figyelt kérdés
1 istenben,vagy hogy sok van és mindennek megvan a maga istene?(szkeptikusok véleményét ismerem,NE ÍRJANAK!!!)
2011. júl. 23. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
sztem 1 van. Hiszen ha sok sok lenne akkor össze vissza csinálnának mindent.
2011. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
hiszek, sőt tudom, hogy nincs egy sem
2011. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Egyben és többen... Én a természetben hiszek, az örök és egy igazságban, a természetfelettiben és a tudományban egyaránt, mert szerintem e kettő egy és ugyanaz.

Nincs olyan, hogy hamis isten, mind igaz, csak mindenki másnak nevezi. Ezért gondolom, hogy nem hisz hülyeségben az, aki Zeuszhoz imádkozik, az sem, aki Odinhoz, Allahhoz, vagy a keresztény Istenhez. Egyre megy.


Hozzáteszem, hogy én vallásokról beszélek, NEM EGYHÁZAKRÓL! A katolikus egyházat például minden porcikájában elítélem, de magát hitet nem.

2011. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
nem hiszek egyházi értelemben vett felsőbbrendűségben. Viszont van valami ami mindent összefog, befolyásol, de az nem egy kaporszakállú idősödő bácsi egy trónom, hanem a nagy és sötét mindent körülölelő végzelenségben rejlő számunkra eddig ismeretlen, de létező erő. Ennyi. Minden ember egy iszen. Teremtő, és pusztító. Életet adhat, elvehet. Szabad akarattal bír.
2011. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

én nem Istenben hiszek hanem az Univerzumban.

DE ki minek nevezi, akkor is van valami

2011. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21:45 vagyok, valaki elárulná, miért is lettem lepontozva?
2011. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az atheizmust (és a kapcsolódó eszméket) leszámítva minden vallás tűrhető, egyeseket kedvelek is.

Ennyi, kösz a pirosat.

2011. júl. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem a vallások egy istenről szólnak, ezerféle ruhában.
2011. júl. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

@01:09


És a politeizmus az mi?

2011. júl. 24. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amely életet most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem és önmagát adta érettem.
2011. júl. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!