Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallásban hiszel, és...

Melyik vallásban hiszel, és főként: MIÉRT abban?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy az itt válaszolgató, hívő vagy nem hívő emberek MIÉRT hiszik azt, amit. Minden vallás, legalábbis a legtöbb azt tanítja, hogy csak az övé az egyetlen, igaz vallás. Mi volt számodra a bizonyíték erre? Mi volt a kiváltó ok, amiért elkezdtél hinni? Ha egyházat váltottál, miről mire, és miért tetted? Ne Bibliai meg egyéb utalásokat, hanem saját, személyes érzéseket, élményeket írjatok le. Mi volt az a pont, ami meggyőzött, hogy az az igaz hit, amiben te hiszel?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. júl. 24. 10:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Én MAGAMBAN hiszek!Vallásokkal úgy vagyok,hogy van ,amit innen,van amit onnan hiszek el(gondolok itt pl. halál utáni dolgokra,stb),szóval lehet lepontozni :D
2011. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Egyikben sem hiszek.
2011. júl. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Engem csupán az olyan gondolatok győztek meg, hogy még is honnan tudjam mi az igaz hit? sehonnan. Lehet, hogy az egyik az igaz, de én azt nem tudhatom.. Úgy hogy e tudás nélkül élek :P tehát valami agnoszticizmus féle ez, ha jól tudom.
2011. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
mármint bocsánat, az igaz hitet úgy értem: hogy az a vallás, eszme, vagy bármi, ami tényleg valóságos.
2011. júl. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Kiskoromtól kezdve a reinkarnációban hiszek, nem tudom, mi volt a kiváltó oka, vagy h ez h kezdődött nálam... Ami bizonyíték értékű volt még nekem, h olvastam sok történetet, ahol a gyerek emlékezett előző életére ill. a nem földi síkról származó információim, amik miatt most mki skizofrén idióta elmebetegnek tart, ezért nem is részletezem : )

Ezenkívül Istenben is hiszek, szintén a nem földi síkról származó infók alapján. (Azok előtt elég bizonytalan voltam, mert nekem a szüleim azt mondták, h Isten csak mese)

2011. júl. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A kereszténység volt a vallásom kb.6 évig,így neveltek.de éreztem,hogy ez engem nem elégít ki,és átláttam az egyház manipuláló trükkjein is,ami nem igazán tetszett.túlságosan szabályozó,korlátozó,nem hagyja,hogy az emberek igazán kibontakozzanak,szabadok legyenek,megismerjék az életet,önmagukat.aztán érdeklődtem keleti tanok iránt,ezek a mai napig is tetszenek nagyrészt,de mostanra arra jöttem rá,hogy semmilyen vallást nem szükséges követni.meg kell élnem a saját életemet,hinni az utamban,bízni magamban.ezt éreztem belül.ez a vallásom.ezáltal hiszek magamban,hogy a számomra fontos dolgok sikerülni fognak.Ha belegondolunk,mi másban lehetne hinni,és lenne érdemes hinni,mint önmagunkban? voltaképpen mindenki saját magában hisz,a nagy vallások követői is,csak ők azzal magyarázzák hitük eredményességét,hogy egy külső Isten segített nekik,de ez így egy kissé csalóka dolog,hiszen az ő hitük is saját magukból indul ki;ha ők nem hinnének magukban,akkor mit sem érne az egész Istenbe vetett hitük,Istenről alkotott felfogásuk.az Isten ilyen értelemben csak egy tudati mankó,de a munkát valójában az egyén maga végzi el.
2011. júl. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A buddhizmus áll hozzám legközelebb. Főleg azért tetszett meg, mert nem akarja pokolra küldeni a többi vallás követőit. Csak a cselekedeteid számítanak és semmi egyéb nevetséges rituálé. Nem mondd ellent az evolúciónak, megmagyarázza, hogy miért van szegénység, miért születik valaki eleve tök betegen. Szabad kérdéseket feltenni, egyes tanokat meg lehet kérdőjelezni. Természetesen nem azt, hogy úgy kell élni, hogy másoknak ne okozz szenvedést, mert akkor értelmét veszíti az egész, de szerintem érted, hogy mire gondolok.
2011. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Egyik vallásnak sem vagyok híve, viszont sok vallás érdekel, a tanulás szintjén. Én a saját "vallásom" szerint élek, kiegyensúlyozottan és boldogan, nincs szükségem külső támaszra. A szeretet ugyanúgy lehet meghatározó egy nem hívő ember életében is. Nem hiszek a halál utáni életben sem. Megszületünk és meghalunk, mint egy szál virág. Csak sokan nem képesek elfogadni, hogy nem kapunk jutalmat vagy büntetést a halálunk után, csak eltűnünk és kész. Én nem akarok senkit megtéríteni vagy áttéríteni, cserébe engem se akarjon senki.
2011. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy látom, igazán mélyen vallásos emberek még nem találták meg ezt a kérdést, vagy nem akarják megosztani velünk a hitüket.


Én is hasonlóképpen gondolom, mint ti itt többen. A klasszikus Isten létezésében nem hiszek. Római katolikus neveltetést kaptam, ennek megfelelően kötelező volt az elsőáldozás, bérmálás, templombajárás gyerekkoromban. Nagyon hamar felfedeztem ennek a hitnek a visszásságait: a templomban felebaráti szeretet, megbocsátás, segítségnyújtás - azon kívül gyűlölködés, becsmérlés jellemezte a hívek többségét - mélységes tisztelem a kivételnek. Az általam ismert "mélyen vallásos" emberek többsége egyáltalán nem él és gondolkodik keresztényi módon, segítséget semmiben nem lehet tőlük várni, de rosszindulatúskodást, mások életében való vájkálást nagyon szívesen teszik. Míg a nem istenhívő ismerősök nagyobb része sokkal "szelídebb", keresztényibb gondolkodásmód szerint él...


A keleti tanok érdekelnek engem is, nagyon szeretem a filozófiát is, ennek megfelelően van egy saját életfelfogásom. Nem hirdetem, nem térítgetek, azt vallom, hogy mindenkinek magánügye a hite, senkinek semmi köze hozzá, joga pedig senkinek nincsen másokat elítélni, térítgetni ezek miatt. Beszélgetni lehet, és talán valahol kell is a hitről, de csak értelmesen, személyeskedés, veszekedés nélkül.


És azért nem hiszek egy felsőbb hatalom létezésében, mert számomra nem természetes maga az egész felfogás, miszerint mindent egy mindenható lény teremtett és ural, aki mindent lát s mindent tud, ítélkezik az élőlények felett, ki élhet, ki nem. Egyszerűen maga a gondolat számomra idegenszerű, és ráadásul bizonyítékát sem láttam soha annak, hogy valóban létezik. Ezekre nincsen egyetemes bizonyíték, csak személyes lehet. Két példa, amit már máshol is leírtam:


Mész az úton, elkerülsz egy akár halálos kimenetelű balesetet. Van, aki ezt az őrangyalának, más Isten közbelépésének, megint más egyszerűen hatalmas szerencsének fogja fel. Az istenhívők számára ez lehet egy bizonyíték, de ez nem egyetemes.

Vagy fekszel éjszaka az ágyban, és különféle neszeket hallasz. Te lehet, hogy bogárnak, egérnek, madárnak tulajdonítod ezeket a hangokat, más ufoknak vagy szellemlényeknek, és ebben is bizonyítékát látja a hitének, miszerint ezek a természetfeletti lények léteznek. Minden nézőpont kérdése.


Még egyszer köszönöm a válaszokat, sok elgondolkodtató volt közöttük. Várom a továbbiakat is!

2011. júl. 24. 14:02
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem konkrétan vallás. Hogy miben hiszek? Magamban, a barátaimban, a szerencse létezésében, a reinkarnációban, hogy minden okkal történik, a gyógynövények hatásaiban, a pozitív gondolkodásban.
2011. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!