Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Istenben? Hogyan...

Hiszel Istenben? Hogyan képzeled őt el? Vagy esetleg energiaként gondolsz rá?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 23:41
 1/8 Sághegyi Csaba ***** válasza:
92%

Hiszek. Elképzelni nem tudom, mert mindenek felett áll. Nem tudok neki formát adni, mert minden forma tőle van. Nem tudom energiaként nézni, mert minden energia tőle van.


Azt tudom róla, amit kinyilatkoztatott magáról, és azt ismerem belőle, amit nekem mutatott meg. Ennek alapján személyesnek ismerem őt. Nem emberfélének, kezekkel, lábakkal, hanem személyes természetűnek. Nagyon szeretőnek ismerem őt. Nem csak annak alapján, amit olvasok róla, hanem aszerint is, amilyennek személyesen ismertem meg. Hiszem, hogy mindenkivel mély szeretettel átitatott bensőséges kapcsolatba akar lépni, hogy mind együtt legyünk örökké szeretetben.

2011. szept. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Én nem. Ez egy mankó azoknak akik nem fogadják el a valóságot. Elrontjuk ezt a bolygót, igen. De ez van. Nem lesz semmilyen másik világ.
2011. szept. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én igen. Nem igazán képzelem el sehogy, mármint nem társítok hozzá képet.
2011. szept. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, hiszek Istenben. A Biblia azt mondja, hogy Isten szellem. Egy magasabb létformában él mint mi emberek, de egy valóságos személy. Hogy jobban fel tudjuk fogni, a Bibliában olyan tulajdonságokkal ruházza fel magát, emelyeket emberként metudunk érteni. Pl.: Bánkódik, amikor az emberek figyelmen kivül hagyják parancsait, és le kell aratniuk tetteik kellemetlen következményeit. Vannak tulajdonságai, de ezek közül a négy fő tulajdonsága a szeretet, hatalom, bölcsesség és az igazságosság. Az Izraelitáknak kijelentette, hogy Ő nem kívánja egyetlen bűnös halálát sem, hanem azt szeretné, ha a bűnös megtérne útjáról, és jót cselekedne. Isten tehát egy valószágos szellemi személy, akinek vannak tulajdonságai és érzései.
2011. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az emberhez hasonlónak képzelem el, mivel azt írja a Biblia, hogy az embert saját képmására teremtette, tehát szerintem...ugyan azok a testrészei megvannak, mint nekünk. Energia ként nem gondolok rá, mert egy személy. Bár nekem lényegtelen, hogy hogyan néz ki...
2011. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megszemélyesíteni inkább csak szeretem. Ha logikusan végiggondolom, inkább energia. A magam részéről a Bibliára nem szeretek hivatkozni, hiszen "nem a Mennyből faxolták".:) (Egyébként olvasmánynak érdekes.)
2011. szept. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok.) 00:46 gyönyörűen írtál, nagyon megfogott!:D
2011. szept. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Isten maga a JÓ. Mindenhol körülvesz, minden jó tőle ered. Ha jó történik veled, akkor örülsz és tudod, hogy tőle való.
2011. szept. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!