Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a muszlim és a...

Mi a különbség a muszlim és a muzulmán vallás között?

Figyelt kérdés
Komoly válaszokat kérek.
2011. júl. 24. 23:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező!


Péter fogalmazt jól meg a kérdésedre a választ! a többi hozzászólónak, aki azt mondja, hogy több féleképpen nevezik magukat, azoknak üzenem, hogy tévhit! A vallásuk az iszlám, és ők maguk pedig, csakis muszlimok! nem muzulmánok, de legfőkképpen nem mohamedánok!


00:19-esnek üzenem, hogy az ismeretei elég hiányosak és felszinesek! csak, amelyik hirtelen az eszembe jutnak az irottak közül:

1. ahol imádkoznak, magyarul mi úgy hivjuk, hogy: mecset

angolul nevezik: mosque-nak, de én még soha nem hallottam volna, hogy "mosz"-nak hivják!

2. ramadan hónap böjtje alatt, napkeltétől napnyugtáig nem lehet étkezni, inni, nem életet élni

3. a ramadan alatt, csakis a nagyon betegek és gyerekek vannak felmentve a böjt alól

4. az étel nem attól lesz "halal", hogy nem érintekzik a vérrel, hanem attól, ahogyan azt az állatot levágják!


A nemi élettel kapcsolatban nincs náluk sem különbség, ugyanúgy lehet mindent csinálni, egyedül az anális sex van tiltva, az nagy bűnnek számit, ahogyan elvileg a keresztényeknél is...!

2011. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%

Bocsánat az off-ért!


00:19-nek még, amit elfelejtettem az előbb!


A többnejűség mindenkinek meg van engedve, nem csak a gazdagoknak és az, az érdekes, hogy inkább a szegények körében jellemző!


Válás esetén nem lehet konkretizálni, hogy kinél marad a pici, mert arab országonként változik, valamint kor függő is!

2011. júl. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Az muszlimok prófétája Mohamed próféta volt, akinek megjelent Gábriel arkangyal, és 20 éven keresztül diktálta le neki a Koránt, mint Isten (nekik Allah) szavait.
2011. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves helyesen válaszoló:-) esetleg még mondanál vmit? :-)
2011. júl. 27. 01:33
 15/23 anonim ***** válasza:

Természetesen országonként eltérőek én egy konkrét országról írtam, tény h minden nőt el kell tartani, pl a szegények közt azért lehet több a többnejű mert vidéken mások az életkörülmények, így más az az életszínvonal amit a férjnek fenn kell tartani, vagyis a szülők eleve olcsóbban adják a lányt ugyebár.

Ezt külön nem emeltem ki, ez tény.

2011. júl. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Őkhívják Mosznak, de nem tudom h írják És: a ramadan alól MINDENKI FEL VAN MENTVE AKIT ÍRTAM. Tavaly ugyanis ramadan alatt voltam egy arab országban így elég jól tájékozódtam. Vagy szerinted engednék éhen-szomjan vezetni a pilótákat, mikor 200 ember ül a hátuk mögött? Gondolkozz! Mi hazafelé azért késtünk 1,5 órát, mert a pilótánk nem volt hajlandó enni... Fenntartom: nyilván országonként eltérnek a szokások, hiszen a katolikus országok sem egyformák, ennek ellenére kicsit elhamarkodottan nevezel alulinformáltnak, minekután jártam arab országban, nem is egyszer, elolvastam kb mindent. Nem mondom h mindent tudok, ki mondhatja ezt el magáról? De nem kéne leszólni, mivel ezt a ramadan dolgot spec te tudod rosszul, természetesen a gyerekek és a terhesek sem böjtölnek, és mint említettem pl a pilóták sem.
2011. júl. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Persze, Isten nem akarja, hogy szenvedjenek az emberek, de pl.: úgy lenne a helyes, ha mondanád, hogy a terhes nőknek is pótolniuk kell a ramadant, ha már nem lesznek azok és képesek rá, azonban igy is vannak olyanok, akik böjtölnek. A pilóták is kaphatnak felmentést, bár nem igazán jellemző, főleg az utasszállitókra, mert ők repülnek pár órát és utána 1-2 nap szabad, szóval annyit kibirnak, de valóban, igazad van, ők is mondhatják, hogy akkor most eszemk, iszom stb... de, amint lehet pótolniuk kell. De, igazából, amit mondasz az a harc közbeni pilótákra vonatkozik!

Azért hiányosak az információid, mert nem élsz velük, közöttük, igy igen, van fogalmad a dolgokról, de nem teljesen. Hidd el, én is jól tudom mit beszélek, és nem egy "nyaralási időszakból" szerzett tapasztalatokból mondom. És most kérek bocsánatot, a találgatásomért, még mielőtt leszólnál emiatt.

2011. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Az a helyzet h a tudásom még mindig nem felszínes, és tudom, h pótolniuk kell, csak úgy gondolom ez a pár sorocska amit itt írunk, az nem elegendő arra, h mindenre részletesen kitérjünk.


Innentől ha a kérdezőt tényleg érdekli a dolog részletesen utánajárhat...bár itt, Európában elég sok marhaság terjeng róluk...

2011. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nah, látod ebben teljesen egyet értünk, sok a baromság! ezért én is azt tanácsolom, amit te, hogy inkább keressen fel egy hivatalos oldalt és onnan biztos információkhoz jut, valóban muszlim emberektől!

Ilyen pl.: www.egyistenhit.com, itt rendkivül segitőkészek az emberek és minden kérdésedre tudnak válaszolni.

2011. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Az nem mosz megörültél?

te nem vagy tisztában a dolgokkal és nem azért mondom de bizti többet tudok mint te és én nem csak egy nyaralásról szereztem tapasztalatokat.

először járj utána aztán írj itt információs szöveget ami nem helyes

na sziasztok.

2011. dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!