Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a muszlim és a...

Mi a különbség a muszlim és a muzulmán vallás között?

Figyelt kérdés
Komoly válaszokat kérek.
2011. júl. 24. 23:50
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
Ha ugyan az a vallásuk, akkor miért különbözik a nevük? Más területeken élnek?
2012. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Az arab nyelvben az iszlám szó az SZ–L–M szógyök IV. igetörzsbeli maszdarja. A szó alapvető jelentése: „Isten akaratának való alávetés” vagy „Isten akaratában való megbékélés, megnyugvás”. Az iszlám szó a muszlim világ nyelveiben csakis főnévi jelentéssel rendelkezik, de a magyar nyelvben terjedőben van melléknévi értelmű használata is (például iszlám világ).

A muszlim szó szintén az SZ–L–M szógyök IV. igetörzsbeli alakjai közé tartozik. [J 2] Aktív particípium, jelentése: „önmagát Isten akaratának alávető”, „Isten akaratában megbékélő”. Ennek perzsa és török közvetítéssel magyar nyelvbe eljutott változata, az egyébként eredetileg többesszámú alak, a muzulmán. A média hatására a legfeljebb arab nyelvjárási vagy nem arab közegben használt moszlem, moszlim, sőt, a teljesen helytelen mozlem alak is terjedőben van.

Az elterjedt „mohamedánizmus” vagy „mohamedán” elnevezés, amelyet gyakran használnak az iszlámra és a muszlimokra, helytelen és félrevezető. Emellett ezek az elnevezések sértik az iszlám hívőit, hiszen muszlimok nem imádják Mohamedet, sem más teremtett lényt. Hitük szerint csak Istent – Allahot – lehet imádni. Az Allahban való hit az iszlám vallás alaptétele, hiszen Allah egyedüliségében és mindenhatóságában hisznek, és egyedül Isten az, akit áhítatosan imádni és szolgálni kell, és csak hozzá lehet segítségért és bűnbocsánatért fordulni, bármilyen közbenjáró vagy közvetítő nélkül. „Allah az egyetlen; Allah az örökkévaló; Nem nemzett és nem nemzetett; És senki nem fogható hozzá.” (Korán 112:1-4) Muszlim az, aki „aláveti magát”, aki átadja magát Istennek, vagyis az iszlám híve.


[link]

2014. jan. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 gráner andrás ***** válasza:

Mi a vallás?

A vallás olyan átfogó fogalom, amelyre nehezen adható átfogó meghatározás. Az egyén által a saját vallása szerint egy fajta élményszerű találkozás. Vélt vagy valós előre megalkotott, de valójában kézzel nem fogható, mindég valami láthatatlan erőre hivatkozó, olyan személyiségre hivatkozó tan ami alapján a valós személy egy kívül álló mindenhatóra, mindenek feletti erő birtoklására képes valamire valakire hivatkozva, valamilyen viselkedés elvárására ösztönző magatartást igyekszik meghatározni és azt kötelezővé tenni a csoport tagjaira nézve!!! A vallás fogalmát sokan sokféle képen igyekeznek megmagyarázni. Maguk a csoportok a különböző vallások is eltérően értelmezik magát a szót, hogy vallás! Igyekeznek mindég a saját önös érdekeiket előtérbe helyezni a másik csoporttal szemben. Vannak akik azt állítják, hogy a vallás elfogadás. Csak éppen a legtöbb magát vallásosnak nevező vagy éppen tartó személy, a mindennapi életben nem az elfogadást helyezi előtérben, csak beszél róla, de tettei és cselekedetei éppen az ellenkezőjét támasztják alá. Mint a keresztényeknél: " NE LEGYÉL BÁLVÁNY IMÁDÓ " Mégis ott lóg a kereszt, aminek az égisze alatt Isten nevében ölték a barbárokat. Ugyanakkor vannak akik egy kézzel nem fogható elmélet nevében képesek másokat megsemmisíteni, csak hogy a saját dogmájának engedelmeskedjen. A vallás egy jól jövedelmező üzlet egyeseknek, kiváltságosságot biztosító dogmáik a legtöbb esetben ellent mond az állítólagos előírásoknak, amit alapjaiban mint a csoport létrejöttének a lényegét elferdítve, akár osztódnak is dogmatikusan kisebb nagyobb csoportokra.

A mindenhatót különböző elnevezéssel éltetik, attól függően, hogy éppen melyik dogmát alkalmazzák. A keresztények KRISZTUS tanítását tartják irányelvnek, mégsem az alapján élnek a valós életben! A vagyonért egymást ölik, miközben bálványokkal rakják magukat körül. TENGERPICI

2015. febr. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!