Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben látod az általad gyakoro...

Miben látod az általad gyakorolt vallás lényegét, és miben egy tetszőleges, nem általad gyakorolt vallásét?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 14:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed?
2011. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
"Miben látod az általad gyakorolt vallás lényegét, és miben egy tetszőleges, nem általad gyakorolt vallásét?"
2011. júl. 28. 19:01
 3/26 anonim ***** válasza:
Ezt kifejtenéd?
2011. júl. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Az általam gyakorolt vallás lényege:

"HISZEK EGY ISTENBEN,

mindenható Atyában, mennynek és földnek Teremtőjében.

És Jézus Krisztusban, az Ő egyszülött Fiában, a mi Urunkban;

aki fogantatott Szentlélektől, született Szűz Máriától;

szenvedett Poncius Pilátus alatt;

megfeszítették, meghalt és eltemették.

Alászállt a poklokra, harmadnapon feltámadt a halottak közül;

fölment a mennybe, ott ül a mindenható Atyaisten jobbján;

onnan jön el ítélni élőket és holtakat.

Hiszek Szentlélekben.

Hiszem a katolikus Anyaszentegyházat;

a szentek közösségét, a bűnök bocsánatát;

a test feltámadását és az örök életet. Ámen."


Más vallásokkal nem nagyon foglalkozom, de például tetszik hogy a protestánsok olyan sokat olvassák a Bibliát, vagy hogy a pünkösdisták mennyire komolyan veszik a Szentlélek működését. A jó dolgokat igyekszem eltanulni :)

2011. júl. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Én már nem tudok semmit, nem tudom, hogy mit és kinek higyjek el bármit. De Jézus eléggé tetszik nekem, Istent meg a szeretetnek tartom. Mindegy mi lesz velem halál után, boldogság, vagy kín és szenvedés, nem érdekel. Én hiszek abban, hogy ha megpróbálok a szeretet útján járni, akkor megteszem a kötelességem, jót teszek a lelkemnek. Igyekszem nem bűnös lenni. Egyébként római katolikus vagyok hivatalason és nem szoktam baromságokon összeveszni, meg baromságokat bűnnek nevezni.
2011. júl. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Cseráginé Mária válasza:
"Az Isten SZERETET, s aki a Szeretetben marad az Istenben marad és az Isten is őbenne"
2011. júl. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Az utolsó nagyon tetszett:)
2011. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:

Hát, a mi városunkban 3 vallás van előtérben. És a szemszögük a köszönésben is megmutatkozik.

Mi: (Római Katolikus vagyok)-Dicsértessék a Jézus Krisztust

- Mindörökké Ámen.

Református: - Áldáz békesség.

- istennek dicsőség.


Evangélikus:

- Erős vár a mi Istenünk.



(De a több száz éves Evangélikus templomokon "Erős várunk nekünk az Isten" régebbi fordítás található.



(Hú, nem gondoltam volna, hogy így beleásom magama témába. De remélem segítettem. :D)


L/12

2011. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
én nem gyakorlok semmilyen vallást, de szerintem a katolikus egyházaknak az a lényege hogy van egy kamuvalaki, neve isten és hogy őt tisztelni, dícsérni kell és hogy a szabályait betartani. hogy mi a jó ebben, azt nem tudom.:D
2011. júl. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Az én lelkészemhez csatlakozom: Van a kereszténység, amit Isten alapított Jézus által, és vannak az emberek által kreált vallások. Az én hitem középpontja Jézus, a vallásoké egy bizonyos tanítás. Egy tanítás azonban soha nem lesz Isten. Istent tedd életed és hited középpontjává. Szurkolunk érted!
2011. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!