Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Könnyebb az élet a valással?

Könnyebb az élet a valással?

Figyelt kérdés
Ha minden nap imádkozok, akkor nem lesz semmi bajom? Milyen problémákat tudok megoldani az imádkozással?
2011. aug. 30. 20:32
1 2
 1/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
77%

Vallással nem feltétlenül lesz könnyebb. A vallás egy szokás az én szememben, ami lehet akár terhes is. De ha imádkozol, az azt jelenti, hogy keresed Istent, és az jó. Én amikor 16 voltam, ateista voltam. Mégis egy dal, ami Istennek szóló szemrehányás volt, felszólította, hogy szóljon, ha van. Ezt szívből danolásztam én is. Két évvel később megtaláltam Istent. Ha kéred, hogy mutassa meg magát, meg fogja tenni. Ajánlom minden ateista figyelmébe.

Szóval magamat nem vallásosnak tartom, hanem Istennel van élő, személyes kapcsolatom, amitől jobbat semmit nem tapasztaltam még életemnek lassan a felén.

2011. aug. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem, eltakarja a valóságot, burokba zár.

Egy idő után minden baj magyarázható általa.

Látszatmegoldás, struccpolitika.

2011. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Semmivel nem könnyebb... miért lenne az? Szerinted ha így lenne, nem lenne mindenki vallásos? Max. jobban érzed magad ha imádkozol, ha hiszed hogy valaki hall, stb. De ennyi erővel magadban is beszélhetsz. Vagy mondd el valakinek (ha van olyan, akinek el tudod), az legalább vissza is jelez.
2011. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
"Kérjetek és adatik néktek!" Elsősorban hitet kérj, a többi jön magától, abban segít a hit, hogy tudod, hogy soha nem vagy egyedül, és nem vagy magadra hagyva a gondoddal. Nagy szó ez a mai világban, hogy van egy fix pont az életedben. Soha nem leszel elkeseredett, magányos, depressziós." Ha teszel egy lépést Isten felé, ő tesz feléd tízet!"
2011. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Tom Benko ***** válasza:
47%
Nem. Csak annak tűnhet néha.
2011. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

A hit segít és aki nem így gondolja, azt sajnálom! Az a kijelentés pedig, hogy beszélj magadhoz, meg másik emberhez... egyenesen értelmetlen, hiszen Isten felettébb való, az ember esendő, nem tud segíteni. De mindenkinek meg van a választása.

Sokan jól érzik magukat, biztonságban, ha tudnak kihez imádkozni és nem feltétlen kell mindent megmagyarázni azzal, tudd, hol a határ, nem kell fanatikussá válnod!

Nekem nagyon sokat segít, megvédnek a szabályok és utat mutatnak. Attól, hogy más ezért megszól, még nem leszek boldogtalan, a vallás egyfajta pajzsot emel elém. Én nagyon boldog vagyok és bizonyára a nem hívők is, habár nem úgy néznek ki.

2011. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 eric_one ***** válasza:
64%

Ahogy a Zsoltáros mondja:

"Sok baja van az igaznak, de valamennyiből kimenti az Úr."

2011. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így megy, ahogy elképzeled, kérdező. A vallás nem annyiból áll, hogy üres szavakat mormolunk naponta. Akinek igen, azt nagyon sajnálom. Bajod persze nem lehet belőle, de azért szívleld meg Babits sorait:


"Néha rángatom, cibálom: -

tudja hogy csak őt kívánom.


Az is kedvesebb számára,

mint a közömbös imája." /Zsoltár gyermekhangra/


Az imádkozás semmit nem old meg, nem könnyíti meg az életed, és nem leszel jobb ember tőle. Elsősorban neked kell tenned azért, hogy jobb életed legyen. Hinni Istenben nem fenékig tejfel, sokkal inkább egy hullámvasút. Persze, aki csak a kőbe vésett dogmákat fújja, mert úgy nevelték, annak gőze nincs erről.


Nem a vallás, hanem az Istenben való hit és bizalom teszi könnyebbé a mindennapok nehézségeinek elviselését. Ez persze nem azonnal alakul ki. Szükséges hozzá, hogy felismerd mindazt a jót, amit az életedben Istennek köszönhetsz, hogy nem azon múlik, segít-e, hogy mennyit imádkozol, hanem, hogy bízol-e benne. Nem kell hozzá gyülekezetbe járni, vagy emberek által kitalált szabályokat betartani, szertartásokat elvégezni. Az egyetlen, ami számít, az, ami a szívedben van. És, ha ott valódi bizalom van Isten iránt, semmi nem árthat neked.

2011. aug. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 orion80 ***** válasza:
68%
A kérdés felettéb buta. Imádkozással a világon semmit nem fogsz megoldani. Ha problémád van, magadnak kell megoldanod, nem pedig egy felsőbb hatalomnak, aki majd intézkedik ha kéred... Bár ha neked az a hit kell, hogy úgy kell élned, hogy egy felsőbbrendű valaminek megfelelj, és ha nem elpusztít, hát lelked rajta, nekem erre nincs szükségem. Aki vallásosan tud normálisan élni, jó ember tud lenni, az a nélkül is tud. Aki meg nem képes normális lenni, az semmilyen vallástól nem lesz az. Részemről a buddhizmus az egyetlen elfogadható vallás, mert az a saját testünkkel és a környezetünkkel való harmóniára tanít, bár buddhista sem vagyok. A tudomány erejében hiszek és az emberi jóságban. Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy az emberiség legszörnyűbb bűneinek javát a hit zászlaja alatt követték el, illetőleg az egyház a középkor alatt legalább ezer évvel vetette vissza a tudományok fejlődését.
2011. aug. 31. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
Istennel sokkal könnyebb az élet. Sokszor jól jön ha van az embernek egy mindenható barátja :)
2011. aug. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!