Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem bánnátok, ha a reinkarnáci...

Nem bánnátok, ha a reinkarnáció tana terjedne?

Figyelt kérdés
A reinkarnáció tana gyorsabban terjed,mint bármely más vallási meggyőződés!A keleti vallásokon kivül sok keresztény is hisz benne!
2011. aug. 1. 20:56
1 2 3
 1/30 yuda ***** válasza:
75%

Csak javítani szeretném: ha valaki keresztény az a bibliában hisz-és az szöges ellentétben áll a reinkarnációval. Biblia szerint ez az egy életünk van és dönthetünk Isten mellett, illetve ellene. Lehet hinni, lehet nem foglalkozni vele-de egy a lényeg: keresztény hit szerint ez az egy élet van-és ha valaki ezt az egyet elrontja, nem kap még egy lehetőséget-elkárhozik, akár hisz benne, akár nem- vagy üdvözül.

Tehát keresztény nem hisz ilyen csacskaságokban... :)

Keresztények inkább Istenben hisznek :)

2011. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

"Keresztények inkább Istenben hisznek :)"


A reinkarnáció nem zárja ki Istent!


És te a kanonizált biblisztikus kereszténységről beszélsz,de nem csak ilyen van.

2011. aug. 1. 21:10
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

Folytatva az előttem szólót:

A reinkarnációban a buddhista hitet vallók hisznek, mert az annak a vallásnak a tanítása.

Én személy szerint éppen azért vagyok esetenként kiakadva, hogy sok, magát kereszténynek valló ember úgy hirdeti a buddhista vallás ezen tanítását, mintha Jézus is azt tanította volna.

Szerintem Buddha is legalább olyan jelentős tanító volt, mint Jézus, csak a kettőt nem kellene keverni! Az embereknek el kellene azt dönteniük, hogy melyik vallás tanítását fogadják be, de hogy kettőből vagy éppen több-ből összerakva csinálni valami egyveleget, abból szerintem csak egy vegyes-felvágott jöhet össze.

2011. aug. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
43%

"Az embereknek el kellene azt dönteniük, hogy melyik vallás tanítását fogadják be, de hogy kettőből vagy éppen több-ből összerakva csinálni valami egyveleget, abból szerintem csak egy vegyes-felvágott jöhet össze."


Csak azt ne felejtsd el, hogy a vallások, akárhogy is nézzük, emberi dolgok. Ahogy mondják: mindegyikben ott lapul valami az igazságból. Akkor pedig a végső igazságot csak úgy lehet megtalálni, ha több vallás "igaz"elemét összegyűjtjük

:)

2011. aug. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 yuda ***** válasza:
77%

Tudom nagyon okosnak gondolod magad, de semmi kanonizálás-én a bibliáról beszélek- az szemben áll a reinkarnációval és ha megszakadsz is így marad :D

Keresztények közül egyet sem találsz aki ilyenben hisz, legfeljebb csak mondja magát kereszténynek, de nem hisz semmiben-úgy meglehet, de ismétlem igazi keresztények a biblia Istenében hisznek, aki teremtette az egeket és a földet és mindent ami abban van és egyetlen életet adott az embernek, hogy megismerhesse Őt-minden más hazugság, és amit most csinálsz-hogy híveket toborzol egy hazugság igazolására, meggyőződésem, hogy az én Istenem előtt emiatt is felelni fogsz, mégha most nem is értesz egyet, vagy arra gondolsz, következő életedben kukacként fogsz világ jönni :D

Témát magam részéről lezártnak tekintem- vitázni nem fogok veled :D

Maradj magadnak ! :D

2011. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%

21,14-től a 21,18-nak!

Persze, csak ki dönti el, hogy melyik vallásban mi az igaz?

A Biblia = Jézus tanítása szerint: csak egy életünk van, tehát itt és most kell helyesen cselekednünk, mert több esélyünk nincs!

A reinkarnáció = Buddha tanítása szerint: ha most valamit elrontottál, majd a következő életedben kijavítod, vagy megbűnhődsz érte. Sajnos ezt sokan úgy értelmezik, hogy mindegy ma, itt és most mit teszek, hogyan cselekszem, mert MAJD javítok!

És ez esetben ki mondja azt meg, hogy valóban csak ez az egy életünk van-e, vagy lesz még lehetőségünk visszajönni javítani? Mi az igaz?

2011. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak tisztázzuk:

A 21,20-as választ a 21,04-es írta.

Persze mi sem vitatkozunk, csak "filozofálunk", hogy mi lehet az igazság.

2011. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

21:24


Nyilván ez az eldönthetetlen kérdés. Van ,aki ezt tapasztalja meg, van aki azt... talán nem ártana arra gondolni, hogy a kereszténység és a buddhizmus is csak valami nagyobb igazság kisebb része :)

2011. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy ki miben hisz, az a saját magánügye. A reinkarnáció tana terjedhet, az egy dolog, és az meg egy másik, hogy a reinkarnáció létezik-e. Én nem örülnék annak, ha a reinkarnáció igaz lenne, mert megőrjítene a tudat, hogy a szeretteim, akiket elveszítettem, esetleg valahol a világ szegletében szenvednek, mint emberi lények, és soha nem láthatom őket viszont. Ha véletlenül bebizonyosodna, hogy létezik, csupán egyetlen célom lenne az életben: hogy soha többé ne kelljen újjászületnem.
2011. aug. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

"Nyilván ez az eldönthetetlen kérdés. Van ,aki ezt tapasztalja meg, van aki azt... talán nem ártana arra gondolni, hogy a kereszténység és a buddhizmus is csak valami nagyobb igazság kisebb része :)"


Ezzel egyet értek!


Másrészt viszont nemcsak a buddhizmus vallja a reinkarnációt,hanem az összes keleti vallás(hindu,zen,krisna stb.).Sőt még az északi és déli amerikai indiánok vallásaiban is benne van a reinkarnáció tana.

2011. aug. 1. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!