Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a reinkarnáció szerint...

Ha a reinkarnáció szerint úgyis újjászületünk, miért halunk meg?

Figyelt kérdés
2008. júl. 30. 22:38
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

nem tudom hogy így van e de azért leírom: szerintem azért mert az élet során az ember lelke "bemocskolódik" a sok rossztól amit teszünk ezen rövid idő alatt és mikor meghalunk a lelkünk megtisztul és ártatlan formában vissztér a földre.

ez csak az én véleményem de remélem nem jártam messze az igazságtól :)

2008. júl. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem azert mert minden egyes elet egy kulon kuldetes, ahol mas eletfeladatok varnak rad, es mivel mar elotte eltel, vannak tapasztalataid, tehat minel tobb es kulonbozobb eleteket eltel vegig, annal bolcsebb vagy a kovetkezokben. Persze lehet hogy nem igy van:)
2008. júl. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Én nem hiszek ebben, de valami olyasmit hallottam, hogy a lelked választ magának sorsot és testet azért, hogy az élete során önmagát, vagy másokat megtanítson valamire, tehát küldetéssel választ minden lélek testet.

Ha sikerül a feladatot beteljesíteni, akkor a lélek egy magasabb szintre léphet és egy idő után már nem kell leszületnie a Földre.

Lehet, hogy ez így hülyeség, de nekem ilyesmi rémlik.

2008. júl. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

Az attól függ hogy kinek mi az isten.

Az isten/istenek az emberek hitében vannak.Más országokban mint pl.a rómaiaknál meg az ókori görögöknél több isten létezik az ő világukban mert ők több istenben hisznek.A régi Hunok meg a Turulmadárban hittek.

A mostani magyarság meg csak egy istenben hisz.

Én őszintén nem hiszek se ebben se abban.Én magamban hiszek.

Mert ugye a sorsomat nem isten dönti el meg a szerencsémet sem.Hanem én magam.Szóval én világomban meg hitemben én vagyok a saját magam istene.

2008. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Én a második válaszadóval értek egyet. Szerintem amikor meghalunk, akkor már teljesitettük (jól vagy rosszul) a küldetésünket, és már nem tudunk újat tanulni abból az életből. Vagy pl. ha korán meghal valaki (gyermek), lehet, hogy csak azért született le, hogy másokat tanitson (szüleit, testvéreit), és neki ez volt a küldetése erre az életre. Persze én sem vagyok tudósa ezeknek a dolgoknak, csupán igy képzelem el ezt a karma dolgot. Remélem nekem még sok tanulnivalót tartogat ez az élet. :)
2008. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

A buddhizmus szerint azért születünk újjá, mert vágyakozunk és képtelenek vagyunk elszakadni ettől a szar helyről. És azért halunk meg, mert egyszerűen szétmegy a testünk. A buddhizmus nem talál semmi örök, vagy nagyszerű dolgot az emberben, azért van az "örök létforgatagban", mert képtelen lemondani vágyairól. Azért vannak a buddhák meg a bódhiszattvák, hogy minden érző lényt (elvileg állatokat és növényeket is) megtanítsanak, hogyan kell lemondani a vágyakról, és akkor végre itthagyhatjuk ezt a tetves földet. Persze akkor sem lesz jobb.

Izé... Elvileg tanultam egy szemeszter buddhizmust, de csak ennyit tudok erről mondani. Meghalunk, mert halandóak vagyunk. És konkrétan nem születünk újjá, mert semmi nem marad meg belőlünk, nincs lelkünk, vagy ilyesmi, semmit sem örökölsz az előző életedből, egyszerűen csak a vágyakozást.

Figyelj, ez biztos, hogy így van, de hogy mit jelent, az egy remek kérdés

2008. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Elnézést a vulgaritásért, de minek eszel ha úgyis kisz...ékeled? Minek megy le a nap este, ha reggel úgyis újra feljön? Miért áll meg a futó a célnál, ha a következő verseny rajtvonalánál úgyis megint futni kezd? És sorolhatnám a végtelenségig, de jobb dolga is van ennek az inkarnációmnak ennél :)

A reinkarnációhívő vallások fontos része a fejlődés, tapasztalás. A végcél pedig a kiszakadás ebből a körforgásból. Egyrészt hogyan tapasztalhatnád meg egyetlen élet alatt pl. hogy milyen nyomorba születni és önerőből meggazdagodni, hogy milyen gazdagnak születni és mindent elveszíteni, milyen férfiként, és milyen nőként leélni egy életet, milyen egészségesen születni, és milyen nyomorékon, milyen szerető szülők közé, és milyen a viszályba, veszekedésbe, egykének, vagy nagy családba.És így tovább. Ezeket a gyakran ellentétes dolgokat nem tapasztalhatod meg egyszerre. Másrészt ha az a végcél hogy egyszer majd ne kelljen újjászületned, azt honnan tudod hogy mikor érted el, ha meg sem halsz?

2008. aug. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
háát ez engem nem győzött meg:P
2008. aug. 3. 07:50
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Elnézést félreértettem valamit. Feltettél egy kérdést amit hülye kérdésnek tartok (minek eszel ugye) de válaszoltam rá jól-rosszul, ahogy tudtam. Ha azt szeretnéd hogy valaki meggyőzzön sajnos nem én vagyok a te embered, egyáltalán nem érzem szükségét efféle másokon keresztüli önigazolásnak. A kérdés sem arról szólt hogy igaz-e, hanem hogy HA (feltéve) igaz akkor mi van. Legalábbis az én értelmezésemben.
2008. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%
Én is rájöttem arra, hogy vallás és hit kérdésben nem érdemes választ küldeni, mert teljesen mindegy, hogy mit írsz, valakinek úgysem fog tetszeni. Nem értem, miért kell lepontozni valakit azért, mert más a véleménye. Tessék, lehet nyomkodni a piros kezeket, ha ettől jobban érzitek magatokat, már érdemes volt belépnem.
2008. aug. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!