Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondtok nekem istenbizonyítéko...

Mondtok nekem istenbizonyítékokat?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi lennék, mert nem nagyon találtam, csak Aquinói Szent Tamás istenbizonyítékait. Ja és légyszi kíméljetek meg a vitáktól.
2011. aug. 2. 01:30
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
28%
Biztosan van ! Előbb utóbb te is rájösz ha nyitott szemmel jársz.
2011. aug. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nincs rá bizonyíték, ezért nevezik "hívőknek" a hívőket :D mert abban hisznek, amiről nincs bizonyíték.

egy idézet: "Azoknak, akik hisznek, nem kell bizonyíték, azoknak, akik nem hisznek, nem létezik bizonyíték."

2011. aug. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
33%

leírom az én gondolkodásomat, de nem kívánok vitázni, álláspontot védeni, más válaszolóval szemben sem:


azt mondják, hogy egy vallásos embernek mindenhol ott a bizonyíték Isten létezésére, egy ateistának pedig mindenhol ott a bizonyíték Isten nem létezésére. A hívő szó szerintem inkább azt jelenti, hogy azt hiszed el, hogy a próféták, akik a szent könyveket írták, vagy akiknek a tanítása a szent könyvek alapjául szolgál, azok valóban Isten szavait közvetítették.


az én "bizonyítékom" Istenre:

- először a lélek létezését kell belátni. egészen röviden: a lélek létezésére bizonyíték az öntudat. Az öntudat nem összekeverendő az éntudattal, ha jól használom ezeket a szavakat. Éntudat alatt azt értem, hogy egy processzor+algoritmus együttes képes megkülönböztetni a közvetlenül befolyása alatt álló "testét". Ehhez öntudatra nincs szükség, nem kell tudnia, hogy ő létezik, egyszerűen csak működnie kell. Mi emberek nem vagyunk képesek megkülönböztetni más emberek éntudatát és öntudatát. Arról meggyőződhetünk hogy másnak van-e éntudata, de csak a saját magunk öntudatát tapasztalhatjuk.


Néhány filozófus nem ért egyet abban, hogy az öntudat állandó. pedig ez így van. a test, az emlékek változhatnak, de "én" mindig "én" maradok. Ha egy ideig gondolkozol ezen, akár a testem is meghalhat, "én" akkor is "én" maradok. Vannak dolgok, amik soha nem változnak, és soha nem születnek meg, és soha nem fognak megszűnni létezni. Platón ideáknak nevezte ezeket.


a materiális világban viszont, ahol a tested is van, szabályok vannak: mindennek van oka, mindennek van keletkezése és vége. Az egész világnak is kellett lenne egy keletkezésének: ez az oka annak, hogy a világ most létezik. A világ nem létezhet örök időktől fogva, mert itt mindennek megvan az oka. ha örökké létezne, akkor nem lenne meg az ok a létezésére.


A világot biztos hogy valami vagy valaki létrehozta. Ez/Ő Isten.


ez a bizonyításom vége (nyilván ez nem a megszokott módszerrel történő bizonyítás, hanem egy másik módszer, de számomra ez a bizonyítás elégséges), innentől csak találgatás jön:


Isten akár te is lehetsz, pl amikor álmodsz akkor te kreálod meg a világot (persze az agyad segítségével), pedig sokszor ez nem is tudatosul benned.


De ha nem is te vagy Isten, Isten akkor is valószínűleg egy létező lélek, mint te vagy. Általában lélekkel rendelkező személyek alkotnak.

2011. aug. 2. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
31%

És ha nincs semminek oka, és a testemben nincs semmiféle lélek, az öntudatom is csupán a bioelektromos folyamatok összessége? :)


Akkor hol van ebben a természetes folyamatban Isten? Elárulom, sehol. És remekül üzemel a világ nélküle.

2011. aug. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
26%

Én Biblia versel válaszolnék:


(Róma 1:20) Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség számukra;


(Máté 6:26) Figyeljétek meg gondosan az ég madarait, mert nem vetnek, nem is aratnak, nem is gyűjtenek tárházakba, égi Atyátok mégis táplálja őket. Hát nem értek ti többet náluk?


(Héberek 11:1-3) A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása. 2 Mert ezáltal nyertek tanúságot a régi idők emberei. 3 Hit által fogjuk fel, hogy a világrendszerek Isten szavára szerveződtek rendbe, úgyhogy amit látunk, az azokból lett, amik nem válnak láthatóvá.


És még sorolhatnám.


Üdv: Bea

2011. aug. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
42%

Ha valaki nem létezik,nem is foglalkoznak vele,mivel nem létezik.

Mivel Istennel foglalkoznak ,létezik.

Ettől nagyobb bizonyíték nem kell.

Az más dolog ,hogy ismerik e Őt.

2011. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
68%
Igazábol a bizonyságok a legnagyobb bizonyítékok. Pl: Rákos ember ima hatására teljesen meggyógyul,egy drogos megszabadul a drogtól az ima hatására stb. Ha nincs Isten akkor ezek mik?!
2011. aug. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 pelgrim ***** válasza:
51%
Nekem saját lényem elég bizonyíték. Én Vagyok, kell hogy Isten legyen, én Isten fejleménye vagyok, mint a fa levele a fának a fejleménye. Vagy mint a hullám és a tenger, a tenger nélkül nincs hullám, és ahogy a hullám elválaszthatatlan a tengertől, úgy az ember is elválaszthatatlan Istentől.
2011. aug. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
57%

Ha valaki kitartóan és őszintén keresi Istent, az meg is találja.


Van egy ilyen rövid elmélet:

- A világon minden bizonytalan, vagyis bármikor történhet olyan esemény ami azt amit mi biztosnak gondolunk, hirtelen megszünteti. Pl. megjelenik egy fekete lyuk a Föld közepében, vagy az ember szívinfarktust kap. Az elméletek megdőlhetnek.

- Ebből következik hogy az biztos hogy semmi se biztos, semmi se állandó. Ez a kijelentés viszont ellentmondás, tehát nem igaz, ezért csak az ellentéte lehet igaz, vagyis hogy van valami ami állandó, folyamatos, biztos.

- De a világban minden bizonytalannak tűnik, tehát azok a dolgok amiket az emberek látnak, észlelnek, mind múlandóak.

- Tehát akkor biztosan van valami ami a világban nem látható, de mégis létezik és folyamatosan jelen van, soha nem múlik el. Mostanra gondolom már mindenki rájött hogy ez a valami eszerint az elmélet szerint maga Isten.

2011. aug. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%

Igazából nincsenek bizonyítékok.

Vannak egyéni megtapasztalások, de bárki bármit mondhat.

Ha én most kiállok és azt mondom, hogy megtapasztaltam egy faun vagy a midgard kígyó létezését, attól még nem lesz létező, tévedhetek is, a megtapasztalásomról pedig semmi más nem fog rendelkezésre állni, csak a szavam, ami pedig hazugság is lehet.


Egy korábbi válaszban azt írták, hogy azért létezik, mert foglalkoznak vele, mivel csak azzal foglalkoznak, ami létezik. Elég bugyuta "bizonyíték". Foglalkoznak szellemekkel, voodoo mágiával, számtalan más dologgal, amik nem léteznek. Sőt ez esetben minden olyan tudományos elmélet is bizonyított, amit egyébként a vallásos közösség nem fogad el, pusztán azáltal, hogy foglalkoznak vele.


Aquinói Szent Tamás bizonyítékai sem bizonyítékok, inkább csak a vágyait öntötte olyan logikai formába, amit sokan megesznek.

2011. aug. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!