Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell betartani GYÁSZIDŐSZA...

Mit kell betartani GYÁSZIDŐSZAKBAN?

Figyelt kérdés

Apám sajnos nemrég elhunyt, ezért lenne néhány kérdésem a témával kapcsolatosan:

Azt tudom, h feketében kell járni, de pl. az baj ha van vmi minta a fekete pólón, vagy pulcsin? Valamint a zokninak is mindig feketének kell lennie?

Továbbá tudom, h a gyászidőszak alatt nem szabad tévét nézni, és rádiózni, de pl. akkor netezni sem szabad?

Ezen kívül még az érdekelne, h pl. étellel, itallal kapcs. van.-e vmi előírás, mintha úgy tudnám, h alkoholt nem szabad inni, de mást nem tudok ........

Ha tud vki bármit a témával kapcs. megosztani, akkor legyen szíves leírni, jah és most ne kezdjünk el vitatkozni, magáról a gyász betartásáról, meg, h csak a belső gyász a fontos blabla.......én be szeretném tartani, ezért megkérnék mindenkit, h konkrétan a kérdés lényegénél maradjunk, ok ? Köszönöm. üdv


2011. aug. 3. 11:23
 1/7 A kérdező kommentje:

Egyébként milyen nadrágot tudnátok javasolni? Nem akarok mindig melegítő jell. nadrágban menni mindenhova, de a legtöbb farmer pl. ugye kék. Tudom, h van fekete farmernadrág, de olyat nem szeretnék hordani, az pl. nagyon gáz lenne, ha sötétkék nadrágot húzok, vagy vannak ilyen feketés jell. farmerek is, csak ilyen koptatott , én pl ilyenre gondoltam.

Egyébként meg gondolom hosszúnak kell lennie a nadrágnak, rövidnadrág viselése gondolom nem megengedett, akkor sem ha fekete (gondolom)

2011. aug. 3. 11:28
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is őszinte részvétem


Egyáltalán nem KELL semmit betartani, csak azt, ami szívből jön. Nekem volt olyan ismerősöm, akinek még a temetésén is mindenki színesben volt, és a lelkész (!) úgy kezdte a beszédet, hogy "Ünnepeljük azt, hogy élt". Gyönyörű, és megható szertartás volt, fekete nélkül.

Erdély egyes területein pedig kimondottan a fehér szín képviseli a gyászt.


Persze, ha ez valóban belső késztetés, akkor járj feketében. Viszont ha ez jön a szíved legmélyéről, akkor nincs okod azon aggodalmaskodni, hogy a zokni, alsónemű. stb. mennyire legyen fekete. Ha valóban fekete gyászt akarsz tartani akkor:

1. ha ez kifelé, a külvilágnak szól, akkor igen, zokni is, alsóruházat is; és ne legyen minta.

2. ha neked, a lelkednek szól... akkor azt nem mi fogjuk itt megmondani. Mert akkor tényleg tökmindegy, hogy mi van rajtad.

Ha a tévézést és a rádiózást el akarod hagyni, akkor igen, ide tartozik a net is.

Továbbá alkohol, cigaretta, kábítószerek és hús mellőzése.


Egyébként nagyon szép szövetnadrágokat lehet kapni a legkülönfélébb fekete anyagokból.

2011. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 napietus ***** válasza:
100%

én azt tudom leírni, ahogy én tanultam, de ahány ház, annyi szokás:


az elhunyt gyermekei fél év mély, és fél év rendes gyászt tartanak. a szórakozás mllőzése végig, a rádió, tévé, egyéb otthoni szórakoztató eszközök mellőzése csak a mély gyász ideje alatt áll.


étellel, itallal kapcsolatban a gyász ideje alatt mi csak az alkoholt mellőzzük, enni lehet. persze vendégséget tartani, illetve vendégségbe menni nem, kivéve a temetés után a messziről jött rokonok megvendégelése, illetve a részvétlátogatók.


ruházatot első írta, ez nálunk is így van. arany ékszert nem illik viselni, maximum ezüstöt, és csak jet köveset, színes köveset nem. igazgyöngyöt lehet hordani.


őszinte részvétem!

2011. aug. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 napietus ***** válasza:
100%
ékszer alól kivétel természetesen a jegygyűrű.
2011. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Biztosan nagyon szeretted apukádat,és részvétem, de arra is gondolj mielőtt belevágsz a nagy gyászidőszakba, hogy ő szeretné-e azt látni, hogy a gyereke talpig feketében, mindennap búskomoran, szórakozás nélkül éli az életét?

Egyébként ezzel a gyászolással, magadat sodrod még mélyebb szomorúságba, úgy is mondhatnám, hogy ostorozod magad, az ő haláláért.

2011. aug. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező te hiszel Istenben?
2011. aug. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenki korán, rosszkor és igazságtalanul hal meg, aki körbevesz minket. Győztél, fizettél, gyászidőszak igazándiból nincs. Kicsit furcsa amit mondok, de a túléléssel fizetsz szüleidnek azért a sok fáradtságért amibe a felnevelésed került. Ugyanilyen alapon a gyerekeinkkel fizetünk a nagyszüleinknek, akik ezt sajnos sokszor már meg sem érik.
2011. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!