Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, milyen szabályok...

Jehova Tanúi, milyen szabályok szerint élnek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 8. 20:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
75%

Jehova Tanúinak fő szabálya,hogy térítsünk meg mindenkit aki nem az!

Rengetegszer becsöngetnek a házamba a füzeteikkel, én udvariasan elküldöm őket miközben annyira sajnálom szegényeket,hogy ilyen mélyen megalázzák magukat.

A sajnálatomba ugyanakkor keveredik egy másik negatív érzés is ez pedig a düh.

2014. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Középsuliban volt egy lány, aki Jehova tanúja volt, nagyon igazából nem is érdekelt ez az oldala, elbeszélgettem vele nap mint nap, de ennyi volt a nagy barátság. Érettségi után kb. 2 évvel megdobott egy e-maillel, hogy miújság velem, ő ezt meg azt tanul meg ez-az történt vele, és nem mellesleg szeretne elhívni a gyülekezetükbe, egy közösségi házba. Fogalmam sincs, mire jó ez a rábeszélő üzemmód a jehovákál, de amíg szüleimnél laktam, oda is folyton jöttek, már az ideg kerülgetett, akárhányszor csengettek délután. Miért nem lehet azt megérteni, hogy mindenki másban hisz, én személy szerint kicsit mixelem a hiteket, vannak dolgok, amiket magaménak érzek az egyik vallásból, és megint más dolgokat a másikból. Ilyen is van. Nem csak fekete és fehér a világ, ha ők jehova tanúi akarnak lenni, legyenek azok, szerintem sok ember nem érzi ezt magáénak, csak hát ezek folyton nyomulnak, meg ráfekszenek az ajtócsengőnek.
2014. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
81%

jehova Tanúiról annyit.....


Bátyjám 25 éve a Jehova Tanúi egyház tagja. Vén tisztségben részt vett a helyi gyülekezetük irányitásában.

Egy napon olyan szörnyűséges dolgot tett, hogy a húga, azaz én,aki elvesztette lakhatását párjával együtt hat hónapos terhesen, befogadott a saját házába átmenetileg bennünket.

És ez volt a csapás a gyülekezet számára.

Azonnal leváltották bátyámat a tisztségéből, hiszen olyan példátlan magatartásról tett tanúbizonyságot számukra, ami ellenkezik a Biblia alapelveivel....

Ugyanis Mi nem vagyunk házastársak (még).

Igy bátyám ultimátumot kapott.

vagy azonnal utcára tesz bennünket, (hat hónapos várandós kismamát), vagy azonnali hatállyal kizárják a helyi közösségből.

Ők a feleségével, és anyósával úgy döntöttek, az előbbit választják.


Minden átmenet, ruházat, élelem és fedél nélkül az utcára tettek bennünket, szakadó esőben, ahol két hetet töltöttünk mire sikerült albérletet találnunk.


Ezek után pedig a sogórnőm és édesanyja feljelentettek bennünket zaklatásért, (mert ott laktunk) garázdaságért (mert az ominózus estén hárman álltunk a ház előtt, holmijaink egy autóba zárták és vissza sem kaptuk, mire én várandósan hormonokkal és kétségbeeséssel feltüzelve kikeltem magamból).


mai napig perben állunk.

Családban!!!!

Ennek immár több mint egy éve.

Ennyit a Tanúk emberi viselkedéséről....


Aki nem tagja a gyülekezetnek, az nem ember számukra.

Saját bőrömön tapasztaltam.

Képesek saját családtagjaikat utcára tenni, ha a gyülekezet így kivánja.

És nem ez az egy rossz tapasztalatunk van velük szemben....


A szüleim minket mindig arra tanitottak, mi testvérek ( 3-man vagyunk) tartsunk össze, főleg a bajban.

Bátyám be is fogadott, felesége és anyja kényszeritésére kitettek minden lelkiismeretfurdalás nélkül...


senkinek nem kivánok Tanús családot :(

2017. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!