Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi a keresztény...

Szerintetek mi a keresztény élet lényege? Milyen kell, hogy legyen egy "jó keresztény"? (hívőktől kérdezem)

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 23:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
24%

Érdemes Kepmis Tamás: Krisztus követését elolvasni

Hamvas Béla így ír:

Aki a Taotekinget nem ismeri, az nem tud gondolkozni; aki a Védát nem ismeri, az nem tudja, mi a valóság; aki az Ótestamentumot nem ismeri, nem tud élni,;

aki Kempis Tamást nem ismeri és nem követi, az nem keresztény.

2011. aug. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
46%
jav: Kempis Tamás: Krisztus követése
2011. aug. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


A keresztény ember elfogadja Isten szabadítás ajánlatát, és Isten megvilágosodást és tisztulást teremt benne. Hatalmasan megerősíti akaratát, annyira, hogy eltökélten Jézus Krisztus követőjévé kíván lenni és mindenáron megnyerni a szabadulást. Így jut az ember "megbékélésre", újbóli összhangra Istennel és törvényével. Értelmével és lelkiismeretével tisztán látja annak igazságát, és az egész életszemlélete, ízlése az igazság mértékéhez igazodik.


A hit lelki magatartásának megőrzése esetén kibontakozhat az ember életében az Istennel való szövetség minden áldása. Ez mindenekelőtt abban nyilatkozik meg, hogy a megtéréskor elfogadott életelveket és életcélt győzelemre tudja juttatni az életében, öröklött, ösztönös természete és korábbi szokásai ellenére is. Kialakul és megszilárdul benne az igazság törvényének megfelelő jellem. Ezt a folyamatot – amely a megtéréstől fogva élethossziglan tart – nevezi a Biblia megszentelődésnek. Az Istennel való hitszövetség által az ember Isten bölcsességével, szeretetével és erejével kerül állandó, szoros kapcsolatba, együttműködésbe. Ezáltal a fejlődés határtalan távlatai nyílnak meg előtte mind a személyes életében, mind pedig a másokért való szolgálatában. Én úgy gondolom ez a keresztény élet lényege!


Üdv. Péter

2011. aug. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

ma 23:40:


Nem foglak lepontozni, bár megtehetném, mert írtam a kérdésemben, hogy hívőktől várom a választ.


A "Jézus pedig soha nem létezett." mondatod előtti részig pedig teljesen megértelek, hogy ilyennek látod a kereszténységet, mert tényleg van egy ilyen oldala. Viszont Jézus létezése történelmileg hitelesen alátámasztott tény. Ennek a tagadásához szerintem nagyobb hit kell, mint ahhoz, hogy elfogadjuk, hogy Ő feltámadt a halálból és él! Úgyhogy becsüllek ezért a nagy hitedért :)

2011. aug. 5. 00:09
 5/29 anonim ***** válasza:

(2.vagyok)

Ajánlom még: Blaise Pascal –t ,

Hamvas: Pascal olvasásának három fokozata van. Az elsőn az ember elvakul csodálatos

stílusától. A másodikon megrendül e nagy szív szenvedésén. A harmadikon azt gondolja:

végre az ember! Végre az ember, aki vagyok, a félig hitetlen, de hívő akar lenni,

a boldogtalan, a gyarló, a homályos, a tévelygő, aki boldog, erős, világos, biztos akar lenni -,

a szegény-szegény ember, aki Isten gyermeke akar lenni. Teremtő Isten!

Ha a legnagyobbak közülünk ilyenek, milyenek vagyunk mi?

2011. aug. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

67% válaszán megfigyelhető a tipikus csőlátású ateista / nem keresztény gondolkodása, aki egy kalap alá akar venni valamit, aminek milliárdnyi követője van, és rengeteg ága, és amiről nem mellesleg fogalma sincs, csak előítélete. Igen, vannak, az általa leírt módon fogják fel /képzelik el a kereszténységet, és sokáig valóban ilyen volt.


Jézus létezését történelmi feljegyzések bizonyítják, nem csak a Biblia - a csodák, és a feltámadás része az, ami hit kérdése, és amiről nincs más forrás.


A választ hogy milyen egy jó keresztény, nem lehet itt néhány sorban megfogalmazni, hiszen könyveket írtak vele tele (2. válaszoló), de a legpontosabb megfogalmazás talán a Bibliában található - feltéve, hogy értelmezni tudja az ember (a kiadott értelmezésekkel egy bajom van: legtöbbje ferdítés, gondolkodni nehezebb, de eredményesebb)

2011. aug. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%

Isten szeret Téged és engem és minden embert,de nem robotokat teremtett, hanem szabad akarattal bíró lényeket. sajnos mi elszúrtuk,mert arra használtuk szabd akaratunkat,hogy fellázadtunk Isten ellen, egy örök elválasztottságban élhetnénk.Átadtuk az uralmat életünk felett a gonosznak,ez látszik is a világban... De Isten eljött a világba,hogy visszavásároljon minket a bűn rabszolgaságából. Jézus, a bűntelen halt meg minden ember bűnéért igen a tiédért is, és aki elfogadja ezt az ajándékot (megmenekülés),vagyis újra visszamehetünk a szerető Istenhez, már örökké Vele leszünk. Jézus áldozta miatt beszélhetünk Istennel,és csak Ő tud feltétel nélkül szeretni,úgy ahogy vagyok,fantasztikus érzés ezt meg kell tapasztalni, e nélkül nem érdemes élni :) Aki azt hangoztatja,hogy Isten csak a nagyon jó embereket szereti az még nem ismerte meg Őt igazán! Először szeret minket nagyon-nagyon és örül,hogy hazatérünk hozzá,azután pedig mi akarunk változni mert annyira igaza van mindenben és Ő segít megváltozni, nekünk adja a szeretetét és jóságát,nem kell erőlködnünk,hogy ezer szabályt betartsunk. Tehát a "jó keresztény" szerintem megmarad ebben a szeretetben, így fejlődik Isten keze alatt,Jézus befejezett megváltását hiszi. Amikor elbukok és minden ember belém rúgna,Jézus még akkor sem vádol,hanem felsegít,ember vagyok ebben a testben sosem leszünk tökéletesek,bár törekszek rá, szeretnék olyan lenni mint Ő! Amikor pedig sikerül szeretetben tenni,mondani valamit,hát együtt örül velünk. Igen Isten szereti az embert és mindenki aki csak akar visszatérhet hozzá! Jn 11,25

Jézus ekkor ezt mondta neki: "Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él;

2011. aug. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

első-hát nem álltál kétszer sorba a tudásért az "ősi istenek " előtt- rossz lehet neked.


"Nem szánom én az ostobát,

kinek üres a mennyek boltja:

ki méltó látni a csodát

az a csodát magában hordja." (Babits)

2011. aug. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsődleges dolog a teljes bizalom Isten iránt. Hiszen hogyan is tudnánk feltétel nélkül engedelmeskedni neki, ha nem lennénk biztosak abban, hogy amit Jahve (Jah, Jehova) parancsol nekünk, az mind a javunkat szolgálja, még ha pillanatnyilag nem is tűnik úgy.

Bizalmunk iránta csak akkor lehet, ha megismerjük őt, és bizonyítékokat szerzünk arról, hogy ő igaz és valóságos. Megismerni őt csak a Bibliából tudjuk, hiszen a gondolatait, szavait, parancsait, tanácsait, tetteit, szándékát abban olvashatjuk.

A Bibliában találjuk meg azt is, hogy Fia, Jézus Krisztus, emberként élve a földön, mit tanított nekünk az Atyjáról, hogyan engedelmeskedett egészen a haláláig. Az életét, tetteit, gondolkodását, engedelmességét és szeretetét (Atyja iránt és irántunk)ismerhetjük és utánozhatjuk. Minden, amit a keresztény életről tudnunk kell, megtaláljuk a Bibliában, hiszen a teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, hogy teljesen, hiánytalanul felkészítettek legyünk.

A tanítványok -miután Jézus visszatért az égbe Isten jobbjára- példájukkal megmutatták, hogyan kell Krisztust követve élni. Ők Jézus minden parancsát követték. Ez volt az első helyen az életükben. Nem válogattak, hogy melyik parancsot tartsák meg és melyiket ne, melyik a kedvükre való, melyik nem fontos, melyiket alakítsák át személyre szabva, melyiket modernizálják. Jézus azt mondta, hogy legfőbb parancs a szeretetre vonatkozik, de nem azt mondta, hogy a többi kevésbé fontos, mert minden más abból következik.

Az apostolok cselekedeteiben és leveleiben is lehet látni a gyakorlati megvalósításokat. Szerintem alaposan tanulmányozd ezeket, a legjobb választ ott találod.


Gusev

2011. aug. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

A hívőknek át kell venniük Krisztus helyét, és uralkodniuk és győzteseknek kell lenniük az életben Istennel. Ehhez megkaptuk Istentől a szívünkbe az erőt, ez pedig a szeretet. Isten szeretete van a szívünkben, ezért mi akkor is tudunk még szeretni és adni, amikor a hitetlenek már képtelenek erre.

Ez a szeretet hosszútűrő, ez az ami a rosszon túlnő...

Nekünk ez a legnagyobb kincsünk: Isten szerelme bennünk.

Ez a szeretet nélkül nincs hit, hit nélkül nincs engedelmesség hanem lázadás. Ez a szeretet nélkül nincs élő remény. Erre a szeretetre ne várj holnapig, mert itt van mától, mindent odaad, mégsem vádol...

Ez a szeretet győzni tud csak, a gonosz menekül tőle futva!

Ez az egy ami tényleg biztos, a szeretet maga Jézus Krisztus!

:-)

2011. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!