Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lucifer és Sátán ugyanaz a...

Lucifer és Sátán ugyanaz a figura vagy nem?

Figyelt kérdés
Regény miatt kénytelen voltam magam beleásni ebbe a témába, mikor is találtam egy ilyet: a pokol hét hercegénél Lucifert és Sátánt külön személyként említik, viszont máshol egy alakként kezelik őket.
2011. aug. 8. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sátán eredeti neve Lucifer
2011. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Épp ez okoz fennakadást :D Sátánt eredetileg Lucifernek hívják, ez oké, de ha a pokol hét hercegéről van szó, akkor két külön alakként jelennek meg, mintha azt mondanám, hogy egyikük Béla, a másik János.
2011. aug. 8. 22:36
 3/13 eric_one ***** válasza:
Ugyanaz igen, először lucifer majd bukása után sátán
2011. aug. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az a regény egy hülyeség xdd első voltam!
2011. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 42%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:43


Hát kösz, b+, én írom azt a regényt :D

2011. aug. 8. 22:51
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát fantázia regénynek nem rossz, de messze áll a valóságtól, uccsó voltam! : )
2011. aug. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 42%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:55


Fantasy lesz, nem történelmi regény :)

2011. aug. 8. 22:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont úgy írod, ahogy akarod, mert a Biblia nem említi név szerint a "pokol hét hercegét", bár a halál/pokol angyalait említi (pl. Jób 33:22)

Viszont bibliai alapon nagyon egyértelműen cáfolni lehet, hogy Sátán/Lucifer jelenleg a pokolban tartózkodna: az egy mese. Ha ugyanis ott lenne, nem lenne ilyen aktív.


Amúgy tudtommal a "Lucifer" alaknak megfelelő szó csak egyszer fordul elő a Bibliában, Ézsaiás 14:12-nél: "Miként estél alá az égrõl fényes csillag, hajnal fia!? Levágattál a földre, a ki népeken tapostál!", melyből a "fényes csillag" (Hélél, ennek fordítása a Lucifer) a keresett szó. (Eredetiben: Hélél-ben-Sáhár, azaz "hajnal fia, fényhozó/ragyogó", ennek fordítása a Lucifer.) A bibliaértelmezések az ehelyütt szereplő leírás miatt egyértelműen azonosnak tekintik Sátánnal, a bukott angyali fejedelemmel, akinek a neve "ellenség"-et jelent.

2011. aug. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:43


Köszönöm!

2011. aug. 9. 00:58
 10/13 anonim válasza:
Lucifer a bukott angyal.wagyis a sátán.
2011. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!