Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bizonyság ládája valóban...

A Bizonyság ládája valóban mágikus dolog volt és létezett a Szent-grál?

Figyelt kérdés
Néhány jegyzet arról tanúskodik, hogy egyféle sugárzást bocsátott ki. Tudtok még ilyen jegyzeteket, vagy könyvet ajánlani, amelyben le van írva ez, vagy a mannagép, vagy a rejtélyes Szent-grál kő?
2011. aug. 13. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A Bizonyság Ládája nem mágikus, hanem szent dolog. Te kevered Istent és a mágiát, pedig a kettő között a különbség ég és föld.

A Szent Grál létezett (persze a nem hívők mást fognak mondani), hiszen ebből ivott Jézus az utolsó vacsorán.

2011. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia. A bizonyság ládája a sekhina jelenlététől volt különleges, ez azonban Jézus halálakor, amikor a templom kárpitja megrepedt visszaszállt Istenhez. Pünkösdkor jött el újra, ez volt a Szent Szellemben való betöltekezés.


A grál egy mítosz, Jézus ivott egy kehelyből az utolsó vacsoránál, ahogyan evett is egy tányérból, de ennek semmi jelentősége nincs. Az már csak egy katolikus legenda, hogy Jézus vérét ebben a kehelyben fogták fel.


A mannát nem egy gép szolgáltatta, hanem Isten. A mannáról egyébként -más formában- Buddha beszédeiben is olvashatsz.


Az ereklyéknek csak történelmi, régészeti értéke van, egyéb nincs.


Egy hívő

2011. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Az ereklyéknek csak történelmi, régészeti értéke van, egyéb nincs."


Ezt miből gondolod?

2011. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Abban, hogy az erő nem a tárgyakban van, hanem Istenben.
2011. aug. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A szent grál olyan mint a torinói lepel, hamis és bálvány.


Ezt követően Mózes felment a Sínai-hegyre, és megkapta a Törvény két kőtábláját. Így mondja el a történteket: „Akkor megfordultam, és lejöttem a hegyről, a táblákat pedig beletettem a ládába, melyet készítettem, hogy ott legyenek, ahogy Jehova parancsolta nekem” (5Mózes 10:5). Ez egy ideiglenes láda vagy tároló volt, amelyet Jehova készíttetett Mózessel, hogy abban legyenek a Törvény kőtáblái (5Mózes 10:1). A szövetségládát csak i. e. 1513 vége felé kezdték használni.


Amint már említettük, a szövetségláda i. e. 1513 végén készült el. Áron vesszőjét csak sokkal később, Kórah és társai lázadása után helyezték el ebben a ládában. Pál apostol említést tesz a szövetségládáról, amelyben benne volt „az aranykorsó a mannával, meg Áron kihajtott vesszője és a szövetség táblái” (Héberek 9:4).


Üdv: Bea

2011. aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A torinói lepel nem hamis.


Bár nem ez volt az eredeti kérdés:

[link]


"Kimutatták a jobb talp lenyomatán Jeruzsálem talajmintáját, a Lepel szövetének

hitelességét, a kéz-sebek igazi nyomait a csuklón, a kereszt ,,keresztgerendáját'', a patibulumot, melyet a Lepel Embere cipelt, a karok helyzetét az agóniában, a szemekre helyezett pénzérméket, melyeket Pilátus veretett. Kimutatták, hogy a Test kb. 36 órán át

lehetett a sírban. Semmi nyoma annak, hogy romlásnak indult volna. Orvosok, fizikusok, antropológusok, kriminológusok, biológusok stb. mai adatok szerint már kb. 150.000 munkaórát szántak a Lepel kutatására. Kimutatták, hogy a kép olyan sugárhatásra keletkezett, melyet természetes úton ma sem tudunk megmagyarázni. Ez a tudományos összmunka

egészen egyedülálló, mint a Lepel maga, amelynek nincs párja, amely tehát unikum.

"

2011. aug. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A Szent Grál akkor bálvány, ha valaki magát a kelyhet imádja. De nem hiszem hogy ez bárkinek is eszébe jutna. Azt hogy hamis-e nem tudom.
2011. aug. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 09:46


Érdekes én azt hallottam, hogy nem is abból a századból származik.

Másrészt, ha Isten eltüntette Jézus testét, hogy ne az előtt boruljanak le az emberek, mint szokásuk kőbálványok és fa szobrok előtt és szentképek előtt leborulni, akkor miért hagyott volna itt valamit amivel ugyanezt megtehetik.

Egy könyv ezt írja a lepelről: „1988-ban azonban szertefoszlott a lepelről szőtt mítosz: szénizotópos kormeghatározással kimutatták, hogy a lepel nem készülhetett a XII. század előtt.”



Bea

2011. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

9:46-osnak:


"Érdekes én azt hallottam, hogy nem is abból a századból származik. "


Egyrészt a szénizotópos vizsgálat rossz és pontatlan, másrészt pedig ha jól tudom akkor pont egy olyan részen végezték el ahol pótlás volt a lepelben.


A szénizotópos időmeghatározás hibáiról (angolul):

[link]



"Másrészt, ha Isten eltüntette Jézus testét, hogy ne az előtt boruljanak le az emberek, mint szokásuk kőbálványok és fa szobrok előtt és szentképek előtt leborulni, akkor miért hagyott volna itt valamit amivel ugyanezt megtehetik. "


És miért építtette a Jeruzsálemi régi templomot és miért adta a Szövetség Ládáját? Azok előtt nem borultak le?

2011. aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 08-18 11:14


Se a templom előtt nem borultak le sem a templom előtt. Csak használták. A templom előtt is áldoztak állatokat, a templom után csak helyhez kötött lett a főpap számára. A mai napokra ez megváltozott. Most már bálványozzák azok akiket Isten elvetett.


Üdv: Bea

2011. aug. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!