Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmondod a megtérésed történetét?

Elmondod a megtérésed történetét?

Figyelt kérdés
Hány évesen történt, hány éves vagy most, és milyen vallású?
2011. aug. 14. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Katolikus iskolába jártam 6 évet, kötelező misék voltak, tilos volt csajozni, bulizni. Vallásosan mentem oda de turbóateistaként tértem ki onnan.
2011. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
96%
18 évesen, meggyőződéses ateistaként a lányokat figyeltem egy padon ülve a belvárosban. Hozzám jött két misszionárius beszélgetni. Próbáltam őket logikailag megfogni, de mindig ők fogtak meg engem. Másnap ellátogattam a Golgota gyülekezetbe. [link] A dicsőítés közben valami történt a szívemben. Persze nem lettem egyből hívő, de érdeklődésem fókuszába kerültek a hit dolgai. Néhány nap alatt arra jutottam, hogy valóság áll mögötte. Isten jelenléte is egyre erősödött bennem, míg végül megkeresztelkedtem azon a nyáron. Most 34 éves vagyok. Megéltem 1-2 nehéz időszakot, de hitem erősebb, és bizonyítottabb, mint valaha. Most is Golgotás vagyok, miközben gyakran járok a baptistákhoz is, és egyéb felekezetekből is vannak jó barátaim.
2011. aug. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
valaki, valami pozitív?
2011. aug. 14. 22:26
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Küldj privátot, és elküldöm a részletes történetemet!


Üdv.

2011. aug. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%
Marha jó, ha nem keresztény vallásra térek meg, akkor kitörlik a válaszomat! Ezt negatív diszkriminációnak fogom fel! Kösz szépen!
2011. aug. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, talán mert a sátánizmus nem valami elfogadott... de nem én jelentettem!
2011. aug. 15. 11:14
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban jártam katolikus hittanra, énekkarba, voltam elsőáldozó, de a nevelésem azért nem volt keresztényinek nevezhető. Szépen lassan ahogy teltek az évek kezdett magába szippantani a világ, de azért templomba még sokáig jártam. Aztán amikor 19 éves koromban jött egy nagy törés (az hogy mi azt nem mondom meg :)) ami miatt évekig rossz hangulatom volt és nem tudtam sehogy se segíteni rajta. Egy darabig még jártam templomba, de aztán amikor rájöttem hogy ez nem segít akkor abbahagytam. Úgy gondoltam akkor hogy igyekszem leélni az életemet minél jobban, de Isten nélkül, mert Ő úgy látszik nem törődik velem.

32 éves koromra az idő telésével szépen lassan rendeződött az életem és egyre javult ezzel a hangulatom is de Istennel még mindig nem tudtam kibékülni. Ekkor történt hogy nyaralni voltunk Krétán, és ott a befizetett idegenvezetős program keretében egy félórára benéztünk egy görög-keleti orthodox kolostorba. Nagyon szép volt, körülnéztünk kb. 10 percig aztán mentünk tovább. Aznap este azt álmodtam hogy abban a kis kolostorban lévő kápolnában vagyok (egy nagyon régi és nagyon kicsi kápolna volt ez) és úgy mintha az elmémbe lenne helyezve egy új gondolat, egy ideig 100%-os bizonyossággal tudtam hogy Isten létezik. Korábban is hittem benne, de akkor arra a rövid időre nem hittem, hanem tudtam hogy létezik.

Később megtudtam hogy a kolostor szent Györgynek van szentelve, akinek a közbenjárását hitben való megerősítésért szokták kérni, mint ahogy nekem is a hit erősítésében segített. Ráadásul Szent György a védőszentem, ezért gondolom ő segített a közbenjárásával.

Azóta egyébként voltak más misztikus élményeim is.

2011. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tudom, de szerintem azért mert én nem azokat a nézeteket vallom, attól már én nem érek semmit? Az én szavam hülyeség? Én nem 1 divatsátánista vagyok, aki elhiszi, hogy isten létezik, és a gonosz oldalra áll, meg metalt, hallgat ,állatokat kínoz stb.Nem én határozottan elítélem, hogy bántsák az állatokat, és nem hiszek istenben , és nem tartom gonosznak Sátánt, mert nem hiszem el hogy Ő azt szeretné, hogy az emberek egymást gyilkolják, és hogy minél gonoszabbak legyenek. Nem buzdít olyasmire, hogy keresztényeket öldököljünk, meg ilyesmi,ez tévedés. Nem szadista vagyok, hanem sátánista,szerintem nagy különbség.
2011. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Az én megtérésem annyi, hogy egyre jobban kezdett érdekelni az igazság, és egyre többet foglalkozni a témával, és minden kérdésemre ami felmerült bennem, valamilyen formában, de mindíg kaptam választ. Megtaláltam az igazságot!

Onnantól kezdett fusztrálni a sok szenny ami a világban van.


Bocs az OFF-olásért!


Kedves ma 11:30


Elmondanád, hogy mi a te hitvallásod, hit elveid? Kíváncsi vagyok rá!



Azt mondod, hogy nem hiszel istenben, de hiszel a sátánban, de ha nincs isten akkor a sátán szerinted honnan van a világban. Vagy ezt úgy kell értelmezni, hogy te a sátán oldalán állsz, hogy úgymondjam a sátánt istenesíted?


Köszi ha válaszolsz!

2011. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13:22 Írtam neked privit.
2011. aug. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!