Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliában (főként az ószövet...

A bibliában (főként az ószövetségben mert azt olvasom még) a személyek, nevek, történések legalább egy része igaz?

Figyelt kérdés
Úgy értem tényleg történtek ilyenek, most az egyszerűbb dolgokra értem, tehát ez összejött azzal, ezért lett a város neve ez, meg az, tényleg élt ez meg amaz?
2011. aug. 15. 20:45
 1/7 Draug ***** válasza:
41%
Ahogy a legendáknak, úgy ennek is lehet valóságalapja. El tudom képzelni, hogy egyes történeteket, személyeket a valóság ihlette, még ha a leírt sztori egy részét már az emberi fantázia költötte is hozzá.
2011. aug. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


A Bibliában leírt személyek, nevek és történések igazak.

Sajnos a XVIII. században megjelenő Bibliakritika mára elérte, hogy a Biblia jelentős részét mesének, példatörténetnek tekintsék, de aki ismeri a Biblia történelemszemléletét az tudja, hogy annyira pontos, és lényegretörő információkat tartalmaz, hogy lehetetlenség ilyet még kitalálni is.


Üdv. Péter

2011. aug. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kzs ***** válasza:
80%

Igaza van Péternek.

A Biblia maga a SzentÍrás, ami sohasem emberi okoskodásokat tartalmaz. A SzentÍrás magának az ÚrIstennek a szavai, amit Isten emberei a SzentSzellem által vezérelve, általa felbuzdulva írtak le.


Tehát a Bibliának nemcsak egy része igaz, hanem az egész- úgy ahogy van: ez a könyv maga az Igazság.

2011. aug. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ószövetségben szereplő emberek és történések valósak. Senki sem kételkedik, hogy ezek az emberek éltek, mert nem csak a bibliában vannak rájuk utalások, csak két királyt említek: Salamon (Jeruzsálem, i. e. 1000 körül – Jeruzsálem, i. e. 928 körül) Izrael harmadik és legismertebb királya, kb. i. e. 970-től haláláig uralkodott.

Dávid (héberül דָּוִד Dāwîḏ) Izrael második királya volt kb. Kr.e. 1010 – Kr.e. 970.[1] Történetét az Ószövetségben találhatjuk meg,

2011. aug. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem igen, a történetek igazak.

Van rá bizonyíték is:

[link]


Ha Noé bárkáját megtalálták (a méretei egyeznek a Bibliában leírtakkal) akkor a többi miért ne lehetne igaz?

2011. aug. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sághegyi Csaba ***** válasza:
74%
Beszéljünk a biztonság kedvéért csak az Ábrahámtól kezdődő időről, mivel az azt megelőző történelem még a hívők között is vitatott (szerintem igaz). Soha semmilyen régészeti lelet nem mondott ellene a Bibliának. Sőt, egy ideig a Biblia meg volt vádolva azzal, hogy a hettita civilizáció csak ott leírt legenda. Aztán kiásták a "legendát". Szóval történelmileg a Biblia pontos és igaz.
2011. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!


Ha elhiszed, (és nem hiszékeny vagy) hogy a Biblia Istentől származó könyv, akkor az alábbi biblia versek igazolják, hogy a történetek igazak.

- Jelenések 22:18-19

- 2Timoteus 3:16

- 2Péter 1:16


Továbbá történelmi bizonyítékok támasszák alá a Biblia hitelességét.


Üdv: Bea

2011. aug. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!