Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten mondta Dávidnak,...

Ha Isten mondta Dávidnak, hogy vegye számba Izraelt, (2 Sám.24,1) akkor miért büntette meg utána ezért?

Figyelt kérdés
Az 1 Krón. 21,1-ben viszont az áll, hogy a Sátán vette rá Dávidot a népszámlálásra. Miért bűn a népszámlálás, és végül ki vette rá Dávidot, Isten vagy a Sátán?
2011. aug. 19. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdés, én régebben kérdeztem valamit Istentől és válaszként többször egymás után is itt nyílt ki a Biblia, Dávid népszámlálásánál. Sokáig én se értettem hogy mi ez, aztán végül itt találtam meg a magyarázatot:


[link]

2011. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bibliamagyarázat szerint:

A korabeli felfogás a népszámlálást bűnnek tekinti, mivel a nép szaporodását, jólétét Isten közvetlenül adja. Aki ellenőrzi, az ő jogaiba avatkozik.

2011. aug. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

(2Sámuel 24:1) És Jehova haragja ismét fellángolt Izrael ellen, amikor valaki felindította ellenük Dávidot, ezt mondva: „Menj, és vedd számba Izraelt és Júdát.”


(1Kr 21:1) Sátán pedig fölkelt Izrael ellen, és arra indította Dávidot, hogy vegye számba Izraelt.


(1Kr 27:23) És Dávid nem vette számba a húszéveseket és a náluk fiatalabbakat, mert Jehova megígérte, hogy megsokasítja Izraelt, és annyian lesznek, mint az egek csillagai.



24:1 — De miért számított súlyos bűnnek az, hogy Dávid népszámlálást tartott? Magát a nép megszámlálását nem tiltotta a Törvény, erre itt találsz utalást: 4Mózes 1:1–3; 26:1–4. A Biblia nem beszél arról, hogy milyen céllal számolta meg Dávid a népet, ám az 1Krónikák 21:1 szerint Sátán indította őt erre. Mindenesetre hadseregének a vezére, Joáb tudta, hogy Dávid döntése rossz, és megpróbálta őt lebeszélni erről.

2011. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Isten büntetése az, hogy megkísérti, engedi elbukni a királyt. Az I.Krón 21:1 szerint nem Isten, hanem a Sátán kisértett. A két tudósítás között nincs ellentmondás. A világmindenség nem két úr hatalma alatt áll. Nincs semmiféle dualizmus. A Sátán működése is Isten beleegyezésétől, engedélyétől függ. Ilyen értelemben beszél a Sátán munkájáról a Jób 1:12 is, ahol Isten engedélyt ad Jób megkísértésére, vagy Jézus is, amikor ezt mondja: "A Sátán kikért titeket." Sem jó, sem rossz nem történhet ezen a világon Isten engedélye nélkül.


Isten a nép bűnét bünteti Dávid elbukásával. A választott nép életében a bűn sohasem magánügy. Mindig kihat az egész közösség életére (Lásd. pl. IV.Móz. 14:34, Józs. 7 vagy II.Sám. 11–12).


Dávid bűne a nép megszámlálása. Az Író előtt természetesnek látszott, miért bűn ez, ezért nem részletezi. De tudta ezt Jóáb is, aki megpróbálta eltéríteni a királyt szándékától. Később Dávid maga sem érzi igazságtalannak a kapott büntetést. Kérdés, miért ítélte el Isten a nép megszámlálását. Erre a legvalószínűbb feleletet akkor kapjuk meg, ha figyelembe vesszük a 9 vers tudósítását. Nem általános népszámlálásról volt szó, hanem a hadinép számbavételéről, a fegyverforgató nép megszámlálásáról. Izráel népének eddig minden harca világosan és kimutathatóan "Isten háborúja" volt Dávid uralkodása alatt. A harcok kimenetele sohasem az izráeli sereg létszámától, erejétől, felszerelésétől vagy bátorságától függött, hanem attól: vele volt-e az Úr, vagy ellene harcolt. Dávid nagy birodalma sem haderejének a nagyságától fügött, hanem annak volt fényes bizonysága, mire képes Isten ereje. A hadinép megszámlálása beavatkozás volt Isten hatáskörébe. Kísérlet arra, hogy az Isten kegyelmébe vetett hit helyett más biztonságot keressen magának Dávid. Isten azonban nem enged kétfelé sántikálni. Az ő népének ebben a világban éppen az a feladata, hogy megmutassa: egyedül Isten kegyelmében van a megmaradás és a növekedés.


Üdv. Péter

2011. aug. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"én régebben kérdeztem valamit Istentől és válaszként többször egymás után is itt nyílt ki a Biblia"


Természetesen ha már ilyen jóban vagytok, és mást kérdezel, akkor másik könyv nyílik ki. Csak tudnám, minek ehhez könyv?

Bekapcsolódhat a PC-d, és kiírja a választ. Az Isten hatalmas.

2012. okt. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!