Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Áttérnék a katolikus vallásról...

Áttérnék a katolikus vallásról-Zsidó vallásra. Ennek időbeli folyamata?

Figyelt kérdés
Az áttérés megközelitőleg mennyi időt vehet igénybe?
2011. okt. 9. 12:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%

Ha van anyai ágon zsidó felmenőd, akkor nem kerül semmibe, azonnal áttérhetsz. Csak keresned kell egy szimpatikus zsinagógát és rabbit, ahova járni szeretnél.

Ha apai ágon van felmenőd, akkor fél éves felkészítő folyamat van + vizsgáztatás, de úgy hallottam az ilyen módon betért ismerőseimtől, hogy ilyenkor azért elnézőbbek.

Ha semmilyen ágon nincs zsidó felmenőd, akkor ha jól tudom, ortodoxnak eleve nem térhetsz be, máshol viszont egy éves előkészítő folyamat van, majd vizsga. Ilyen esetben már szigorúbbak ugye.

2011. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon hasznos volt a válasz! Ugy tudom Izraelben leginkább az Ortodox Zsidókat fogadják el....Tudtommal egyik felmenőm sem zsidó,sem anyai ,sem apai ágon. Hol tudok ennek utána nézni?
2011. okt. 9. 12:54
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Dede, az ortodoxoknál is be lehet térni, de elég hosszú folyamat, olyat is olvastam, hogy akár 4-5 év. Úgy amúgy általában 1-2 évet szoktak írni, hogy annyi ideig tart, progresszív közösség esetében lehet ennél rövidebb is.

Mondjuk ennek a gyakorlati részével (még) nem vagyok tisztában, de engem is foglalkoztat a gondolat. Mondjuk nekem az egyik ükapám zsidó volt, de ez szerintem nem oszt, nem szoroz.

2011. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom, nem vagyok egyik sem. De a katolikust miért írtad kis kezdőbetűvel? Nem érdemel annyit, mint a zsidó? Mellesleg, tiszta hülyeség az ilyen áttérősdi. Minden vallásnak megvannak a maga értékei. Attól, hogy a szerencsétlen plébánosotok nem tudta felétek megfelelően sugározni, átadni, arról nem a katolikus vallás vagy egyház tehet, hanem az a plébános. Keress fel egy műveltebb papot inkább! Még a zsidók is hülyének fognak tartani.
2011. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

19:16

És ennek nyilván az ellentétét mondanád, ha zsidóként szeretne katolikus lenni...

Én speciel ateista vagyok, de szerintem mindenki úgy hisz istenben -ha hisz, ahogy akar. Ha neki a zsidó istentisztelet és hagyománykör a szimpatikus, az nem feltétlen a pap vagy a katolicizmus hibája. Ez szerintem inkább egy belső dolog, hogy ki hogyan éli meg a vallásosságát. Ha ő így érzi kifejezettnek, akkor ki vagy te, hogy megmondd, mit tegyen?

2011. okt. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
9%

zsidók ki fogják nézni maguk közül

milyen ember az, aki eddig nem volt zsidó?

gondol egyet, azt az akar lenni?

annak születni kell!

2011. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

"Mellesleg, tiszta hülyeség az ilyen áttérősdi. Minden vallásnak megvannak a maga értékei. Attól, hogy a szerencsétlen plébánosotok nem tudta felétek megfelelően sugározni, átadni, arról nem a katolikus vallás vagy egyház tehet, hanem az a plébános."


Ezt el kellett volna magyaráznia legfőbb áttérőnek is! Valami Názáreti Jézus volt a neve.

2011. okt. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
7%
minek akarsz zsidó lenni??már mondták előttem annak születni kell...
2011. okt. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%
persze a zsidó nép valóban nagyon, hogy is lehetne megfogalmazni lenéző? a többiekkel kapcsolatban. nem véletlenül mondják azt hogy van zsidó az összes többi meg goj? nem azért de nem szívesen tartoznék egy olyan közösséghez ahol ennyire nagyképűek az emberek...
2011. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%
nem támadó jelleggel csak kíváncsiságból megkérdezhetem, h miért szeretnél katolikusról a zsidó vallásra áttérni?
2011. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!