Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen sűrűn böjtöltök,...

Milyen sűrűn böjtöltök, mikért és melyik vallási közösséghez tartoztok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hetente két nap biztosan nem eszem húst, félévente méregtelenítem a szervezetem (természetes dolgokkal, gyümölccsel, teával), néha tartok olyan napot, amikor csak gyümölcsöt vagy csak zöldséget eszem, frissen, illetve a frissen facsart levét, vagy vizet iszom. Nem vallási szokás vagy bűnbánás miatt, hanem mert így érzem jól magam, és a további egészségem érdekében.
2011. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha böjt alatt azt értjük, hogy nem eszik húst az ember, akkor gyakorlatilag havonta néhány nap kivételével ez állandó. Az oka nem vallási, hanem egyszerű pénzhiány.

Ha viszont a lelki értelemben vett böjtöt nézzük - amikor olyasmit vonunk meg magunktól, aminek hiánya mélyebb elmélkedésre késztet -, már nehezebb a helyzet. Elég rendszertelenül tudom csak letenni a gépet, mivel munkaeszköz, de jelesebb ünnepek környékén próbálom megoldani.

2011. aug. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha a böjt alatt azt értjük, hogy nem eszek húst, akkor 20 éve böjtölök... ;-))).


Komolyra fordítva a szót, böjtölni általában azért szoktak az emberek, hogy megtisztítsák a szervezetüket a salakanyagoktól. Van egy nagyon híres könyv, én 3 évig vártam rá az antikváriumban, hogy hozzájussak, az a címe, hogy a böjt csodája. Ebben arra biztat mindenkit a szerző, hogy heti egy napon tartóztassa meg magát az evéstől, és jó sok tiszta vizet igyon, így a szervezet tud pihenni és regenerálódni. Sajnos gyermekkorunktól fogva hozzászoktatjuk a szervezetünket a folyamatos evésre, így soha nem tud megpihenni az emésztőrendszerünk, pedig neki is szüksége lenne időszakonként a pihenésre, regenerálódásra. Ezen túlmenően azt ajánlja a szerző, hogy évente 2-4 alkalommal tartsunk több napos böjtöket, ahol teljesen ki tud tisztulni, és méregteleníteni tudja magát a szervezet.


A helyes böjt az egészséges életmód része, ajánlom figyelemdbe ezzel a témával kapcsolatosan Szabó Attila előadását a böjt csodája címen, melyet le tudsz tölteni a gödöllői Bibliaház életmód menüjéből:

[link]


Ez válasz votlt a kérdésed másdoik részére is... ;-)


Üdv. Péter

2011. aug. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez elég változó, most az a tervem hogy hétfőn-szerdán-pénteken kb. 5 óráig nem eszem húst, az ebédem keksz vagy valami kenyér lesz. Tea kávé marad mert különben nem megy a munka és elaludnék :)

A szüleimért ajánlom fel.

2011. aug. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És azt nem írtam de keresztény vagyok.
2011. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Olyamire gondoltam, amit az utolsó válaszoló írt. Mint amit Eszter királyné csinált a zsidókért.

2011. aug. 23. 09:37
 7/11 Golden Axe ***** válasza:
100%

A böjtnek szerintem nem feltétlenül a hústalan napokról kell szólnia és messze nem a salaktanításról. A böjtnek arról kell szólnia, hogy bizonyítsd Istennek, hogy vmit, amit nagyon szeretsz meg tudsz állni, van önmegtartóztatásod. Ez szerintem nem feltétlen csak hús nem evés lehet. Lehet pl az is, hogy eszek, csak nem annyit, mint szoktam. De lehet akár az is, hogy 1 hónapig pl nem csinálom azt, amit szeretek. Pl 1 hónapig nem hallgatok világi zenét, vagy minden reggel 6-kor kelek 1 hétig, és imátkozok.


És mi a lényege? Az, hogy Istenhez közelebb kerülj!

2011. aug. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

Nem igen szoktam böjtölni, ramazankor sem igazán.

muzulmán vagyok :)

2011. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ramadan van. Egy muszlim ilyenkor böjtöl (semmit nem eszik, nem iszik hajnalhasadatától napfelkeltéig. :)
2011. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tarmi Rićmi,

előző vagyok, ne haragudj, de nem olvastam el előző hozzászólásodat, így ez nagyon rosszul jött ki. Astaghfirlullah.

2011. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!