Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szükséges-e vallási tolerancia?

Szükséges-e vallási tolerancia?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 17:02
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Mivel beleerőltetjük magunkat a mostani társadalmi formákba, ezért bele kell beleerőltetnünk a vallási toleranciát is. Az emberek kitalációi a 21. századra olyan sokfélék vallásban, kinézetben , érzésekben bármiben, hogy muszáj lesz elfogadni mindenkit olyannak, amilyen. Kisebb társadalmakban, amelyek elzártak, azokban persze lehetetlen bármi másnak is léteznie a megszokotton kívül.
2011. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 skarma ***** válasza:
77%

Ezt komolyan kérdezed?

Szeretnéd ha rád erőltetnének valami számodra idiótának tűnő vallást?

2011. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp lényegesnek tartom, hogy az ésszerű határokon belül a lehető legtoleránsabb legyen a társadalom a különféle vallási irányzatok iránt.

Nekem ugyan van egy saját meggyőződésem, és vannak olyan vallási irányzatok is, amiket valójában ki nem állhatok, mégis nagyon ellenezném a vallásszabadság korlátozását, mert akkor ugyanazon az alapon a sajátomat is hamar betiltanák. :)


Jobb nem önteni ki a fürdővízzel együtt a gyereket is. Inkább poshadjon még egy kicsit a fürdővíz, aztán majd meglátjuk, kijön-e belőle a gyerek. :)

2011. aug. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Én úgy gondolom, hogy akik ma a vallásszabadságot féltik, joggal aggódnak. A lelkiismereti és vallásszabadság alapvető, de igen törékeny emberi jog, vigyáznunk kell rá!


Üdv. Péter

2011. aug. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Eddig örömömre szolgáltak a válaszok! :)


Nagyon köszönöm!

2011. aug. 23. 17:38
 6/22 anonim ***** válasza:

Az jó lenne, ha most is bottal kergetnének a templomba minden vasárnap?


Még ha ennyire nem is lenne durva a helyzet, de akkor is mindenképp képmutatásra ösztönözné az embereket a vallási tolerancia hiánya, mert te is eljátszanád a jámbor templombajárót, ha muszáj lenne.

2011. aug. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Én mindenkinek tiszteletben tartom a vallását;

2. Mindenkitől elvárom, hogy tartsa tiszteletben, hogy nem vagyok vallásos;

3. Senki semmilyen vallás nevében ne akarjon háborúzni, népirtást tartani;


Ez a véleményem.

2011. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A békés együttélés alapvető feltétele, hiszen ahányan vagyunk, annyi félék is vagyunk, ahhoz pedig, hogy ne essünk neki a másiknak (akár két ember, akár több ország szintjén) csak azért, mert nem abban hisz, amiben mi, igen nagy szükség van rá szükség van rá.
2011. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 ava87 ***** válasza:
100%
Igen, mindenképpen.
2011. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
igen,mert mindenkinek a saját választása,hogy miben hisz,és ezt tiszteletben kellene tartani,így elkerülhetőek lennének a fölösleges viták.de ennek oda-vissza kellene működnie,mert én mint nem vallásos hiába vagyok toleráns egy vallásossal,ha az ő szemében egy hitetlen,tudatlan,pokolra való ember vagyok,akit mindenképp meg kell téríteni,az akarata ellenére is.ilyen esetben szerintem érthető,ha nehéz toleránsnak maradnom.
2011. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!