Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért támadják Jézust a...

Miért támadják Jézust a tolerancia korába?

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 07:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem Istenre gondolsz. És azért támadjuk, mert a toleranciával együtt a szólásszabadság, és a szabad véleménnyílvánítás is jelen van.
2009. febr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%

Akkor a tolerancia és a szólásszabadság kizárja egymást? Véleményem szerint a szólásszabadság csak a tolerancia keretein belül működhet.


Tehát mondjuk így:

Isten SZERINTEM nem létezik, mert nem tudok olyat elfogadni, ami tudományosan nem mérhető (esetleg a pozitív oldalát elismerve: reményt ad a haldoklóknak stb)


És nem így:

Isten nincs, csak a gyenge elméjű, tudatlan birkák találták ki maguknak, hogy megmagyarázzák, amit nem bírnak felfogni, mese az egész...

2009. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%
A kérdező nem Istenre gondolt. Nem olvastad? Jézuson volt a kérdés hangsúlya, s nem az Atyján. Ez a minimum hogy tudd: a kettő az nem egy személy (Atya és Fia Máté 16:15–17). Tehát miért támadják Jézust, Isten Fiát a tolerancia korában?
2009. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
12%

"Isten SZERINTEM nem létezik, mert nem tudok olyat elfogadni, ami tudományosan nem mérhető "


- "Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség számukra." Róma 1:20


Az a vak, aki nem látja meg a körülötte levő növény-, állatvilágból,stb. hogy teremtés eredménye. Isten nem mérhető, azonban tulajdonségai az alkotott dolgokból érzékelhetők.


"Isten nincs, csak a gyenge elméjű, tudatlan birkák találták ki maguknak"


-"Azt gondolja magában a bolond, hogy nincs Isten!" ZSOLTÁROK 14:1


Nézzünk egy pár "gyenge elméjű, tudatlan birkát" , mi a véleménye Isten teremtői munkáiról:


Steven Weinberg, aki az alapvető erők témakörében végzett munkájáért kapott Nobel-díjat. Ezt írta:


„Nekem úgy tűnik, hogy ha azt akarjuk, hogy az »Isten« szónak értelme legyen, akkor egy érdeklődést mutató Istent kell értenünk rajta, egy teremtőt és törvényhozót, aki nemcsak a természet és a világegyetem törvényeit alkotta meg, hanem a jó és a rossz ismérveit is; olyan személyiséget, aki törődik a tetteinkkel, összefoglalva olyasvalakit, aki méltó az imádatunkra . . . Ez az az Isten, aki a történelem folyamán fontos volt a férfiaknak és nőknek” (Dreams of a Final Theory).


Michael Behe mikrobiológus így írt 2005-ben a The New York Timesban: „[A természetben] oly egyértelműen kivehető a tervezettség(s ezáltal a Teremtő munkája), hogy egy lehengerlően egyszerű érvelés megállja a helyét: ha valami pont úgy néz ki, pont úgy jár, és pont úgy hápog, mint egy kacsa, akkor meggyőző ellenérvek hiányában alapos okunk van arra következtetni, hogy kacsával van dolgunk.” Tehát a következtetése? „Nem szabadna átsiklani valaminek a tervezettségén, csak mert annyira kézenfekvő.”


Kirtley F. Mather, a Harvard Egyetem egykori geológiaprofesszora erre a következtetésre jutott: „Nem egy véletlenre bízott vagy szeszélyes világegyetemben élünk, hanem olyanban, amelyben felfedezhetők a Törvények és a Rendezettség. Az Ügyintézője teljesen racionálisan gondolkodik, és megérdemli legmélyebb tiszteletünket. Figyeljük csak meg a természet csodálatos matematikai rendszerét, amely lehetőséget ad arra, hogy egymás után következő atomszámokat adjunk az anyag minden egyes elemének.”


Nézd a "gyengelméjű tudatlan birkákat" mind hisz a Tervezés csodájában, s elveti az evolúció merész, alapot nélkülöző, szakadékokkal tátongó elméletét....

2009. febr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
48%

14:48-as válaszoló!


Az első vagyok.

A tolerancia és a szólásszabadság nem zárja ki egymást.


A két példa, amit írtál igen távol áll egymástól, de miért is írhatja egyik ember az elsőt, és miért írhatja másik ember a másodikat?

Az elsőnek olyan "kapcsolata" volt/van keresztényekkel, amik engedig, hogy nyugodtan, és érvekkel alátámasztva írhassa le véleményét. Míg a másodiknak, lehet, sőt biztos, hogy voltak/vannak negatív élményei keresztény emberekkel. Ez már nem csak tolerancia kérdése.

2009. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
"Szerintem Istenre gondolsz"Nem találtad el.Én konkrétan Jézusra gondolok. "És azért támadjuk, mert a toleranciával együtt a szólásszabadság, és a szabad véleménnyílvánítás is jelen van".A szólásszabadság és szabad véleménynyilvánitás nincs jelen. A teljesség igénye nélkül pl. a miskolci rendőrkapitány esete, akit-többek között a borsodi cigányvajdának kellett megvédenie(Mond meg az igazat és betőrik a fejed), vagy Gyurcsány és a Magyar Hirlap esete. De még sorolhahatnám hosszan...
2009. márc. 1. 07:20
 7/24 anonim ***** válasza:
35%
Nem értem, mire gondolsz, kik és miért támadják? Írj konkrét példát!
2009. márc. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

A Biblia nézőpontjából azért támadják Jézust, mert e világ uralkodója Sátán, az Ördög, aki a hazugság Atyja, s nem éppen az igazság felcsillantásával vívta ki azok tiszteletét, akiket megvakított.(1János 5:19,János 8:44,45, 2Korintusz 4:3,4)


Egy ateista szemszögéből nézve pedig azért támadják Jézust mert "nagy az Isten állatkertje de alacsony a kerítés". Azt hiszem, akinek inge, csak az veszi magára.Pedig szerintem ez a vallási témakör nem nekik készült, hanem a hívőknek, hogy hitnézetbeli különbségeinket a Bibliára támaszkodva megvitathassuk a béke szellemében. S erre jön egy-két nagyon okos, hogy "nincs Isten", de azt nem tudja, hogy mi nem istenhittel rendelkeztünk, hanem olyan hitetlenek voltunk mint Ő, csak megvizsgáltuk az elénk tárt, a Biblia hitelességét kétségbevonhatatlanul alátámasztó bizonyítékokat, s elkezdtük tanulmányozni azt, érveket, ellenérveket ütköztettünk össze, amikor arra kellett hogy sor kerüljön.

Kedves ateisták, Isten gyalázók! Nekem igen kellemes volt Isten nélkül is az életem. De ha találtam jobbat, a bizonyítékok megvizsgálása után, miért nem választanám a jobb élet felfogást ?


Most lehet jönni a sárdobálással, ami rátok jellemző, meg belekötni a mondataimba szavanként, de ehelyett azt ajánlanám, ha már annyira toleránsnak valljátok magatokat, hogy hallgassátok meg a hívőket is, ne minősítsétek le hozzászólásaikat, mintha tiétek lenne a felettébb igaz.-mármint ha tényleg toleránsak vagytok, ahogy állítjátok. Köszönöm.

2009. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó válaszoló, én nem minősítelek le. DE! Az ateista, vagy az, aki kerek-perec megmondja, hogy nincsen Isten, az csakis azért mondja el negatív véleményét, mert neki is negatív tapasztalatai vannak a keresztényekkel. Tudom, nem szabad általánosítani, de, mikor már a huszadik kereszténynek véletlenül kinyögöm, hogy én ateista vagyok, és egyből elkezd téríteni, az már több, mint idegesítő! És persze én vagyok az intoleráns, hogy nem akarom huszadszorra meghallgatni, hogy ha nem térek meg, akkor a Pokol vár rám. És persze én vagyok a szemét, ha elküldöm a fenébe. A keresztények terjesztenék az emberiségben a toleranciát, és az elfogadást, de pont ők maguk felejtik el ezeket.
2009. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
27%
Nem akar itt senki sem megtéríteni téged, másodszor, mint tüzes pokol, olyan nincs, tehát nyugi, nem égsz meg. S miért jössz fel a vallás topikba, holott egy ateistának nem itt a helye - ugyanis nincs közös nevezőnk. Akkor ne csodálkozz, ha valaki "szóba áll" veled. Én nem lepődnék meg a helyedben ennyire.
2009. márc. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!