Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem bírom tovább! Hívő vagyok,...

Nem bírom tovább! Hívő vagyok, de boldogtalan. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve imádkozom valamiért, aminek már nagyon be kéne következnie, de még mindig nem történt meg, emiatt nagyon szenvedek, bezárkózott lettem, sokat sírok, sokat könyörgök. Azt mondja az Ige, hogy nem hagy feljebb kísérteni, mint ahogy elszenvedhetnéd. Én már nem bírom, ilyenkor mi van?
2011. aug. 25. 18:31
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
5%
menj apácának és ajánld magad istennek.Ezek után nem lesz gondod;)
2011. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
27%

Nah ennyit a vallásról. Mindegyikről.

Az ige nem segít rajtad ,azt csak TE tudod.

2011. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 Golden Axe ***** válasza:
51%

Így hirtelen az alábbi okok jutnak eszembe:


1. Olyat kérsz, ami az Írás ellen megy.

2. Harag van a szívedben vki iránt.

3. Jobban oda kéne tenned magad (pl böjt)


De szerintem, ha leírod, h konkrétan mit szeretnél, akkor könnyebb volna segíteni..

2011. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
51%
És ha ima helyett tennél is valamit?:) Bár megértem, egyszerűbb fohászkodni. Persze akkor sem garantált a siker,de biztos többet ér, mint csak imádkozni.
2011. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Mit kerestek itt, ha nem vagytok hívők? Békén lehet hagyni a másikat! Pont rátok volt szükségem!
2011. aug. 25. 18:43
 6/43 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem vetted volna észre, bárki írhat a kérdésekhez:) Sehol nem írtad azt,h csak hívők szólhatnak hozzá. További kellemes imádkozást és csodavárást :)
2011. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
86%

Mindennek oka van. Ha nem kapod meg, amit kérsz, az okkal történik, amit emberi ésszel nem mindig lehet felfogni, hogy miért történik.

Egyébként tényleg leírhatnád, hogy konkrétan mit kérsz. Ha máshol nem is, de itt, névtelenül megteheted, akkor jobban tudunk segíteni.

2011. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 Draug ***** válasza:
49%
Csak imával semmit nem fogsz elérni... Az Úr sem oszt ingyen semmit... Tegyél valamit, hogy legalább elkezdődjön a változás, amit szeretnél! Utána már halad minden a maga útján, és kérheted a felsőbb hatalmakat, hogy jó irányba tereljék a dolgokat!
2011. aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, hogy nem jól imádkozol.

Isten akaratát keresed vagy csak azt akarod, hogy adja meg neked azt, amit szeretnél?

Isten a legjobbat akarja neked és lehet, hogy azért nem adja meg azt a valamit, amit kérsz mert Ő jobban tudja, hogy mikor mire van szükséged.

2011. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Kedves Golden Axe!

Köszönöm a válaszod! És a másik 18:42-es-nek is. Nem nektek szólt az előző kommentem! Szóval, nem megy az írás ellen, épp ellenkezőleg! Lehet, hogy most épp harag van a szívemben, de meg szoktam bocsátani MINDEN EMBERNEK Jézus nevében...és a 3 év alatt nem volt olyan, hogy tiszta volt a szívem (haragmentes)?

Volt már, hogy böjtöltem is, de az egészségügyi állapotom nem nagyon engedi. Nem írhatom le, hogy miről van szó. De mondok egy példát vagy hasonlóságot. Egészség! Az ÚR azt akarja, hogy egészségesek legyük, nem megy az Ige ellen és nem tudsz kimondottan böjtölni sem. Tudom, le lehet mondani a kávéról, csokiról, de nem nagyon szoktam ezeket sem. Milyen böjt az, ami nem áldozat, ugye? És ez egy olyan dolog, hogy hiába teszek bármit (mindent megtettem már), de sokszor az orvosok is azt mondják, hogy nem lehet mit tenni, vagy változik a helyzet vagy nem.

2011. aug. 25. 18:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!