Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi a magyarázat...

Szerintetek mi a magyarázat arra, hogy a nők ma sokkal könnyebben lesznek keresztényekké, mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy tudomásom szerint a világ minden táján az a helyzet, hogy több a női megtérő, mint a férfi, és főleg az szembetűnő, hogy egy olyan házasságban, ahol a férfi megtér, legtöbbször a nő is követi, ellenben nagyon sok esetben ha a nő tér meg, a férfi nem, még évek múlva sem.

Én hallottam erről egy nagyon érdekes magyarázatot, de szeretném megtudni, hogy ki mit gondol erről!


2011. aug. 25. 20:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
29%
Ennyi eszük van a nőknek. Mindig bedőlnek a meséknek! XD
2011. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Wow, nem gondoltam, hogy ez lesz ebből a kérdésből. :) De a válaszok nagyon érdekesek, és köszönöm mindegyiket.


Nem azért írom ezt le, hogy "igazságot tegyek", csak mert tényleg megpendítettem valamit a kérdésmagyarázatban, és most rákérdeztek. :)

Szóval azt így előrebocsátom, hogy én keresztény hívő férfi vagyok, szóval elsősorban teológiai szempontból érdekel a probléma, mindenesetre a pszichológiai és szociológiai magyarázatok is nagyon érdekesek.


Amit én hallottam, a szerint az elmélet szerint azért ez a helyzet, mert Jézus Krisztus kivégzésében is gyakorlatilag szinte minden mozzanatban kizárólag férfiak vettek részt, főként a döntéseket kizárólag férfiak hozták (ami nem meglepő az akkori felállás mellett, de elgondolkodtató), és ezért egy máig ható átok sújtja őket, ami miatt keményebb a szívük a krisztusi hit felé, s így sokkal nehezebb megtérniük (sokszor még azoknak is, akik aztán végül ténylegesen Isten szolgálatába szegődnek). Az összes női szereplő, akik Krisztus szenvedéstörténetében, illetve közvetlenül előtte és utána felbukkannak, csak jó szerepben vannak, így pl. ott van az az asszony, aki Bethániában olajjal keni Jézus lábait és hajával törli meg (Mt26); a kálváriáján őt sirató "asszonyok sokasága" (Luk23:27), Mária Magdaléna, Johanna és Mária, akik a feltámadás reggelén meg akarták kenni (Luk24), sőt még Pilátus felesége is, aki kérlelte Pilátust, hogy ne ártson Jézusnak (Mt27:19). Máté és Márk is megerősíti, hogy az asszonyok "távolról" nézték a kivégzést (aminek egyik oka lehetett, hogy a keresztrefeszítések meztelenül történtek), ami miatt a csúfolkodók között szintén csak férfiak lehettek (Luk23:35-37).


Egyszóval bibliai alapja van ennek a nézetnek. Két, egymással ellentétes érv viszont felhozható, egy mellette, egy ellene: kétségessé teszi az egészet, hogy Jézus azt mondta a keresztrefeszítésekor: "Atyám! bocsásd meg nékik; mert nem tudják mit cselekesznek."

Viszont nagyon érdekes párhuzamot kapunk, ha megnézzük, hogy milyen súlyos átkot mondott Noé az ő meztelenségét meglátó és kicsúfoló Khámra (1Móz.9:21-27.), és hogy hogyan viselkedtek a kereszten meztelenül függő Jézussal azok a férfiak, akik ott voltak (Luk.23:35-37.) - nagyon fontos a 35.: "és a nép megállt nézni"!

2011. aug. 25. 23:51
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Valóban érdekes magyarázat,de szerintem nincs összefüggés.sok férfi mindig is a "nyers erő a nyerő" elvben élte,és éli ma is az életét,mert ezt tanulják a világtól,ezt látják,hogy csak az tud érvényesülni,aki kemény,és győz a másik felett,akár fizikai erőszakkal is.azért megjegyzem,ebben a nők is ludasok,mert sok esetben adják a lovat a férfiak alá,persze lehet csak azért,mert rá vannak kényszerülve.már az őskorban is a kőbunkó diktálta a hatalmat,ma is így van ez,csak némileg mások az elnyomó módszerek,persze gyilkosság,meg fizikai erőszak ugyanúgy van.Ellenben a nők sokkal okosabbak és bölcsebbek a férfiaknál,mert mindezeket a dolgokat kifinomultabban teszik,mások háta mögött:-)

De komolyra fordítva nem hiszek ebben az átok dologban,hiszen Jézus megkínzásában és meggyilkolásában egy fő szempont volt a magas szintű megbocsájtás,és szeretet kinyilvánítása Jézus szemszögéből,a kivégzői felé.tehát ugyanazt tudom én is mondani,ki és miért átkozta volna meg a férfiakat,ha Jézus a kereszten is megbocsájtást kért atyjától feléjük?

2011. aug. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
34%

Jézus nem volt meztelen a kereszten.

Egyébként szerintem azért hajlamosabbak a nők a megtérésre, mert fizikailag gyengébbek, sok családban még ma is hátrányosan megkülönböztetik őket és emiatt nem olyan hiúk mint a férfiak. A mai világ férfi példaképe pedig nagyképű, bátor, nem gondolkodik, nem beszél, de nagyon határozott.

2011. aug. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Érdekes magyarázat, de szerintem is ott van a kutya elásva, hogy a nők agya másképp működik. Ezért dolgozik sokkal kevesebb nő a természettudományok területén és ezért érdeklődnek többen a spirituális dolgok iránt. És itt a kérdésben hiba van, mert nem csak a kereszténységbe térnek be könnyebben, hanem mint korábban sokan írták, az ezoterikus mesék is hamarabb megtalálják őket. Babonák, horoszkópok, Feng-Shui és hasonlók.


Persze bele lehet magyarázni, hogy bibliai alapja van, hogy a nők fogékonyabbak a vallásos hitre, a biblia erre tökéletes.

2011. aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Golden Axe ***** válasza:
78%

"Ezekkel az ezotériás hülyeségekkel többségében nők foglalkoznak csak."


Az ezotériának mi köze a kereszténységhez? 2 külön műfaj! Ne tessék kavarni!

2011. aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Golden Axe ***** válasza:
100%

"Jézus Krisztus kivégzésében is gyakorlatilag szinte minden mozzanatban kizárólag férfiak vettek részt"


Szerintem ez az átok dolog pusztán kitaláció, erre semmi bizonyíték nincs a Bibliában.

2011. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az újabb hozzászólásokat!

Való igaz, hogy a nők más spirituális dolgokra is érzékenyebbek a férfiaknál, de ez csak egy úgyszintén érdekes együttjárás, ami a kérdésemre nem ad magyarázatot. (Hozzáteszem, az én nézőpontom szerint is nagyon más az ezotéria meg a kereszténység, de elfogadom, hogy van, akinek a számára ez egyformának tűnik.)


Az is igaz, hogy bibliailag nem tekinthető bizonyítottnak az elmélet, ezért tettem föl a kérdést. :)


Lehet, hogy a korai egyházban ez egyáltalán nem is volt így, csak valamiért az "európai" kultúrában a férfiszerepek felfogása vagy valami hasonló tényező okoz ilyen aránytalanságot?

2011. aug. 26. 13:39
 19/25 yuda ***** válasza:
69%

Két javítást szeretnék, mert beleolvastam és ne maradjon már meg így senkinek, aki végigolvassa:


-Valaki írta Jézus nem volt meztelen a kereszten. De bizony az volt, és én inkább hiszem azt, hogy meztelen volt, mert így írja a biblia, mint valaki látott ágyékkötős Jézust valami szentképen :D

Az a hazugság!


Nők mennyire spirituálisak: most ebbe nem akarnék senkit sérteni, de emlékeztetek mindenkit, hogy nem Ádám csalattatott meg, hanem az asszony.Ádám nem csalattatott meg, hanem követte őt.Hiba volt persze ez is.

I.Tim. 2.14.

És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:


Utolsóként: hibáztathatod a férfiakat, de lásd be, Isten mindig férfiakat használt, ha lehetett.

Egész más a két nem teremtési célja- ebbe sem megyek jobban bele, ha érdekel--írd ki újabb kérdésnek.

2011. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Az az átkos magyarázat, felejtsd el. Azoknak van igaza, akik azzal magyarázzák, hogy a nők érzékenyebbek, többet lelkiznek, hamarabb eljutnak a valláshoz, talán még azok a szép mai modern hívő dalok is jobban megfogják őket.


Én ugyanezt tapasztaltam amíg gyülekezetbe jártam, 90 nőre jutott 10 férfi.

Jártam önkéntesnek kutyamenhelyre is, és ott is az önkéntesek 90%-a nő volt. Általában a nők jobban szeretnek segíteni. Egy férfi jól el van a maga kis világában, és baromi édes az álma akkor, amikor a párja nem tud aludni egy kóbor kutya miatt, akit a felezővonalon látott átszaladni és nem tudott rajta segíteni. Persze van kivétel, vannak hívő férfiak, és láttam olyan férfit, aki beszaladt egy kóbor kutyáért az úttestre a legnagyobb forgalomban.

2011. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!