Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Erre mi a magyarázat?

Erre mi a magyarázat?

Figyelt kérdés
Ha Isten gyermekei vagyunk, de Jézus Isten egyetlen fia, akkor mindannyian lányok vagyunk?
2011. jún. 13. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:

azt az egyetlent honnan szedted a kérdésben?

Isten gyermekei vagyunk, mind, mi emberek.

Isten testetöltött, inkarnálódott, hogy végtelen irgalmával segítsen bennünket. :)))

Hogy lehet a mennyei Atyához visszajutni? -tanította Isten Fia -vagyis az emberré lett Isten. Miért lett Isten emberré? kérdezi művében Canterbury Szent Anzelm (olvasd el, jó)


1Jn 3,2 Szeretteim, most Isten gyermekei vagyunk, és még nem lett nyilvánvalóvá, hogy mivé leszünk. De tudjuk, hogy ha nyilvánvalóvá lesz, hasonlókká leszünk Ő hozzá; mert meg fogjuk őt látni, amint van

2011. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

+(ja, a félreértés innen jöhet:Isten egyszülött fia,

az azt jelenti egész teremtés elsőszülöttje -ami az inakarnálódás,testetöltés..született, de nem teremtmény)

2011. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyukád, apukád fiú volt vagy lány???
2011. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Korábban feltettem egy kérdést erre, vagy a FIÚ kifejezéssel kapcsolatban...ide linkelem neked a kérdést. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


Itt láthatod, hogy valójában leszármazottról, sarjról van szó, s nem konkrét fiúról...Isten egyszülött leszármazottja pedig Krisztus, vagyis az Ige, ami(Ige) az ógörög logosz kifejezésből ered, jelentései tudás, kimondott szó, gondolat...szóval Isten egyetlen sarja a Gondolata, mivel azáltal jelenít meg mindent, vagyis minden az...ebből következtetve, mindenki igazi énje Krisztus, nem csak Jézusé..de ha jól tudom erre tanít Jézus is...Krisztus pedig nemtelen, vagyis hordozza a női és férfi aspektusokat egyszerre, tehát mindenki nő és férfi egyszerre, nem is véletlen, hogy vannak nőies gondolkodású férfiak és fordítva...:)



üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nincs itt semmi félreértés!

Én például lány vagyok (tehát rám igaz).


Másokról pedig nem tudok biztosat állítani...

2011. jún. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

70%nál a pont. Jézus Isten egyszülött fia. És egyetlen is abból a szempontból hogy Őt az Atya szülte önmagából még az idők kezdetén. (Máriához már csak leszületett, inkarnálódott)

Az ember teremtmény, akit gyermekévé fogadott az Atya azáltal, hogy a lelkét lehelte Ádámba.

2011. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!