Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vajon egyedül vagyunk a...

Vajon egyedül vagyunk a világegyetemben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Egészen biztosan nem. Trilliárd és trilliárd bolygó van, amik közül minden bizonnyal sok-sok milliárd bolygó olyan, mint a mi Földünk (valószinűsíthető, hogy sok száz millió kiköpött olyan, csak más elrendezésben a kontinenseket tekintve) így minden bizonnyal ez a véletlen megtörtént már (vagy fog) máshol is.
2011. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ezen én is sokat szoktam gondolkodni. Mindig is azt vallottam,amit a fent szóló, de egyszer egy műsor elgondolkodtatott, miszerint nincs két egyforma ember (pl.ujjlenyomat), úgy nincs 2 egyforma többtényezős véletlenek sokasága sem,ami a földi élet kialakulásához vezetett. Persze én ezt sem fogadom el,mert lehet hogy valahol olyan feltételek kellenek az élethez, ami számunkra halálos.
2011. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért csak itt alakulhatott volna ki Élet?

Miért pont csak itt? Hiszen olyan nagy a Világegyetem, több millió milliárd bolygóval , és galaxissal. Szerintem csak a távolság, sőt csak ez a gond, ezért nem tudjuk biztosra, hogy van valahol máshol Élet, mert hát messze is lehet tőlünk.

Van egy kedvenc idézetem, ezt egy filmben láttam (A Kapcsolat a címe):

"A világegyetem hatalmas, nagyobb mint bármi, vagy amit bárki valaha is megálmodott. Ilyen kevés emberre vétek lenne elpocsékolni.."

2011. máj. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy olyan eset, hogy érvelhetsz így, érvelhetsz úgy, de végül is mindegy, mert úgy se tudod megoldani gondolkodással. Vagy van vagy nincs, csak ha az egész világegyetemet bejártuk, akkor fogjuk tudni a választ.
2011. máj. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!