Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mik a legütősebb érvek Isten...

Mik a legütősebb érvek Isten NEM létezése mellett?

Figyelt kérdés
Szigorúan csak gondolkodó,értelmes ateisták válaszait várnám.Ha kibírják,akkor a Bibliából (és természetesen egyéb más vallási iratból) idézgetők inkább csak olvasgassák a válaszokat ,mint kommentálják.
2011. júl. 8. 01:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
46%
Az, hogy a föld egy csillag bölcsőben alakult ki, törmelékekből = csillag köd
2011. júl. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 Vree ***** válasza:
45%
Azért lettem ateista mert hülye dolgokra próbáltak rávenni, nem azért mert én akartam keresni okokat hogy miért ne higgyek valamiben. :p Szóval én csak cáfolok, ha nincs érv hogy miért kellene istennek lennie akkor nekem nincs semmi dolgom vele.
2011. júl. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 A kérdező kommentje:
Nem kimondottan ok keresés a kérdés,hanem a többiek megfogalmazása a kérdésről.Valahogy mindenki megtudja fogalmazni miért is az ami,vagy miért nem.Az intelligensebbje még érvekkel is tud szolgálni és nem fúj ki ott a tudomány,hogy "mert csak",vagy "hülyeségekben nem hiszek" és hasonlók.
2011. júl. 8. 02:25
 4/87 Vree ***** válasza:
63%

^Ezzel azt akarom mondani hogy az ateizmus nem egy bizonyító álláspont. Ha valaki azt mondja nekem hogy valami létezik amiről én nem tudok szíve joga. Mondja el az érveit, legfeljebb azt mondom hogy valami hibádzik bennük.


Nézd, a dolog a következőképpen áll. Vannak az ún. pozitív állítások, amik azt állítják hogy valami vagy létezik vagy valamilyen tulajdonsággal bír. Van a negatív állítás ami tagadja. Mondjuk egy pozitív állítás, hogy van egy egér a szobámban. Aki az állítást teszi annak többnyire van valami indoka hogy miért gondolja ezt - látta az egeret, egérürülék van a padlón, vagy ha más nem minden szomszéd házban van egér tehát szerinte az enyémben is kell legyen. Mire én azt mondhatom, hogy a szobában nincs annyi hely ahol egy egér el tudna bújni, és nincs ennivaló sem, és egyébként sem láttam semmilyen ráutaló jelet stb. Eddig még fair a játszma, mert mind a ketten tudjuk hogy egy egér milyen tulajdonságokkal bír és hogy ezeket hogyan lehet ellenőrizni. De ha a másik személy azzal védekezne hogy az egér olyan kicsi hogy nem láthatom szabad szemmel, ezért fér el bárhova; és hogy azért nem eszik mert valami csoda folytán nem kell neki táplálék; és ha ezek után azt állítaná, hogy el kell fogadnom az egér létezését, de legalábbis egyenjogúan kezelni azzal a véleménnyel hogy nincs egér a szobában; akkor joggal mondhatnám hogy őrültséget beszél. Ha valaki egy olyan természetfeletti lényt ír le, akinek a létét semmilyen módon nem tudom ellenőrizni, mégis egyenlő elbírálást követel, akkor el kellene fogadnom bármilyen őrült állítást azon az alapon, hogy nem tudom az ellenkezőjét bizonyítani.


Tehát nem, nem érvelek a mellett hogy nincs valami. Viszont szívesen meghallgatok bármilyen érvet ami arról szól hogy miért van. Azok az érvek, amiket általában felhoznak, sajnos vagy nem demonstrálhatóak az én számomra is (személyes látomások), vagy valami alapvető logikai bukfencen alapulnak. Ezek alapján miért kellene elhinnem valamit, ami ennyire kétséges.

2011. júl. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 Vree ***** válasza:
65%

^Bocs, még kiegészítés: természetesen el lehet hinni valami ész nélkül is valamit, pl. érzelmi alapon. A vallásos érvek nagy része ilyen. (Isten szeret téged, hogy lehetsz olyan szívtelen hogy elutasítod? Nem félsz a haláltól? Nem félsz a pokoltól?) De értelmes ember felismeri hogy a világot nem az határozza meg hogy ő mit szeretne hogy igaz legyen, vagy az emberi hagyomány mit szeretne hogy igaz legyen.


(Mellesleg, mint ateista abszolút -helyeslem-, hogy legyen isten! Halál utáni élet? Személyes védőszellem az embernek? Kapitális elképzelés! Rajta, valósítsuk meg! De hogy ez létezne? Én nem látom. (Amire persze azt mondanák, azért nem látom mert bűnös lélek vagyok - és ez megintcsak körkörös logika (csak akkor látod, ha bizonyíték nélkül is hiszel benne hogy látod) és érzelmi zsarolás.))

2011. júl. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 DakotaDamon válasza:
49%

A "rossz problémája" témáról már a suliban is tanultunk.

Miért van rossz a Földön? Mert ha Isten engedi, hogy legyen, akkor nem jóságos, mint mondják, ha pedig nem bír el vele, akkor nem mindenható. Ennyi.

2011. júl. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
82%

Mert nem lehet érvényes az, hogy isten azért kell, hogy legyen, mert a világ nem lehet magától, valaki teremtette - ugyanis akkor logikailag istent is valakinek kellett volna teremteni. Ha a vallásos érv pedig, hogy isten magától van, elfogaható, akkor ugyanezzel a logikával lehet a világ is magától.

Az isten bevezetésével semmi nincs jobban megmagyarázva, csak pár meseelem belemesélve.

2011. júl. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim válasza:
74%
Energiamegmaradás törvénye.
2011. júl. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
63%
Vree válaszát egészíteném ki azzal, hogy a legfőbb probléma az érvelésmód-beli különbségekben van. Bármi féle istenség létére a bizonyíték a definíció. Ez tudományosan nem állhatja meg a helyét. És mivel a mostani világban a tudományos gondolkodás látszatát fenn kell tartani, ezért az egész vallási mizéria ledegradálódik egy állításra. Ettől kezdve a bizonyítás menete a következő: "én elhiszem, te hogy-hogy nem? Bizonyítsd be a nem létét! Ugye nem tudod? Tehát igazam van.". És a szépsége, hogy a bizonyítást tudományos eszközökkel várják el, pont azzal amit a definícióban elutasítanak... Ez persze rettentő kényelmes, mert valaminek a nem létét tudományosan nem lehet bizonyítani.
2011. júl. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 bix ***** válasza:
79%

ez olyan kérdés mint az ezoterika topikban az 1001. bizonyítsd hogy _nincs_ idegen élet rajtunk kívül. nem lehet. ahogy nem bizonyítható hogy van az sem.


az ateizmus meg annyira degradáló. nem hiszek semmiben. de igen: hiszek abban hogy a bibliában nagyon sok pozitív érték, tanács van, amit sokaknak meg kéne szívlelnie. de a mostani vallások jelentős része ennek szellemiségével köszönő viszonyban sincs. a katolikus egyház annyira hiteles a szememben pl mint a vidámvasárnap, vagy a telejósda.


a vallások jelentős részének nem az kéne legyen a célja hogy büntetéssel fenyegessen és ezzel tereljen a jó útra, hanem hogy megbékélj magaddal, megismerd a lelkedet, és segítsd az embertársaidat önzetlenül. nem az hogy bűnös vagy és úgy is fogsz megd&gleni, imádkozz, rettegj, bánd meg mert iszonyatpokolrajutszhanem... sőt ha nem vagy bűnös akkor is bűnös vagy eleve, úgyhogy buktad.


isten nem létezése mellett talán a legjobb érv hogy maga a biblia is csak egy olyan "törvénykönyv" ami erkölcsi útmutatásokat tartalmaz, ahogy a tízparancsolat is, amikor keletkezett a barbár, vérben tocsogó világban teljesen más értékek mentén élt a legtöbb ember. ez az ő értelmi szintjükre lebutítva adott választ a keletkezésükre, hogy miért vannak a világon, és reményt hogy a robotoló, elnyomott parasztok, rabszolgák, alsóbb rétegek is megmenekülhetnek, hogy haláluk után egy jó helyre kerülnek. és a remény az ami fontos volt akkor is.


isten, és jézus története is gyak egy összeollózott valami, több régi vallásban ugyanazok a motívumok megtalálhatóak voltak, jó sok "isten" halt meg és támadt fel már azelőtt is, és még sorolhatnám.

2011. júl. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!